- Org.nr.
- 997 034 244
- Telefon
- 920 25 888
- Adresse
- Stigerbakken 4, 3770 Kragerø
- Hovedeier
- Endresen Holding AS, 60 %
Driftsresultat−309 046
Årsresultat448 682
Egenkapital2 494 79526,3 % av eiendelene
Vilene Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 034 244
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 30.03.2011
- Registrert
- 16.06.2011
- Adresse
- Stigerbakken 4, 3770 Kragerø
- Telefon
- 920 25 888
- Kommune
- Kragerø
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Kragerø (223)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vilene Invest AS936 852 629 · KRAGERØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i fast eiendom, forvalte verdipapirer og andre formuesgjenstander, finansiering, konsulenttjenester og annen virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 51 340 | 199 460 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 51 340 | 199 460 | 0 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 5 906 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 360 386 | 1 486 663 | 90 047 | 178 871 | 309 075 |
| Sum driftskostnader | 360 386 | 1 492 569 | 90 047 | 178 871 | 309 075 |
| Driftsresultat | −309 046 | −1 293 109 | −90 047 | −178 871 | −309 075 |
| Annen renteinntekt | 396 621 | 144 961 | 504 030 | 714 300 | 157 700 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 4 168 570 | - |
| Annen finansinntekt | 585 000 | 1 018 776 | - | - | 1 681 030 |
| Sum finansinntekter | 981 621 | 1 163 738 | 504 030 | 4 882 870 | 1 838 730 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 464 855 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 266 139 | 301 867 | - |
| Annen rentekostnad | 189 525 | 19 364 | 30 374 | 60 224 | 14 796 |
| Annen finanskostnad | 108 | - | 100 980 | 4 356 438 | 140 400 |
| Sum finanskostnader | 189 632 | 19 364 | 862 348 | 4 718 529 | 155 197 |
| Netto finans | 791 989 | 1 144 374 | −358 318 | 164 341 | 1 683 533 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 374 458 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 374 458 |
| Resultat før skattekostnad | 482 943 | −148 735 | −448 365 | −14 529 | - |
| Skattekostnad | - | - | 25 537 | 1 425 | - |
| Skattekostnad på resultat | 34 261 | 15 096 | - | - | - |
| Årsresultat | 448 682 | −163 831 | −473 902 | −15 954 | 1 374 458 |
| Annen egenkapital | - | - | −473 902 | −15 954 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 448 682 | −163 831 | - | - | 1 374 458 |
| Totalresultat | 448 682 | −163 831 | - | - | 1 374 458 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −163 831 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 448 682 | - | - | - | 1 374 458 |
| Sum overføringer og disponeringer | 448 682 | −163 831 | −473 902 | −15 954 | 1 374 458 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 526 838 | 1 526 838 | 1 402 695 | 1 463 000 | 138 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 526 838 | 1 526 838 | 1 402 695 | 1 463 000 | 138 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 526 838 | 1 526 838 | 1 408 601 | 1 468 906 | 138 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 931 236 | 7 779 164 | 7 722 196 | 7 728 908 | 7 436 313 |
| Sum fordringer | 7 931 236 | 7 779 164 | 7 722 196 | 7 728 908 | 7 436 313 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 701 | 43 061 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 782 | 167 312 | - | - | −67 960 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 782 | 167 312 | 701 | - | −67 960 |
| Sum omløpsmidler | 7 942 019 | 7 946 477 | 7 722 897 | 7 771 969 | 7 368 353 |
| Sum eiendeler | 9 468 857 | 9 473 315 | 9 131 499 | 9 240 875 | 7 506 353 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 5 906 | 5 906 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 5 906 | 5 906 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 394 795 | 1 946 114 | 2 109 945 | 2 583 847 | 2 599 801 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 394 795 | 1 946 114 | 2 109 945 | 2 583 847 | 2 599 801 |
| Sum egenkapital | 2 494 795 | 2 046 114 | 2 209 945 | 2 683 847 | 2 699 801 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 894 341 | 874 958 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 5 588 932 | 5 319 231 | 4 854 306 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 894 341 | 874 958 | 5 588 932 | 5 319 231 | 4 854 306 |
| Sum langsiktig gjeld | 894 341 | 874 958 | 5 588 932 | 5 319 231 | 4 854 306 |
| Leverandørgjeld | 81 521 | 100 384 | 33 586 | −6 769 | 14 532 |
| Betalbar skatt | 34 261 | 15 096 | 25 537 | 1 425 | 65 940 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 32 915 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 963 938 | 6 403 847 | 1 273 498 | 1 243 141 | −128 226 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 079 720 | 6 552 243 | 1 332 621 | 1 237 797 | −47 754 |
| Sum gjeld | 6 974 061 | 7 427 201 | 6 921 553 | 6 557 028 | 4 806 552 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 468 857 | 9 473 315 | 9 131 499 | 9 240 875 | 7 506 353 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,31▼ | 3,92 | 5,80 | 6,28 | −154,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,80▼ | 3,63 | 3,13 | 2,44 | 1,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,1 %▲ | −1,4 % | 4,5 % | 56,2 % | 20,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −602,0 %▲ | −648,3 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 873,9 %▲ | −82,1 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,3 %▲ | 21,6 % | 24,2 % | 29,0 % | 36,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Endresen | 1969 |
| Styrets leder | Jan Endresen | 1969 |
| Varamedlem | Linn Clausen Endresen | 1976 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Endresen Holding AS60,0 %Kragerø · 60 ordinære aksjer
- Hestås Holding AS40,0 %Porsgrunn · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Endresen Holding AS
- Vilene Invest AS60,0 %
- FLEET SENTRAL AS100,0 %
- Vilene Invest AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FLEET SENTRAL AS100,0 %996 898 725 · 100 ordinære aksjer
- SHAPE REGIME NORWAY AS40,0 %933 141 136 · 4 000 000 ordinære aksjer
- Evident Garanti AS20,0 %912 179 931 · 20 000 ordinære aksjer
- FSYS AS4,20 %991 921 737 · 19 687 033 ordinære aksjer
- Råtass Gruppen AS1,47 %927 415 380 · 598 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.