- Org.nr.
- 925 623 067
- Adresse
- Gunnar Thoresens vei 2, 3256 Larvik
Driftsresultat−5 807−0,1 % margin
EBITDA153 884før av- og nedskrivninger
Årsresultat−28 397−0,6 % margin
Egenkapital159 14814,1 % av eiendelene
Villa-Kulla Barnehage AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 623 067
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 24.08.2020
- Registrert
- 22.09.2020
- Adresse
- Gunnar Thoresens vei 2, 3256 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Larvik (21)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Villa-Kulla Barnehage AS925 710 466 · LARVIK8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av privat barnehage og alt som faller naturlig inn under dette. Deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 141 187 | 4 627 409 | 4 598 440 | 3 742 509 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 235 238 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 141 187 | 4 627 409 | 4 598 440 | 3 977 747 | - |
| Varekostnad | 60 754 | 50 576 | 63 709 | 49 550 | - |
| Lønnskostnad Il, | 3 967 036 | 3 520 506 | 3 390 799 | 3 217 346 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 159 691 | 121 775 | 109 187 | 36 400 | - |
| Annen driftskostnad | 959 513 | 818 456 | 841 465 | 758 444 | - |
| Sum driftskostnader | 5 146 994 | 4 511 313 | 4 405 160 | 4 061 741 | - |
| Driftsresultat | −5 807 | 116 096 | 193 280 | −83 993 | - |
| Annen renteinntekt | 29 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 7 411 | 6 146 | 4 919 | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 440 | 6 146 | 4 919 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 26 424 | 9 730 | 355 | - | - |
| Sum finanskostnader | 26 424 | 9 730 | 355 | 0 | - |
| Netto finans | −18 984 | −3 584 | 4 564 | 0 | - |
| Resultat før skatt | −24 791 | 112 512 | 197 844 | −83 993 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Skattekostnad | 3 606 | 28 781 | 28 762 | 0 | - |
| Årsresultat | −28 397 | 83 731 | 169 082 | −83 993 | 0 |
| Udekket tap | - | - | 83 993 | −83 993 | - |
| Annen egenkapital | −28 397 | 83 731 | 85 089 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 169 082 | −83 993 | - |
| Goodwill | 160 000 | 240 000 | 320 000 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 160 000 | 240 000 | 320 000 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 262 299 | 341 990 | 116 752 | 145 939 | - |
| Sum varige driftsmidler | 262 299 | 341 990 | 116 752 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 422 299 | 581 990 | 436 752 | 145 939 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 30 000 |
| Kundefordringer | 8 950 | 38 422 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 126 015 | 128 153 | 145 132 | 159 707 | - |
| Sum fordringer | 134 965 | 166 575 | 145 132 | 159 707 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 569 752 | 623 540 | 399 666 | 118 838 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 569 752 | - | 399 666 | 118 838 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 704 717 | 790 115 | 544 798 | 278 545 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 1 127 016 | 1 372 105 | 981 550 | 424 484 | 30 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 134 718 | 163 115 | 85 089 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 83 993 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 134 718 | - | 85 089 | −83 993 | - |
| Sum egenkapital | 159 148 | 187 545 | 109 519 | −59 563 | 24 430 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 255 665 | 311 510 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 255 665 | 311 510 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 30 830 | - | 109 526 | 26 252 | - |
| Betalbar skatt | 3 606 | 27 171 | 28 762 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 191 385 | 199 894 | 205 425 | 199 534 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 486 383 | - | 528 319 | 258 261 | 5 570 |
| Sum kortsiktig gjeld | 712 203 | 873 051 | 872 032 | 484 048 | 5 570 |
| Sum gjeld | 967 868 | 1 184 561 | 872 032 | 484 048 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 127 016 | 1 372 105 | 981 550 | 424 484 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,99▲ | 0,91 | 0,62 | 0,58 | 5,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,08▼ | 6,32 | 7,96 | −8,13 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▼ | 10,4 % | 28,2 % | −37,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▼ | 2,5 % | 4,2 % | −2,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,6 %▼ | 1,8 % | 3,7 % | −2,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,1 %▲ | 13,7 % | 11,2 % | −14,0 % | 81,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 642 648
- Resultat per ansatt, kroner
- −726
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Villa-Kulla Barnehage AS−0,1 %
5,1 mill. 8 ansatte 2025
−5 %051015
Villa-Kulla Barnehage AS−0,1 % 5,1 mill.8 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hilde Saga | 1969 |
| Styrets leder | Hilde Saga | 1969 |
| Regnskapsfører | SKYA REGNSKAP AS918 097 902 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HILDE SAGA100,0 %f. 1969 · Sandefjord · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.