- Org.nr.
- 923 479 805
- Adresse
- c/o Lillian Wenaas, Kvile, Bruasetvegen 116, 6386 Måndalen
Driftsresultat1590,1 % margin
Årsresultat6 728 301
Egenkapital61 369 42997,3 % av eiendelene
Vimoce AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 479 805
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 28.05.2019
- Registrert
- 30.09.2019
- Adresse
- c/o Lillian Wenaas, Kvile, Bruasetvegen 116, 6386 Måndalen
- Kommune
- Rauma
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Rauma (136)
- Aksjekapital
- 81 267
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vimoce AS932 649 136 · RAUMA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer, obligasjoner og andre verdipapirer, fast eiendom, skipsfartsvirksomhet og annen investeringsvirksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 117 935 | 115 667 | 120 322 | 101 908 | - |
| Sum driftsinntekter | 117 935 | 115 667 | 120 322 | 101 908 | 96 984 |
| Annen driftskostnad | 117 776 | 111 261 | 202 304 | 88 048 | 100 784 |
| Sum driftskostnader | 117 776 | 111 261 | 202 304 | 88 048 | 100 784 |
| Driftsresultat | 159 | 4 406 | −81 982 | 13 860 | −3 800 |
| Annen renteinntekt | 872 846 | 813 402 | 785 712 | 626 003 | - |
| Annen finansinntekt | 1 175 813 | 1 123 756 | 924 069 | 797 794 | - |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 4 924 100 | 83 600 | - | 45 825 | - |
| Sum finansinntekter | 6 972 759 | 2 020 758 | 1 709 781 | 1 469 622 | 3 898 375 |
| Verdireduksjon andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 283 025 | - | - |
| Annen rentekostnad | 54 770 | 54 722 | 87 927 | 43 413 | - |
| Annen finanskostnad | 2 466 | 1 223 | 46 | 27 | - |
| Sum finanskostnader | 57 236 | 55 945 | 370 998 | 43 440 | 967 |
| Netto finans | 6 915 523 | 1 964 813 | 1 338 783 | 1 426 182 | 3 897 408 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 256 801 | 1 440 042 | 3 893 608 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 141 619 | 136 535 | 116 388 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 115 182 | 1 303 507 | - |
| Resultat før skattekostnad | 6 915 682 | 1 969 219 | - | - | - |
| Skattekostnad | 187 381 | 175 053 | - | - | - |
| Årsresultat | 6 728 301 | 1 794 166 | 1 115 182 | 1 303 507 | 3 777 220 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 728 301 | 1 794 166 | 1 115 182 | 1 303 507 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 728 301 | 1 794 166 | 1 115 182 | 1 303 507 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 534 895 | 2 534 895 | 2 534 895 | 2 534 895 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 534 895 | 2 534 895 | 2 534 895 | 2 534 895 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 995 465 | 2 995 465 | 2 995 465 | 2 995 465 | - |
| Andre fordringer | 28 671 483 | 28 109 298 | 27 558 135 | 27 017 779 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 666 948 | 31 104 763 | 30 553 600 | 30 013 244 | - |
| Sum anleggsmidler | 34 201 843 | 33 639 658 | 33 088 495 | 32 548 139 | 5 530 360 |
| Sum fordringer | 3 369 028 | 3 201 992 | 3 039 703 | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 21 757 500 | 16 866 400 | 16 782 800 | 17 725 825 | - |
| Sum investeringer | 21 757 500 | 16 866 400 | 16 782 800 | 17 725 825 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 733 223 | 2 572 101 | 1 473 826 | 4 902 908 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 733 223 | 2 572 101 | 1 473 826 | 4 902 908 | - |
| Sum omløpsmidler | 28 859 751 | 22 640 493 | 21 296 329 | 22 628 733 | 48 304 701 |
| Sum eiendeler | 63 061 594 | 56 280 151 | 54 384 824 | 55 176 872 | 53 835 061 |
| Selskapskapital | 81 267 | 81 267 | 81 267 | 81 267 | - |
| Overkurs | 125 892 | 125 892 | 125 892 | 125 892 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 207 159 | 207 159 | 207 159 | 207 159 | 207 159 |
| Annen egenkapital | 61 162 270 | 54 433 969 | 52 639 804 | 51 524 621 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 61 162 270 | 54 433 969 | 52 639 804 | 51 524 621 | 50 221 114 |
| Sum egenkapital | 61 369 429 | 54 641 128 | 52 846 963 | 51 731 780 | 50 428 273 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 13 875 | 13 125 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 187 381 | 175 053 | 141 619 | 136 535 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 490 909 | 1 450 845 | 1 396 242 | 3 308 557 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 692 165 | 1 639 023 | 1 537 861 | 3 445 092 | 3 406 788 |
| Sum gjeld | 1 692 165 | 1 639 023 | 1 537 861 | 3 445 092 | 3 406 788 |
| Sum egenkapital og gjeld | 63 061 594 | 56 280 151 | 54 384 824 | 55 176 872 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 17,05▲ | 13,81 | 13,85 | 6,57 | 14,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03 | 0,03 | 0,03 | 0,07 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,7 %▲ | 3,7 % | 3,0 % | 2,7 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▼ | 3,8 % | −68,1 % | 13,6 % | −3,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5 705,1 %▲ | 1 551,1 % | 926,8 % | 1 279,1 % | 3 894,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,3 %▲ | 97,1 % | 97,2 % | 93,8 % | 93,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vimoce AS0,1 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vimoce AS0,1 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lillian Wenaas | 1969 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | FALKEBLIKK 2 AS932 319 020 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lillian Wenaas100,0 %f. 1969 · Måndalen · 7 256 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ELKEM ASA0,02 %911 382 008 · 110 000 ordinære aksjer
- Veidekke ASA0,01 %917 103 801 · 12 000 ordinære aksjer
- Sparebank 1 SMN0,01 %937 901 003 · 12 000 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 13 500 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 26 000 ordinære aksjer
- 995 568 217 · 7 000 ordinære aksjer
- Telenor ASA0,00 %982 463 718 · 6 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.