- Org.nr.
- 918 264 566
- Adresse
- Akersgata 20, 0158 Oslo
- Hovedeier
- Santos AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat1 566 2836,4 % margin
EBITDA1 995 407før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 010 0974,2 % margin
Egenkapital7 537 90741,0 % av eiendelene
Vincci AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 264 566
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 05.12.2016
- Registrert
- 16.12.2016
- Adresse
- Akersgata 20, 0158 Oslo
- Postadresse
- Bryggen 15
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.710 Detaljhandel med klærDetaljhandel med klær i Oslo (1 167)
- Aksjekapital
- 1 601 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vincci918 335 072 · OSLO5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, deltakelse i andre selskaper og hva herved står i forbindelse.
Tidligere navn
- VINCCI OSLO AS16.12.2016 til 01.11.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 24 315 416 | 30 376 941 | 24 977 285 | 27 245 240 | - |
| Annen driftsinntekt | - | 21 417 | 74 403 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 24 315 416 | 30 398 358 | 25 051 688 | 27 245 240 | 26 960 726 |
| Varekostnad | 13 675 974 | 19 653 087 | 15 984 562 | 14 702 241 | 14 348 156 |
| Lønnskostnad | 2 693 660 | 3 111 411 | 3 248 168 | 3 457 631 | 3 405 648 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 429 124 | 433 157 | 51 259 | 103 813 | 652 429 |
| Annen driftskostnad | 5 950 374 | 6 074 738 | 5 069 427 | 4 342 554 | 5 269 501 |
| Sum driftskostnader | 22 749 133 | 29 272 393 | 24 353 415 | 22 606 240 | 23 675 734 |
| Driftsresultat | 1 566 283 | 1 125 964 | 698 273 | 4 639 000 | 3 284 992 |
| Annen renteinntekt | 29 447 | 39 446 | 85 142 | 16 362 | - |
| Annen finansinntekt | 269 532 | 301 698 | 501 162 | 333 806 | - |
| Sum finansinntekter | 298 979 | 341 144 | 586 304 | 350 168 | 259 559 |
| Annen rentekostnad | 456 815 | 554 771 | 292 631 | 69 926 | - |
| Annen finanskostnad | 113 452 | 264 445 | 318 515 | 385 671 | - |
| Sum finanskostnader | 570 267 | 819 216 | 611 146 | 455 597 | 345 379 |
| Netto finans | −271 288 | −478 072 | −24 842 | −105 429 | −85 820 |
| Resultat før skatt | - | - | 673 431 | 4 533 571 | 3 199 172 |
| Resultat før skattekostnad | 1 294 996 | 647 892 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 284 899 | 142 538 | 148 153 | 1 002 176 | −184 081 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 525 278 | 3 531 395 | - |
| Årsresultat | 1 010 097 | 505 354 | 525 278 | 3 531 395 | 3 383 253 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 010 097 | 505 354 | 525 278 | 3 531 395 | - |
| Totalresultat | 1 010 097 | 505 354 | 525 278 | 3 531 395 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 1 053 881 | 495 498 | 62 092 | 3 113 393 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 9 856 | 463 186 | 418 002 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −43 784 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 010 097 | 505 354 | 525 278 | 3 531 395 | - |
| Utsatt skattefordel | 34 436 | 22 086 | 24 868 | 155 507 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 34 436 | 22 086 | 29 106 | 194 604 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 635 431 | 2 015 839 | 2 427 878 | 11 565 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 635 431 | 2 015 839 | 2 427 878 | 11 565 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 669 867 | 2 037 925 | 2 456 983 | 206 169 | 434 021 |
| Sum varer | 15 860 574 | 14 129 618 | 16 228 433 | 11 834 953 | - |
| Kundefordringer | 442 506 | 525 249 | 763 925 | 458 999 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 301 020 | 310 012 | 694 994 | 1 653 318 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 815 593 | - |
| Sum fordringer | 743 526 | 835 260 | 1 458 918 | 2 927 911 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 105 926 | 81 845 | 145 061 | 121 024 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 105 926 | 81 845 | 145 061 | 121 024 | - |
| Sum omløpsmidler | 16 710 026 | 15 046 723 | 17 832 413 | 14 883 888 | 10 425 082 |
| Sum eiendeler | 18 379 892 | 17 084 648 | 20 289 396 | 15 090 058 | 10 859 103 |
| Utvikling | - | - | 4 238 | 39 097 | - |
| Aksjekapital | 1 601 000 | 1 601 000 | 1 601 000 | 1 601 000 | - |
| Overkurs | 5 089 646 | 5 089 646 | 5 089 646 | 5 089 646 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 690 646 | 6 690 646 | 6 690 646 | 6 690 646 | 6 690 646 |
| Annen egenkapital | 847 261 | 891 046 | 881 189 | 418 002 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 847 261 | 891 046 | 881 189 | 418 002 | - |
| Sum egenkapital | 7 537 907 | 7 581 692 | 7 571 835 | 7 108 648 | 6 690 646 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 500 000 | 5 000 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 500 000 | 5 000 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 500 000 | 5 000 000 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 197 522 | 751 743 | 2 478 721 | 1 119 835 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 034 418 | 1 176 888 | 1 350 410 | 1 330 742 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 400 500 | 1 696 272 | 8 084 850 | 3 991 530 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 709 545 | 878 053 | 803 580 | 1 539 303 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 341 985 | 4 502 956 | 12 717 561 | 7 981 410 | 4 168 457 |
| Sum gjeld | 10 841 985 | 9 502 956 | 12 717 561 | 7 981 410 | 4 168 457 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 379 892 | 17 084 648 | 20 289 396 | 15 090 058 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,63▼ | 3,34 | 1,40 | 1,86 | 2,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,44▲ | 1,25 | 1,68 | 1,12 | 0,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,5 %▲ | 7,9 % | 7,3 % | 38,5 % | 32,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▲ | 3,7 % | 2,8 % | 17,0 % | 12,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,2 %▲ | 1,7 % | 2,1 % | 13,0 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,0 %▼ | 44,4 % | 37,3 % | 47,1 % | 61,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 863 083
- Resultat per ansatt, kroner
- 313 257
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vincci AS6,4 %
24,3 mill. 5 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
Vincci AS6,4 % 24,3 mill.5 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fabian Emil Stang | 1982 |
| Styrets leder | Birgitte Friele Stang | 1977 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Santos AS100,0 %Bergen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Santos AS
- Vågsallmenningen 10 AS100,0 %
- THE APOTHECARY AS100,0 %
- Vågshuset AS100,0 %
- Vågsallmenningen 6 AS100,0 %
- Vincci AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.