- Org.nr.
- 915 798 551
- Adresse
- Spannavegen 988, 5546 Røyksund
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat−19 119−0,1 % margin
EBITDA4 865før av- og nedskrivninger
Årsresultat−169 055−1,1 % margin
Egenkapital3 135 40860,2 % av eiendelene
VINCENT AUTO AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 798 551
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 01.08.2015
- Registrert
- 24.08.2015
- Adresse
- Spannavegen 988, 5546 Røyksund
- Kommune
- Karmøy
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VINCENT AUTO AS915 848 761 · KARMØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av biler, samt alt som naturlig hører inn under dette. Selskapet kan også investere i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 630 519 | 17 546 280 | 19 272 428 | 22 920 401 | 21 969 675 |
| Annen driftsinntekt | 146 556 | 100 626 | 158 267 | 208 285 | 183 826 |
| Sum driftsinntekter | 14 777 075 | 17 646 906 | 19 430 694 | 23 128 686 | 22 153 501 |
| Varekostnad | 12 113 369 | 14 339 301 | 16 811 333 | 19 890 680 | 19 632 328 |
| Lønnskostnad | 1 602 093 | 1 482 110 | 1 361 901 | 1 334 191 | 1 305 180 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 11 184 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 23 984 | 20 784 | 11 184 | 11 184 | - |
| Annen driftskostnad | 1 056 748 | 1 011 659 | 891 987 | 921 504 | 833 547 |
| Sum driftskostnader | 14 796 194 | 16 853 854 | 19 076 405 | 22 157 560 | 21 782 239 |
| Driftsresultat | −19 119 | 793 053 | 354 289 | 971 126 | 371 261 |
| Annen renteinntekt (0) | - | 94 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 94 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 155 344 | 175 973 | 160 077 | 111 797 | 16 404 |
| Sum finanskostnader | 155 344 | 175 973 | −160 077 | −111 797 | 16 404 |
| Netto finans | −155 344 | −175 879 | −160 077 | −111 797 | −16 404 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 354 858 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 78 068 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 276 790 |
| Resultat før skattekostnad | −174 463 | 617 174 | 194 212 | 859 330 | - |
| Skattekostnad | −5 408 | 135 758 | 45 219 | 189 053 | - |
| Årsresultat | −169 055 | 481 416 | 148 993 | 670 277 | 276 790 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 276 790 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 276 790 |
| Annen egenkapital | −169 055 | 481 416 | 148 993 | 670 277 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 148 993 | 670 277 | 276 790 |
| Utsatt skattefordel | 18 337 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 18 337 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 181 770 | 3 194 570 | 3 076 170 | 3 076 170 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 81 535 | 92 719 | 103 903 | 115 087 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 263 305 | 3 287 289 | 3 180 073 | 3 191 257 | 126 271 |
| Andre langsiktige fordringer | 20 000 | 20 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 301 642 | 3 307 289 | 3 180 073 | 3 191 257 | 126 271 |
| Varer | 1 391 000 | 1 466 376 | 1 664 500 | 1 542 826 | 1 174 000 |
| Sum varer | - | - | 1 664 500 | 1 542 826 | 1 174 000 |
| Kundefordringer | 93 601 | 129 764 | 19 035 | 43 774 | 69 135 |
| Andre kortsiktige fordringer | 91 938 | 58 133 | 57 722 | 48 069 | 74 314 |
| Sum fordringer | 185 538 | 187 897 | 76 757 | 91 843 | 143 449 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 887 999 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 326 425 | 633 789 | 202 475 | 1 070 187 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 326 425 | 633 789 | 202 475 | 1 070 187 | 887 999 |
| Sum omløpsmidler | 1 902 963 | 2 288 062 | 1 943 732 | 2 704 856 | 2 205 448 |
| Sum eiendeler | 5 204 606 | 5 595 351 | 5 123 805 | 5 896 112 | 2 331 719 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 126 271 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 3 105 408 | 3 274 463 | 2 793 047 | 2 644 054 | 1 973 778 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 105 408 | 3 274 463 | 2 793 047 | - | 1 973 778 |
| Sum egenkapital | 3 135 408 | 3 304 463 | 2 823 047 | 2 674 054 | 2 003 778 |
| Utsatt skatt | 0 | 3 132 | 1 587 | 2 544 | 3 202 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 3 132 | 1 587 | 2 544 | 3 202 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 778 318 | 1 888 322 | 1 998 326 | 2 108 330 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 778 318 | - | 1 998 326 | 2 108 330 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 999 913 | 2 110 874 | 3 202 |
| Leverandørgjeld | 12 343 | −17 527 | 27 144 | - | 39 739 |
| Betalbar skatt | 16 062 | 134 213 | 46 176 | - | 78 356 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 69 812 |
| Skyldige offentlige avgifter | 81 104 | 73 681 | 90 616 | 96 171 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 181 371 | - | 136 908 | - | 136 832 |
| Sum kortsiktig gjeld | 290 880 | - | 300 844 | 1 111 184 | 324 739 |
| Sum gjeld | 2 069 198 | 2 290 888 | 2 300 758 | 3 222 058 | 327 941 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 204 606 | - | 5 123 805 | 5 896 112 | 2 331 719 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,54▲ | 5,73 | 6,46 | 2,43 | 6,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,66▼ | 0,69 | 0,81 | 1,20 | 0,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,4 %▼ | 14,8 % | 6,4 % | 23,6 % | 15,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▼ | 4,5 % | 1,8 % | 4,2 % | 1,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,1 %▼ | 2,7 % | 0,8 % | 2,9 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,2 %▲ | 59,1 % | 55,1 % | 45,4 % | 85,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VINCENT AUTO AS−0,1 %
14,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %0246
VINCENT AUTO AS−0,1 % 14,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TESLA NORWAY AS1,5 % 18 627,3 mill.1 120 ansatte 2025
HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS2,3 % 4 060,0 mill.379 ansatte 2025
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap5,4 % 5 491,3 mill.350 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vincentas Kizys | 1992 |
| Styrets leder | Grazvydas Kizys | 1964 |
| Styremedlem | Vincentas Kizys | 1992 |
| Revisor | MARION DEGERSTRØM915 444 881 | - |
| Regnskapsfører | AMANDA REGNSKAP AS916 569 742 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VINCENTAS KIZYS100,0 %f. 1992 · Tysværvåg · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.