- Org.nr.
- 913 397 746
- Telefon
- 915 52 266
- Adresse
- Styrivegen 39, 2080 Eidsvoll
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat136 2805,1 % margin
Årsresultat65 0872,4 % margin
Egenkapital936 82552,5 % av eiendelene
Vincompaniet AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 397 746
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 01.03.2014
- Registrert
- 24.03.2014
- Adresse
- Styrivegen 39, 2080 Eidsvoll
- Telefon
- 915 52 266
- Kommune
- Eidsvoll
- Aksjekapital
- 158 400
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.vincomp.no
Underenheter
1
- Vincompaniet AS913 420 357 · EIDSVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av vin og andre produkter som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 2 096 842 |
| Sum driftsinntekter | 2 669 212 | 2 125 861 | 1 982 485 | 1 884 236 | 2 096 842 |
| Varekostnad | - | 1 735 323 | 1 867 713 | 1 658 161 | 1 611 277 |
| Annen driftskostnad | - | 110 852 | 128 480 | 129 144 | 230 826 |
| Sum driftskostnader | 2 532 933 | 1 846 175 | 1 996 193 | 1 787 305 | 1 842 103 |
| Driftsresultat | 136 280 | 279 687 | −13 708 | 96 931 | 254 738 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 1 483 |
| Sum finanskostnader | 52 576 | 38 816 | 25 534 | 5 100 | 1 483 |
| Netto finans | −52 576 | −38 374 | −25 207 | −3 198 | −1 483 |
| Resultat før skatt | 83 704 | 241 313 | −38 914 | 93 733 | 253 255 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 44 358 | - | 20 621 | 55 715 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 197 540 |
| Årsresultat | 65 087 | 196 955 | −38 914 | 73 112 | 197 540 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 197 540 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 197 540 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 197 540 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 197 540 |
| Sum finansinntekter | - | 442 | 327 | 1 902 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | - | 559 027 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 193 957 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 193 957 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 523 665 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 523 665 |
| Sum omløpsmidler | 1 785 223 | 1 806 950 | 1 372 013 | 1 030 103 | 1 276 649 |
| Sum eiendeler | 1 785 223 | 1 806 950 | 1 372 013 | 1 030 103 | 1 276 649 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 144 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 234 000 | 234 000 | 144 000 | 144 000 | 144 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 406 584 |
| Sum opptjent egenkapital | 702 825 | 637 738 | 440 783 | 479 697 | 406 584 |
| Sum egenkapital | 936 825 | 871 738 | 584 783 | 623 697 | 550 584 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 12 500 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 55 716 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 469 240 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 188 609 |
| Sum kortsiktig gjeld | 848 399 | 935 212 | 787 230 | 406 406 | 726 065 |
| Sum gjeld | 848 399 | 935 212 | 787 230 | 406 406 | 726 065 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 1 276 649 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,10▲ | 1,93 | 1,74 | 2,53 | 1,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,91▼ | 1,07 | 1,35 | 0,65 | 1,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,6 %▼ | 17,6 % | −1,1 % | 8,6 % | 20,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▼ | 13,2 % | −0,7 % | 5,1 % | 12,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▼ | 9,3 % | −2,0 % | 3,9 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,5 %▲ | 48,2 % | 42,6 % | 60,5 % | 43,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vincompaniet AS5,1 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
Vinhuset AS−4,1 % 1 189,0 mill.66 ansatte 2025
Vincompaniet AS5,1 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS8,7 % 456,7 mill.20 ansatte 2025
RED BULL NORWAY AS9,9 % 976,3 mill.154 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roar Andreas Nordberg | 1967 |
| Styrets leder | Roar Andreas Nordberg | 1967 |
| Styremedlem | Marie-Beate Strøm Eriksen | 1968 |
| Styremedlem | Tor Gismarvik | 1954 |
| Styremedlem | Sidsel Petrine Vetås | 1961 |
| Regnskapsfører | TSREVISJON AS813 855 372 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROAR ANDREAS NORDBERG60,2 %f. 1967 · Eidsvoll · 7 950 ordinære aksjer
- TOR GISMARVIK13,6 %f. 1954 · Kopervik · 1 800 ordinære aksjer
- MARIE-BEATE STRØM ERIKSEN13,6 %f. 1968 · Eidsvoll · 1 800 ordinære aksjer
- VIGØR AS9,09 %Kopervik · 1 200 ordinære aksjer
- SIDSEL PETRINE VETÅS3,41 %f. 1961 · Kopervik · 450 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.