- Org.nr.
- 988 797 790
- Telefon
- 22 49 19 19
- Adresse
- Slemdalsveien 72, 0373 Oslo
Driftsresultat−123 039ikke oppgitt
Årsresultat−816 228ikke oppgitt
Egenkapital13 917 35058,8 % av eiendelene
Vinderen Holding AS er et aksjeselskap innen vaskeri- og renserivirksomhet, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 797 790
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 08.09.2005
- Registrert
- 22.10.2005
- Adresse
- Slemdalsveien 72, 0373 Oslo
- Telefon
- 22 49 19 19
- Postadresse
- Postboks 175 Vinderen
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Forretningsdrift av enhver art, herunder investerings- og industrivirksomhet samt eiendomsforvaltning.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 123 039 | - | - | 36 265 | 52 219 |
| Sum driftskostnader | 123 039 | 1 469 170 | - | 36 265 | 52 219 |
| Driftsresultat | −123 039 | −1 469 170 | - | −36 265 | −52 219 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 24 225 | 70 859 |
| Annen finansinntekt | −109 541 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | −109 541 | 16 885 225 | - | 24 225 | 70 859 |
| Annen rentekostnad | 586 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 652 423 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 653 009 | 444 192 | 538 464 | - | - |
| Netto finans | −762 550 | 16 441 033 | - | 24 225 | 70 859 |
| Resultat før skatt | - | 14 971 863 | −538 464 | −12 040 | 18 640 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 4 101 |
| Resultat før skattekostnad | −885 589 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −69 361 | - | - | −2 649 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −9 391 | 14 539 |
| Årsresultat | −816 228 | 14 637 219 | −430 088 | −9 391 | 14 539 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −816 228 | - | - | −9 391 | 14 539 |
| Totalresultat | −816 228 | - | - | −9 391 | 14 539 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 1 129 982 |
| Udekket tap | −816 228 | - | - | −9 391 | −72 238 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −1 043 205 |
| Sum overføringer og disponeringer | −816 228 | - | - | −9 391 | 14 539 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 18 643 251 | - | - | 4 163 076 | 4 113 076 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 50 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 1 365 484 | 3 341 259 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 643 251 | - | - | 5 528 560 | 7 504 335 |
| Sum anleggsmidler | 18 643 251 | 16 643 251 | 16 700 523 | 5 528 560 | 7 504 335 |
| Andre kortsiktige fordringer | 896 663 | - | - | 29 884 | 7 529 |
| Konsernfordringer | 4 050 583 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 4 947 246 | - | - | 29 884 | 7 529 |
| Bankinnskudd, kontanter o.1 | 77 126 | - | - | 17 126 | 17 126 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 77 126 | - | - | 17 126 | 17 126 |
| Sum omløpsmidler | 5 024 372 | 3 086 737 | 47 009 | 47 009 | 24 655 |
| Sum eiendeler | 23 667 623 | 19 729 988 | 16 747 533 | 5 575 569 | 7 528 989 |
| Aksjekapital | 300 000 | - | - | 300 000 | 300 000 |
| Overkurs | 224 838 | - | - | 224 838 | 224 838 |
| Sum innskutt egenkapital | 524 838 | 519 268 | 524 838 | 524 838 | 524 838 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −11 000 |
| Annen egenkapital | 13 392 512 | - | - | 1 609 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 13 392 512 | 11 257 089 | −428 479 | 1 609 | 11 000 |
| Sum egenkapital | 13 917 350 | 11 776 357 | 96 358 | 526 446 | 535 838 |
| Utsatt skatt | 3 | - | - | 108 376 | 135 471 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 69 361 | - | - | 108 376 | 135 471 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 69 361 | 11 866 510 | 108 376 | 135 471 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 24 446 | 37 968 |
| Konserngjeld | 9 617 085 | - | - | 4 916 301 | 6 819 713 |
| Annen kortsiktig gjeld | 133 188 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 750 273 | 7 884 271 | 4 784 664 | 4 940 747 | 6 857 681 |
| Sum gjeld | 9 750 273 | 7 953 632 | 16 651 174 | 5 049 123 | 6 993 152 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 667 623 | - | - | 5 575 569 | 7 528 989 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,52▲ | 0,39 | 0,01 | 0,01 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,70▲ | 0,68 | 172,81 | 9,59 | 13,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,1 %▼ | 84,5 % | - | −0,2 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,8 %▼ | 59,7 % | 0,6 % | 9,4 % | 7,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dag Lian | 1954 |
| Styrets leder | Dag Lian | 1954 |
| Varamedlem | Karen Christina Werring Lian | 1967 |
| Revisor | FORVIS MAZARS AS979 605 994 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DAG LIAN100,0 %f. 1954 · Oslo · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SKI RENSERI AS100,0 %946 136 662 · 1 500 ordinære aksjer
- VINDEREN RENS AS100,0 %938 165 238 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.