- Org.nr.
- 919 202 610
- Adresse
- Sagmoen 20, 2542 Vingelen
Driftsresultat81 13021,8 % margin
EBITDA196 547før av- og nedskrivninger
Årsresultat−27 202−7,3 % margin
Egenkapital−106 461−7,7 % av eiendelene
Vingelen Verkstedbygg AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 202 610
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 05.05.2017
- Registrert
- 27.06.2017
- Adresse
- Sagmoen 20, 2542 Vingelen
- Kommune
- Tolga
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Tolga (38)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vingelen Verkstedbygg AS919 327 235 · TOLGA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er utleie av næringsbygg og andre produkter/ tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 500 | - | - | 2 300 | - |
| Annen driftsinntekt | 369 801 | - | - | 341 500 | 328 725 |
| Sum driftsinntekter | 372 301 | 365 600 | 337 150 | 343 800 | 328 725 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 115 416 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 115 417 | - | - | 115 416 | - |
| Annen driftskostnad | 175 755 | - | - | 130 987 | 137 439 |
| Sum driftskostnader | 291 172 | 244 723 | 213 272 | 246 403 | 252 855 |
| Driftsresultat | 81 130 | 120 877 | 123 878 | 97 397 | 75 870 |
| Annen renteinntekt | 189 | - | - | 18 | - |
| Sum finansinntekter | 189 | 266 | 181 | 18 | - |
| Annen rentekostnad | 108 520 | - | - | 86 185 | 74 874 |
| Sum finanskostnader | 108 520 | 118 272 | 119 398 | 86 185 | 74 874 |
| Netto finans | −108 331 | −118 006 | −119 217 | −86 167 | −74 874 |
| Resultat før skatt | −27 202 | 2 870 | 4 661 | 11 230 | 996 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 996 |
| Årsresultat | −27 202 | 2 870 | 4 661 | 11 230 | 996 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 996 |
| Udekket tap | −27 202 | - | - | 11 230 | 996 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 11 230 | 996 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 1 166 691 | 1 233 274 |
| Maskiner, utstyr, verktøy o.l. | - | - | - | - | 285 250 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 236 417 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom Il, | 966 942 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg l, | 89 915 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 056 857 | - | - | 1 403 108 | 1 518 524 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 056 857 | 1 172 274 | 1 287 691 | 1 403 108 | 1 518 524 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | 131 701 | - | - | 86 675 | 67 175 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 2 793 | 2 660 |
| Sum fordringer | 156 512 | - | - | 89 468 | 69 835 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 129 113 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 165 503 | - | - | 150 882 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 165 503 | - | - | 150 882 | 129 113 |
| Sum omløpsmidler | 322 015 | 327 606 | 270 253 | 240 350 | 198 947 |
| Sum eiendeler | 1 378 872 | 1 499 880 | 1 557 944 | 1 643 458 | 1 717 471 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 130 891 | - | - | 111 221 | 122 451 |
| Sum opptjent egenkapital | −130 891 | −103 689 | −106 560 | −111 221 | −122 451 |
| Sum egenkapital | −106 461 | −79 259 | −82 130 | −86 791 | −98 021 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 403 277 | - | - | 1 681 645 | 1 772 684 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 403 277 | - | - | 1 681 645 | 1 772 684 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 505 232 | 1 598 905 | 1 681 645 | 1 772 684 |
| Leverandørgjeld | 68 042 | - | - | 34 391 | 27 032 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 6 589 |
| Skyldige offentlige avgifter | 4 828 | - | - | 5 027 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 186 | - | - | 9 186 | 9 186 |
| Sum kortsiktig gjeld | 82 056 | 73 907 | 41 170 | 48 604 | 42 807 |
| Sum gjeld | 1 485 333 | 1 579 139 | 1 640 074 | 1 730 249 | 1 815 492 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 378 872 | - | - | 1 643 458 | 1 717 471 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,92▼ | 4,43 | 6,56 | 4,95 | 4,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −13,95▲ | −19,92 | −19,97 | −19,94 | −18,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,6 %▼ | 7,9 % | 7,8 % | 5,8 % | 4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,8 %▼ | 33,1 % | 36,7 % | 28,3 % | 23,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,3 %▼ | 0,8 % | 1,4 % | 3,3 % | 0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −7,7 %▼ | −5,3 % | −5,3 % | −5,3 % | −5,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vingelen Verkstedbygg AS21,8 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vingelen Verkstedbygg AS21,8 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein Vingelsgaard Ryen | 1977 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØSTERDALEN SA937 513 062 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN VINGELSGAARD RYEN100,0 %f. 1977 · Vingelen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.