- Org.nr.
- 995 337 401
- Telefon
- 900 92 013
- Adresse
- Leiv Eirikssons vei 42, 7040 Trondheim
- Hovedeier
- VATS HOLDING AS, 67,3 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat2 403 06810,2 % margin
EBITDA2 849 652før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 843 7187,8 % margin
Egenkapital2 930 11740,9 % av eiendelene
Vinsjan AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 337 401
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 28.01.2010
- Registrert
- 25.03.2010
- Adresse
- Leiv Eirikssons vei 42, 7040 Trondheim
- Telefon
- 900 92 013
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 101 000
- Ansatte
- 39
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vinsjan AS917 781 664 · TRONDHEIM46 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av serveringssteder.
Tidligere navn
- LEVEL1 SPORT & TRADE AS25.03.2010 til 04.06.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 407 331 | 22 264 055 | 20 598 928 | 16 719 251 | 14 090 583 |
| Annen driftsinntekt | 261 410 | −76 590 | 496 822 | 158 868 | 78 230 |
| Sum driftsinntekter | 23 668 741 | 22 187 465 | 21 095 750 | 16 878 119 | 14 168 814 |
| Varekostnad | 8 151 771 | 7 959 294 | 7 538 787 | 5 982 388 | 4 797 838 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 6 083 789 | 5 605 854 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 807 000 | 407 000 |
| Lønnskostnad Il, | 8 826 422 | 9 243 738 | 7 717 784 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 446 584 | 827 508 | 1 008 263 | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 840 897 | 4 358 213 | 3 665 154 | 2 846 971 | 2 547 152 |
| Sum driftskostnader | 21 265 674 | 22 388 753 | 19 929 988 | 15 720 148 | 13 357 844 |
| Driftsresultat | 2 403 068 | −201 288 | 1 165 762 | 1 157 971 | 810 970 |
| Annen renteinntekt | 28 291 | 13 921 | 7 349 | 1 266 | 487 |
| Sum finansinntekter | 28 291 | 13 921 | 7 349 | 1 266 | 487 |
| Annen rentekostnad | 94 654 | 108 869 | 75 358 | 54 363 | 22 723 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 256 | - |
| Sum finanskostnader | 94 654 | 108 869 | 75 358 | 54 619 | 22 723 |
| Netto finans | −66 363 | −94 948 | −68 009 | −53 353 | −22 236 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 1 104 618 | 788 734 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 253 307 | 174 770 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 851 311 | 613 964 |
| Resultat før skattekostnad | 2 336 704 | −296 236 | 1 097 753 | - | - |
| Skattekostnad | 492 986 | 0 | 249 883 | - | - |
| Årsresultat | 1 843 718 | −296 236 | 847 870 | 851 311 | 613 964 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 851 311 | 613 964 |
| Tilleggsutbytte | 400 000 | 1 000 000 | 600 000 | 350 000 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | 501 311 | 613 964 |
| Annen egenkapital | 1 443 718 | −1 296 236 | 247 870 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 847 870 | 851 311 | 613 964 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 1 214 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | 1 403 000 | 978 000 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 79 050 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 476 550 | 772 504 | 1 247 676 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 555 600 | 772 504 | 1 247 676 | 1 403 000 | 978 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 555 600 | 772 504 | 1 247 676 | 1 404 214 | 978 000 |
| Varer | 451 490 | 495 872 | 376 842 | 231 229 | 199 896 |
| Sum varer | - | - | 376 842 | 231 229 | 199 896 |
| Kundefordringer | 545 902 | 502 922 | 839 737 | 1 353 306 | 211 147 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 435 | 22 956 | 74 427 | 42 031 | 44 500 |
| Sum fordringer | 550 337 | 525 877 | 914 164 | 1 395 337 | 255 647 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 2 858 994 | 3 032 210 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 608 714 | 4 009 008 | 3 940 068 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 608 714 | 4 009 008 | 3 940 068 | 2 858 994 | 3 032 210 |
| Sum omløpsmidler | 6 610 540 | 5 030 758 | 5 231 074 | 4 485 560 | 3 487 753 |
| Sum eiendeler | 7 166 141 | 5 803 263 | 6 478 750 | 5 889 774 | 4 465 753 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 1 214 | - |
| Aksjekapital | 101 000 | - | 101 000 | - | - |
| Overkurs | 282 852 | 282 852 | 282 852 | 282 852 | 282 852 |
| Sum innskutt egenkapital | 383 852 | 383 852 | 383 852 | 383 852 | 383 852 |
| Annen egenkapital | 2 546 265 | 1 102 547 | 2 398 783 | 2 150 913 | 1 649 602 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 546 265 | 1 102 547 | 2 398 783 | 2 150 913 | 1 649 602 |
| Sum egenkapital | 2 930 117 | 1 486 399 | 2 782 635 | 2 534 765 | 2 033 453 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 1 232 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | 1 232 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 124 982 | 1 339 278 | 802 736 | 1 049 744 | 463 768 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 124 982 | 1 339 278 | 802 736 | 1 049 744 | 463 768 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 802 736 | 1 049 744 | 465 000 |
| Leverandørgjeld | 505 599 | 775 698 | 956 420 | 621 158 | 599 387 |
| Betalbar skatt | 492 986 | 0 | 248 669 | 255 753 | 173 538 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 437 496 | 356 467 |
| Skyldige offentlige avgifter | 808 123 | 792 751 | 605 205 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 304 333 | 1 409 137 | 1 083 085 | 990 859 | 837 907 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 111 042 | 2 977 586 | 2 893 379 | 2 305 265 | 1 967 299 |
| Sum gjeld | 4 236 024 | 4 316 864 | 3 696 115 | 3 355 009 | 2 432 299 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 166 141 | 5 803 263 | 6 478 750 | 5 889 774 | 4 465 753 |
| Selskapskapital | - | - | - | 101 000 | 101 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,12▲ | 1,69 | 1,81 | 1,95 | 1,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,45▼ | 2,90 | 1,33 | 1,32 | 1,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 37,5 %▲ | −3,1 % | 19,0 % | 22,4 % | 18,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,2 %▲ | −0,9 % | 5,5 % | 6,9 % | 5,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▲ | −1,3 % | 4,0 % | 5,0 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,9 %▲ | 25,6 % | 43,0 % | 43,0 % | 45,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 606 891
- Resultat per ansatt, kroner
- 61 617
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vinsjan AS10,2 %
23,7 mill. 39 ansatte 2025
0 %51015
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
Vinsjan AS10,2 % 23,7 mill.39 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fredrik Fuglaas-Hahn | 1988 |
| Styrets leder | Karl Stav | 1982 |
| Styremedlem | Fredrik Fuglaas-Hahn | 1988 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
| Regnskapsfører | KL ØKONOMI OG HR AS921 235 380 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VATS HOLDING AS67,3 %Vikhammer · 68 ordinære aksjer
- PEVA HOLDING AS32,7 %Trondheim · 33 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VATS HOLDING AS
- Kakaju AS100,0 %
- Vinsjan AS67,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.