- Org.nr.
- 824 727 732
- Adresse
- Nordøstpassasjen 39, 9008 Tromsø
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Driftsresultat357 8605,3 % margin
EBITDA423 602før av- og nedskrivninger
Årsresultat202 7753,0 % margin
Egenkapital785 18231,4 % av eiendelene
Vinsmak AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 824 727 732
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 16.02.2020
- Registrert
- 10.03.2020
- Adresse
- Nordøstpassasjen 39, 9008 Tromsø
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- 11
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vinsmak AS924 764 031 · TROMSØ11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vinbar, vinkurs, import av vin, kursvirksomhet og konsulenttjenester og annen virksomhet knyttet til vin.
Tidligere navn
- Ringberg & Johansen AS10.03.2020 til 24.06.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 495 915 | 5 587 234 | 5 175 884 | 2 821 497 | - |
| Annen driftsinntekt | 304 685 | 325 253 | 311 430 | 204 163 | 2 500 |
| Sum driftsinntekter | 6 800 601 | 5 912 487 | 5 487 314 | 3 025 660 | 2 500 |
| Varekostnad | 2 584 906 | 2 096 840 | 2 185 607 | 1 190 564 | - |
| Lønnskostnad Il, | 2 347 782 | 2 075 534 | 1 866 357 | 1 023 100 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 65 742 | 61 575 | 36 751 | 4 080 | - |
| Annen driftskostnad | 1 444 312 | 1 280 936 | 1 073 736 | 523 706 | 73 143 |
| Sum driftskostnader | 6 442 741 | 5 514 885 | 5 162 451 | 2 741 449 | 73 143 |
| Driftsresultat | 357 860 | 397 602 | 324 863 | 284 210 | −70 643 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −70 643 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −15 541 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −55 102 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −55 102 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 94 742 | 92 462 | 93 043 | 60 743 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 109 | - | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 224 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 94 742 | 92 686 | −93 152 | −60 743 | - |
| Netto finans | −94 742 | −92 686 | −93 152 | −60 743 | - |
| Resultat før skattekostnad | 263 118 | 304 916 | 231 711 | 223 467 | - |
| Skattekostnad | 60 343 | 68 849 | 52 998 | 50 325 | - |
| Årsresultat | 202 775 | 236 067 | 178 713 | 173 142 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 49 945 | −49 945 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −5 157 |
| Annen egenkapital | 202 775 | 236 067 | 178 713 | 123 197 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 178 713 | 173 142 | −55 102 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 657 |
| Maskiner og anlegg | 45 833 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 135 257 | 196 832 | 258 407 | 33 711 | - |
| Sum varige driftsmidler | 181 090 | 196 832 | 258 407 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 181 090 | 196 832 | 258 407 | 33 711 | 15 657 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 47 841 |
| Varer | 1 850 376 | 1 580 419 | 1 287 610 | 646 825 | - |
| Sum varer | - | - | 1 287 610 | 646 825 | - |
| Kundefordringer | 62 550 | 19 050 | 27 200 | 2 800 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 75 040 | 105 916 | 78 656 | 14 488 | - |
| Sum fordringer | 137 590 | 124 966 | 105 856 | 17 288 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 334 750 | 331 378 | 527 997 | 1 176 616 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 334 750 | 331 378 | 527 997 | 1 176 616 | 47 841 |
| Sum omløpsmidler | 2 322 716 | 2 036 764 | 1 921 463 | 1 840 728 | 47 841 |
| Sum eiendeler | 2 503 806 | 2 233 595 | 2 179 869 | 1 874 439 | 63 498 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 15 657 |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 49 945 |
| Annen egenkapital | 740 752 | 537 977 | 301 910 | 123 197 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 740 752 | 537 977 | 301 910 | - | −49 945 |
| Sum egenkapital | 785 182 | 582 407 | 346 340 | 167 627 | −5 515 |
| Utsatt skatt | 130 | 4 666 | 5 894 | 765 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 130 | 4 666 | 5 894 | 765 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 833 337 | 966 669 | 1 100 001 | 1 200 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 833 337 | 966 669 | 1 100 001 | 1 200 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 105 895 | 1 200 765 | 0 |
| Leverandørgjeld | 113 475 | −40 211 | 119 158 | 113 479 | - |
| Betalbar skatt | 64 879 | 70 077 | 47 869 | 33 903 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 254 912 | 251 334 | 170 296 | 144 562 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 451 891 | 398 654 | 390 312 | 214 104 | 69 014 |
| Sum kortsiktig gjeld | 885 157 | 679 854 | 727 635 | 506 048 | 69 014 |
| Sum gjeld | 1 718 624 | 1 651 189 | 1 833 529 | 1 706 813 | 69 014 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 503 806 | 2 233 595 | 2 179 869 | 1 874 439 | 63 498 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,62▼ | 3,00 | 2,64 | 3,64 | 0,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,19▼ | 2,84 | 5,29 | 10,18 | −12,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,1 %▼ | 18,0 % | 16,0 % | 29,3 % | −111,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,3 %▼ | 6,7 % | 5,9 % | 9,4 % | −2 825,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,0 %▼ | 4,0 % | 3,3 % | 5,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 31,4 %▲ | 26,1 % | 15,9 % | 8,9 % | −8,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 618 236
- Resultat per ansatt, kroner
- 32 533
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vinsmak AS5,3 %
6,8 mill. 11 ansatte 2025
0 %102030
Vinsmak AS5,3 % 6,8 mill.11 ansatte 2025
Maersk Training AS10,7 % 174,2 mill.190 ansatte 2025
Trainor Elsikkerhet AS22,7 % 187,2 mill.85 ansatte 2025
Calian Europe AS25,4 % 195,6 mill.16 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.597.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Morten Johansen | 1971 |
| Styrets leder | Erik Hugo Ringberg | 1963 |
| Styremedlem | Svein Morten Johansen | 1971 |
| Regnskapsfører | MAKS REGNSKAP AS929 419 499 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN MORTEN JOHANSEN50,0 %f. 1971 · Tromsø · 50 ordinære aksjer
- ERIK HUGO RINGBERG30,0 %f. 1963 · Tromsdalen · 30 ordinære aksjer
- ODA HELENE RINGBERG20,0 %f. 1994 · Tromsø · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.