- Org.nr.
- 929 765 354
- Adresse
- Sløssåsveien 29, 1914 Ytre Enebakk
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat−15 445ikke oppgitt
Årsresultat−12 125ikke oppgitt
Egenkapital−412 451−319,3 % av eiendelene
Vising AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 765 354
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 21.08.2022
- Registrert
- 02.09.2022
- Adresse
- Sløssåsveien 29, 1914 Ytre Enebakk
- Kommune
- Enebakk
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikle og drifte innovative teknologiløsninger innenfor eiendom nasjonalt og internasjonalt, direkte eller gjennom datterselskaper, samt all virksomhet som faller naturlig sammen med dette.
Tidligere navn
- TOPP BOLIG AS02.09.2022 til 10.10.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15 445 | 31 196 | 475 916 | 27 044 |
| Sum driftskostnader | 15 445 | 31 196 | 480 380 | 27 044 |
| Driftsresultat | −15 445 | −31 196 | −528 880 | 21 456 |
| Annen renteinntekt | - | 1 | 303 | 4 |
| Sum finansinntekter | - | 1 | 303 | 4 |
| Annen rentekostnad | 31 | - | 6 192 | 2 995 |
| Annen finanskostnad | 70 | - | - | 200 |
| Sum finanskostnader | 101 | - | 6 192 | 3 195 |
| Netto finans | −101 | 1 | −5 889 | −3 192 |
| Resultat før skatt | - | - | −534 769 | 18 264 |
| Resultat før skattekostnad | −15 546 | −31 195 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −3 421 | −6 862 | −118 875 | 2 793 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −415 894 | 15 471 |
| Årsresultat | −12 125 | −24 333 | −415 894 | 15 471 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −12 125 | −24 333 | −415 894 | 15 471 |
| Totalresultat | −12 125 | −24 333 | −415 894 | 15 471 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 15 471 |
| Udekket tap | −12 125 | −24 333 | −415 894 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −12 125 | −24 333 | −415 894 | 15 471 |
| Salgsinntekt | - | - | −48 500 | 48 500 |
| Sum driftsinntekter | - | - | −48 500 | 48 500 |
| Lønnskostnad | - | - | 4 464 | - |
| Utsatt skattefordel | 129 158 | 125 737 | 118 875 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 129 158 | 125 737 | 118 875 | - |
| Sum anleggsmidler | 129 158 | 125 737 | 118 875 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 288 | 4 555 | 4 595 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 288 | 4 555 | 4 595 |
| Sum omløpsmidler | - | 288 | 4 555 | 4 595 |
| Sum eiendeler | 129 158 | 126 025 | 123 430 | 4 595 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 15 471 | 15 471 |
| Udekket tap | 442 451 | 430 326 | 415 894 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −442 451 | −430 326 | −400 423 | 15 471 |
| Sum egenkapital | −412 451 | −400 326 | −375 993 | 45 471 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 400 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 402 730 | 400 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 402 730 | 400 000 | 400 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 402 730 | 400 000 | 400 000 | - |
| Leverandørgjeld | - | 328 | - | −25 670 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 2 793 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 488 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 35 510 | 26 200 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 102 881 | 99 823 | 99 423 | −18 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 138 879 | 126 351 | 99 423 | - |
| Sum gjeld | 541 609 | 526 351 | 499 423 | −40 877 |
| Sum egenkapital og gjeld | 129 158 | 126 025 | 123 430 | 4 595 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,00 | 0,05 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,31 | −1,31 | −1,33 | −0,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,1 %▲ | −25,0 % | −825,7 % | 467,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 1 090,5 % | 44,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 857,5 % | 31,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −319,3 %▼ | −317,7 % | −304,6 % | 989,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan Johannessen | 1979 |
| Styremedlem | Ole Andre Holte Langmyr | 1981 |
| Styremedlem | Gisle Samrat Odedra Kolmannskog | 1984 |
| Styremedlem | Stian Chapman | 1989 |
| Regnskapsfører | SON REGNSKAP AS932 065 215 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- 223 Agency AS38,4 %Oslo · 384 ordinære aksjer
- SC BLU AS19,2 %Ytre Enebakk · 192 ordinære aksjer
- HOUSE OF SALES AS19,2 %Oslo · 192 ordinære aksjer
- Carnivore AS19,2 %Oslo · 192 ordinære aksjer
- DAG GUNNAR MILJE4,00 %f. 1977 · Stavanger · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.