- Org.nr.
- 916 951 841
- Telefon
- 93 02 23 33
- Adresse
- Bernhard Lunds vei 14, 9300 Finnsnes
VISIT SENJA REGION SA er et samvirkeforetak innen aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 951 841
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 21.01.2016
- Registrert
- 12.05.2016
- Adresse
- Bernhard Lunds vei 14, 9300 Finnsnes
- Telefon
- 93 02 23 33
- Kommune
- Senja
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.visitsenja.no
Underenheter
1
- VISIT SENJA REGION SA917 210 012 · SENJA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skal være et felles reiselivsorgan for reiselivsbedrifter, kommuner og organisasjoner med interesser knyttet til utvikling av reiselivsnæringa og Midt-Troms regionen som reisemål. Foretaket har som formål å jobbe for og fremme regionen som et bærekraftig reisemål og ivareta eiselivsaktørenes interesser. På denne måten skal foretaket bidra til bærekraftig besøksforvaltning og lønnsomhet blant våre medlemmer.
Tidligere navn
- DESTINASJON SENJA SA12.05.2016 til 11.07.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt l, | 2 644 818 | 2 511 807 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 712 | - | - | - | 1 446 112 |
| Sum driftsinntekter | 2 645 530 | 2 512 764 | 2 936 773 | 4 193 889 | 3 288 914 |
| Varekostnad | 143 748 | 303 348 | 186 874 | 58 000 | 431 097 |
| Lønnskostnad | 1 226 597 | 1 298 061 | 1 101 072 | 1 499 856 | 1 441 317 |
| Annen driftskostnad | 1 083 156 | 1 010 991 | 1 060 168 | 2 313 040 | 1 498 237 |
| Sum driftskostnader | 2 453 500 | 2 612 400 | 2 348 115 | 3 870 897 | 3 370 651 |
| Driftsresultat | 192 030 | −99 637 | 588 658 | 322 993 | −81 737 |
| Annen renteinntekt | 4 768 | 2 159 | - | - | 22 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 4 836 |
| Sum finansinntekter | 4 768 | 2 159 | 2 178 | 922 | 4 858 |
| Annen rentekostnad | - | 3 228 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 184 | 374 | - | - | 521 |
| Sum finanskostnader | 184 | 3 602 | 472 | 266 | 521 |
| Netto finans | 4 584 | −1 443 | 1 706 | 656 | 4 337 |
| Resultat før skatt | - | - | 590 365 | 323 649 | −77 400 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 130 415 | 76 165 | −12 689 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −64 710 |
| Resultat før skattekostnad | 196 614 | −101 080 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 46 441 | −13 763 | - | - | - |
| Årsresultat | 150 173 | −87 317 | 459 950 | 247 484 | −64 710 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 150 173 | −87 317 | - | - | −64 710 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −64 710 |
| Totalresultat | 150 173 | −87 317 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 150 173 | −87 317 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 150 173 | −87 317 | - | - | −64 710 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 1 842 802 |
| Kundefordringer | 320 000 | 825 585 | - | - | 129 541 |
| Andre kortsiktige fordringer | 39 295 | 129 753 | - | - | 285 828 |
| Sum fordringer | 359 295 | 955 338 | - | - | 415 369 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 131 246 | 310 398 | - | - | 1 364 203 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 131 246 | 310 398 | - | - | 1 364 203 |
| Sum omløpsmidler | 1 490 540 | 1 265 737 | 1 634 708 | 1 649 092 | 1 779 572 |
| Sum eiendeler | 1 490 540 | 1 294 867 | 1 643 178 | 1 649 092 | 1 796 245 |
| Utsatt skattefordel | - | 29 130 | - | - | 16 673 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 29 130 | - | - | 16 673 |
| Sum anleggsmidler | - | 29 130 | 8 470 | 0 | 16 673 |
| Aksjekapital | 335 000 | 325 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | −627 | - | - | −627 |
| Sum innskutt egenkapital | 335 000 | 324 373 | 319 373 | 284 373 | 284 373 |
| Annen egenkapital | 879 809 | 729 636 | - | - | 109 520 |
| Sum opptjent egenkapital | 879 809 | 729 636 | 816 953 | 357 003 | 109 520 |
| Sum egenkapital | 1 214 809 | 1 054 009 | 1 136 326 | 641 376 | 393 893 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 24 285 | 0 |
| Leverandørgjeld | 53 644 | 34 931 | - | - | 278 519 |
| Betalbar skatt | 17 311 | 3 054 | - | - | 124 |
| Skyldig offentlige avgifter | 42 182 | 36 648 | - | - | 59 491 |
| Annen kortsiktig gjeld | 162 594 | 166 225 | - | - | 1 064 218 |
| Sum kortsiktig gjeld | 275 731 | 240 858 | 506 852 | 983 431 | 1 402 352 |
| Sum gjeld | 275 731 | 240 858 | 506 852 | 1 007 716 | 1 402 352 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 490 540 | 1 294 867 | - | - | 1 796 245 |
| Ikke registrert selskapskapital | - | - | - | - | 285 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,41▲ | 5,26 | 3,23 | 1,68 | 1,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,23 | 0,23 | 0,45 | 1,57 | 3,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,1 %▲ | −6,6 % | 35,9 % | 18,8 % | −4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,3 %▲ | −4,0 % | 20,0 % | 7,7 % | −2,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▲ | −3,5 % | 15,7 % | 5,9 % | −2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,5 %▲ | 81,4 % | 69,2 % | 38,9 % | 21,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 79.901.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Julie Cathrine Lauritzsen | 1982 |
| Styrets leder | Marit Alvig Espenes | 1977 |
| Styremedlem | Geir-Tony Andreassen | 1959 |
| Styremedlem | Berit Wilsgård Olsen | 1963 |
| Styremedlem | Wenche Anita Pedersen | 1967 |
| Styremedlem | Susanne Sørensdatter Johnsen | 1981 |
| Styremedlem | Finn Folke-Olsen | 1964 |
| Styremedlem | Jenny-Marie Johnsen | 1960 |
| Varamedlem | Eli Marianne Pedersen | 1971 |
| Varamedlem | Gunnar Magnus Torgersen | 1964 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |