- Org.nr.
- 920 714 978
- Telefon
- 481 22 587
- Adresse
- Holmavegen 29, 5750 Odda
- Hovedeier
- Torblå Holding AS, 100 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat1 583 53315,4 % margin
EBITDA4 625 100før av- og nedskrivninger
Årsresultat649 7226,3 % margin
Egenkapital6 637 90127,9 % av eiendelene
Visual Registration System AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 714 978
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.03.2018
- Registrert
- 18.04.2018
- Adresse
- Holmavegen 29, 5750 Odda
- Telefon
- 481 22 587
- Kommune
- Ullensvang
- Aksjekapital
- 4 236 250
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- www.visualregistration.no
Underenheter
1
- Visual Registration System AS920 748 872 · ULLENSVANG5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av digitale løsninger samt salg av disse og deltagelse i selskaper med tilsvarende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 255 446 | 8 719 239 | 5 221 827 | 1 019 776 | 638 949 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 70 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 700 | - |
| Sum driftsinntekter | 10 255 446 | 8 719 239 | 5 221 827 | 1 020 476 | 639 019 |
| Varekostnad | 968 072 | 1 040 511 | 201 337 | 110 000 | 0 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 1 639 716 | 1 109 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 1 219 221 | 392 080 | 409 053 |
| Lønnskostnad | 1 703 764 | 1 128 119 | - | - | 0 |
| Ordinære avskrivninger | 3 041 567 | 2 024 120 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 958 510 | 2 041 761 | 1 595 800 | 138 913 | 47 135 |
| Sum driftskostnader | 8 671 913 | 6 234 512 | 4 656 074 | 642 102 | 456 188 |
| Driftsresultat | 1 583 533 | 2 484 727 | 565 752 | 378 374 | 182 831 |
| Annen finansinntekt | 71 575 | 24 042 | 11 571 | 5 347 | 212 |
| Sum finansinntekter | 71 575 | 24 042 | 11 571 | 5 347 | 212 |
| Annen rentekostnad | 778 871 | 615 321 | 459 731 | 254 063 | 47 692 |
| Annen finanskostnad | 17 306 | 75 020 | 14 | 27 641 | 7 234 |
| Sum finanskostnader | 796 177 | 690 341 | 459 745 | 281 704 | 54 926 |
| Netto finans | −724 602 | −666 300 | −448 174 | −276 357 | −54 713 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 128 118 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 75 548 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 52 570 |
| Resultat før skattekostnad | 858 930 | 1 818 427 | 117 578 | 102 017 | - |
| Skattekostnad | - | - | 36 582 | 22 467 | - |
| Skattekostnad på resultat | 209 208 | 396 207 | - | - | - |
| Årsresultat | 649 722 | 1 422 220 | 80 996 | 79 550 | 52 570 |
| Annen egenkapital | - | - | 80 996 | 79 550 | 52 570 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 649 722 | 1 422 220 | - | - | - |
| Totalresultat | 649 722 | 1 422 220 | - | - | - |
| Overføringer og disponeringer til annen egenkapital | 649 722 | 1 422 220 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 649 722 | 1 422 220 | 80 996 | 79 550 | 52 570 |
| Konsesjoner, patentet, lisenser o.1 | 21 817 365 | 18 804 386 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 21 817 365 | 18 804 386 | 14 789 025 | 9 015 776 | 1 713 305 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 0 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 265 163 | 0 | - |
| Driftsløsøre og lignende | 122 434 | 266 934 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 122 434 | 266 934 | 265 163 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 21 939 799 | 19 071 321 | 15 054 188 | 9 015 776 | 1 713 305 |
| Kundefordringer | 1 524 708 | 2 986 829 | 1 815 652 | 201 588 | 14 283 |
| Andre kortsiktige fordringer | 56 | 116 060 | 652 877 | 877 261 | 455 088 |
| Sum fordringer | 1 524 763 | 3 102 890 | 2 468 529 | 1 078 849 | 469 371 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 21 705 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd og kontanter | 308 441 | 568 128 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 308 441 | 568 128 | 21 705 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 1 833 204 | 3 671 018 | 2 490 234 | 1 078 849 | 469 371 |
| Sum eiendeler | 23 773 004 | 22 742 338 | 17 544 422 | 10 094 626 | 2 182 676 |
| Utvikling | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 14 789 025 | 9 015 776 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Goodwill | - | - | - | - | 1 713 305 |
| Aksjekapital | 4 236 250 | 4 236 250 | 1 330 000 | 30 000 | 30 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 0 | - | - |
| Overkurs | - | - | 0 | - | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 1 406 250 | 1 300 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 236 250 | 4 236 250 | 2 736 250 | 1 330 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 401 651 | 1 751 929 | 316 069 | 235 074 | 155 525 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 401 651 | 1 751 929 | 316 069 | 235 074 | 155 525 |
| Sum egenkapital | 6 637 901 | 5 988 179 | 3 052 319 | 1 565 074 | 185 525 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skatt | 742 836 | 533 628 | 133 573 | 107 706 | 86 886 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 742 836 | 533 628 | 133 573 | 107 706 | 86 886 |
| Konvertible lån | - | 500 000 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 801 940 | 11 668 328 | 10 354 493 | 4 349 392 | 862 496 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 8 465 662 | 2 443 136 | 1 887 238 | 3 357 952 | 290 296 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 267 602 | - | 12 241 731 | - | 1 152 792 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 010 438 | 15 145 092 | 12 375 304 | - | 1 239 678 |
| Leverandørgjeld | 512 170 | 457 455 | 1 270 577 | 478 701 | 363 654 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | - | 9 092 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 271 465 | 3 455 | 6 964 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 025 659 | 264 200 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 244 032 | 36 944 | 82 047 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 124 665 | 1 609 068 | 2 116 798 | - | 757 474 |
| Sum gjeld | 17 135 103 | 16 754 160 | 14 492 103 | 8 529 552 | 1 997 152 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 773 004 | - | 17 544 422 | - | 2 182 677 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,59▼ | 2,28 | 1,18 | - | 0,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,58▼ | 2,80 | 4,75 | 5,45 | 10,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,1 %▼ | 12,5 % | 4,2 % | 6,3 % | 8,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,4 %▼ | 28,5 % | 10,8 % | 37,1 % | 28,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,3 %▼ | 16,3 % | 1,6 % | 7,8 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,9 %▲ | 26,3 % | 17,4 % | 15,5 % | 8,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 051 089
- Resultat per ansatt, kroner
- 316 707
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Visual Registration System AS15,4 %
10,3 mill. 5 ansatte 2025
0 %5101520
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
Visual Registration System AS15,4 % 10,3 mill.5 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Sleire Torblå | 1992 |
| Styrets leder | Rune Sleire Torblå | 1992 |
| Revisor | AAUDIT AS927 653 508 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Torblå Holding AS100,0 %Odda · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Torblå Holding AS
- Hardanger Utleie AS100,0 %
- Hardanger Elektro AS100,0 %
- Visual Registration System AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.