- Org.nr.
- 988 691 976
- Telefon
- 22 12 46 60
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
Driftsresultat2 568 68094,8 % margin
Årsresultat6 196 949
Egenkapital204 262 65198,9 % av eiendelene
VJ Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 691 976
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 19.09.2005
- Registrert
- 04.10.2005
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Telefon
- 22 12 46 60
- Postadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 330 420
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VJ Holding AS916 421 605 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Omsetning og drift av fast eiendom og tilhørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 135 484 | 143 560 | 141 148 | 130 452 | 126 000 |
| Annen driftsinntekt | 2 573 645 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 709 129 | 143 560 | 141 148 | 130 452 | 126 000 |
| Annen driftskostnad | 140 449 | 184 237 | 1 120 450 | 1 273 729 | 349 761 |
| Sum driftskostnader | 140 449 | 184 237 | 1 120 450 | 1 273 729 | 349 761 |
| Driftsresultat | 2 568 680 | −40 677 | −979 302 | −1 143 277 | −223 761 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 40 650 000 | 54 000 000 |
| Annen renteinntekt | 87 641 | 59 505 | 654 978 | 516 041 | 408 079 |
| Annen finansinntekt | 3 780 592 | 9 056 275 | 182 999 583 | 1 777 779 | - |
| Sum finansinntekter | 3 868 233 | 9 115 780 | 183 654 560 | 42 943 820 | 54 408 079 |
| Annen rentekostnad | 151 313 | 325 316 | 4 010 983 | 5 339 348 | 2 423 867 |
| Sum finanskostnader | 151 313 | 325 316 | 4 010 983 | 5 339 348 | 2 423 867 |
| Netto finans | 3 716 920 | 8 790 464 | 179 643 577 | 37 604 471 | 51 984 212 |
| Resultat før skatt | - | - | 178 664 275 | 36 461 194 | 51 760 450 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 167 299 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 178 664 275 | 35 630 684 | 51 593 151 |
| Resultat før skattekostnad | 6 285 600 | 8 749 787 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 88 651 | - | - | 830 510 | - |
| Årsresultat | 6 196 949 | 8 749 787 | 178 664 275 | 35 630 684 | 51 593 151 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 196 949 | 8 749 787 | 178 664 275 | 35 630 684 | 51 593 151 |
| Totalresultat | 6 196 949 | 8 749 787 | 178 664 275 | 35 630 684 | 51 593 151 |
| Ordinært utbytte | - | - | 13 960 205 | 30 000 000 | 40 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 6 196 949 | 8 749 787 | 164 704 069 | 5 630 684 | 11 593 151 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 196 949 | 8 749 787 | 178 664 275 | 35 630 684 | 51 593 151 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 075 545 | - | - | 75 492 276 | 70 752 726 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 202 619 619 | 202 619 619 | 202 619 619 | 35 207 363 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 3 960 205 | 83 914 108 | 99 793 939 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 205 695 164 | 202 619 619 | 206 579 824 | 226 008 539 | 205 881 457 |
| Sum anleggsmidler | 205 695 164 | 203 121 519 | 207 081 724 | 226 510 439 | 206 383 357 |
| Andre kortsiktige fordringer | 24 944 | 143 560 | 151 798 | 21 773 216 | 3 106 219 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 30 000 000 | 51 000 000 |
| Sum fordringer | 24 944 | 143 560 | 151 798 | 51 773 216 | 54 106 219 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 876 231 | 2 606 115 | 1 024 565 | 2 738 369 | 20 137 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 876 231 | 2 606 115 | 1 024 565 | 2 738 369 | 20 137 |
| Sum omløpsmidler | 901 175 | 2 749 675 | 1 176 363 | 54 511 585 | 54 126 356 |
| Sum eiendeler | 206 596 339 | 205 871 194 | 208 258 087 | 281 022 025 | 260 509 714 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | - | 501 900 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 501 900 | 501 900 | 501 900 | 501 900 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 31 394 792 | 29 834 792 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 501 900 | 501 900 | 501 900 |
| Aksjekapital | 330 420 | 330 420 | 330 420 | 3 304 200 | 3 304 200 |
| Overkurs | 23 681 424 | 23 681 424 | 23 681 424 | 23 682 864 | 22 492 302 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 30 027 062 | 30 027 062 |
| Sum innskutt egenkapital | - | - | 24 011 844 | 57 014 126 | 55 823 564 |
| Annen egenkapital | 180 250 806 | 174 053 857 | 165 304 070 | 25 517 403 | 19 886 719 |
| Sum opptjent egenkapital | 180 250 806 | 174 053 857 | 165 304 070 | 25 517 403 | 19 886 719 |
| Sum egenkapital | 204 262 651 | 198 065 701 | 189 315 914 | 82 531 530 | 75 710 283 |
| Utsatt skatt | 88 651 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 88 651 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 233 565 | 7 783 197 | - | 162 508 373 | 141 608 523 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 233 565 | 7 783 197 | - | 162 508 373 | 141 608 523 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 322 216 | 7 783 197 | 0 | 162 508 373 | 141 608 523 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 390 510 | - |
| Utbytte | - | - | 13 960 205 | 30 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld l, | - | - | 4 981 967 | 5 591 611 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 11 472 | 22 295 | - | - | 3 190 909 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 472 | 22 295 | 18 942 172 | 35 982 121 | 43 190 909 |
| Sum gjeld | 2 333 688 | 7 805 492 | 18 942 173 | 198 490 495 | 184 799 431 |
| Sum egenkapital og gjeld | 206 596 339 | 205 871 194 | 208 258 087 | 281 022 025 | 260 509 714 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 78,55▼ | 123,33 | 0,06 | 1,51 | 1,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,04 | 0,10 | 2,41 | 2,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▼ | 4,4 % | 74,7 % | 15,4 % | 20,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 94,8 %▲ | −28,3 % | −693,8 % | −876,4 % | −177,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 228,7 %▼ | 6 094,9 % | 126 579,4 % | 27 313,3 % | 40 946,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 %▲ | 96,2 % | 90,9 % | 29,4 % | 29,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VJ Holding AS94,8 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
VJ Holding AS94,8 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mette Marie Sanden Jensen | 1991 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- METTE MARIE SANDEN JENSEN100,0 %f. 1991 · Zug · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MEVA INVEST AS10,7 %930 510 564 · 6 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.