- Org.nr.
- 928 276 465
- Adresse
- c/o Erik Stavrum, Rostadvegen 432, 7670 Inderøy
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−93 133ikke oppgitt
Årsresultat1 223 874ikke oppgitt
Egenkapital23 345 510100,0 % av eiendelene
VOA AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 276 465
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 27.09.2021
- Registrert
- 04.12.2021
- Adresse
- c/o Erik Stavrum, Rostadvegen 432, 7670 Inderøy
- Kommune
- Inderøy
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Inderøy (47)
- Aksjekapital
- 34 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andeler i andre selskap og annet som står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 10 000 | 10 000 | 5 000 | 5 000 | - |
| Annen driftskostnad | 83 133 | 81 318 | 66 776 | 89 301 | 28 289 |
| Sum driftskostnader | 93 133 | 91 318 | 71 776 | 94 301 | 28 289 |
| Driftsresultat | −93 133 | −91 318 | −71 776 | −94 301 | −28 289 |
| Annen renteinntekt | 71 760 | 76 785 | 54 736 | 33 149 | - |
| Annen finansinntekt | 872 342 | 787 776 | 36 976 | - | 6 800 000 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 373 381 | 547 699 | 416 037 | 49 107 | - |
| Sum finansinntekter | 1 317 484 | 1 412 260 | 507 749 | 82 256 | 6 800 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | 0 | 84 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | 8 186 319 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 477 | 845 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 477 | 8 187 164 | 0 | 84 | - |
| Netto finans | 1 317 007 | −6 774 903 | 507 749 | 82 172 | 6 800 000 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 6 771 711 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 36 016 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 6 735 695 |
| Resultat før skattekostnad | 1 223 874 | −6 866 222 | 435 973 | −12 129 | - |
| Årsresultat | 1 223 874 | −6 866 222 | 435 973 | −12 129 | 6 735 695 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 6 735 695 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 5 735 695 |
| Annen egenkapital | 1 223 874 | −6 866 222 | 435 973 | −12 129 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 435 973 | −12 129 | 6 735 695 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 14 654 000 | 14 654 000 | 22 840 319 | 22 840 319 | 22 840 319 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 654 000 | 14 654 000 | 22 840 319 | 22 840 319 | 22 840 319 |
| Sum anleggsmidler | 14 654 000 | 14 654 000 | 22 840 319 | 22 840 319 | 22 840 319 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 6 800 000 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 800 000 |
| Markedsbaserte aksjer | 8 460 092 | 5 247 597 | 3 432 296 | 2 019 550 | - |
| Sum investeringer | 8 460 092 | 5 247 597 | 3 432 296 | 2 019 550 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 236 235 | 2 236 768 | 2 725 284 | 3 702 757 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 236 235 | 2 236 768 | 2 725 284 | 3 702 757 | - |
| Sum omløpsmidler | 8 696 327 | 7 484 364 | 6 157 580 | 5 722 307 | 6 800 000 |
| Sum eiendeler | 23 350 327 | 22 138 364 | 28 997 899 | 28 562 626 | 29 640 319 |
| Aksjekapital | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 |
| Annen egenkapital | 23 311 510 | 22 087 636 | 28 953 858 | 28 517 885 | 28 530 014 |
| Sum opptjent egenkapital | 23 311 510 | 22 087 636 | 28 953 858 | 28 517 885 | 28 530 014 |
| Sum egenkapital | 23 345 510 | 22 121 636 | 28 987 858 | 28 551 885 | 28 564 014 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 10 031 | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 0 | 12 360 | 10 | 5 000 | 40 289 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 36 016 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 817 | 4 368 | 0 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 817 | 16 728 | 10 041 | 10 741 | 1 076 305 |
| Sum gjeld | 4 817 | 16 728 | 10 041 | 10 741 | 1 076 305 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 350 327 | 22 138 364 | 28 997 899 | 28 562 626 | 29 640 319 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 34 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 805,34▲ | 447,42 | 613,24 | 532,75 | 6,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,4 %▲ | 5,2 % | 1,5 % | −0,0 % | 22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,9 % | 100,0 % | 100,0 % | 96,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erik Stavrum | 1983 |
| Styremedlem | Wenche Stavrum | 1983 |
| Regnskapsfører | KLEPP REGNSKAP AS980 397 599 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERIK STAVRUM100,0 %f. 1983 · Inderøy · 34 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LINKA AS17,0 %993 787 027 · 34 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.