- Org.nr.
- 914 075 009
- Adresse
- Lønneveien 6A, 2020 Skedsmokorset
Driftsresultat−48 936−5,4 % margin
EBITDA−45 730før av- og nedskrivninger
Årsresultat−49 845−5,5 % margin
Egenkapital304 92466,0 % av eiendelene
Vocalize AS er et aksjeselskap innen annen undervisning innenfor kultur, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 075 009
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 23.07.2014
- Registrert
- 28.08.2014
- Adresse
- Lønneveien 6A, 2020 Skedsmokorset
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vocalize AS914 105 633 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kunstnerisk virksomhet innenfor sangfaget.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 904 153 | 674 247 | 862 109 | 833 635 | 515 807 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 228 995 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 178 772 | - |
| Sum driftsinntekter | 904 153 | 674 247 | 862 109 | 1 012 407 | 744 802 |
| Varekostnad | 103 888 | 85 248 | 41 676 | 71 575 | 44 699 |
| Lønnskostnad | 626 359 | 692 021 | 495 971 | 659 571 | 159 689 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 3 206 | 3 873 | 11 203 | 11 203 | 14 288 |
| Annen driftskostnad | 219 636 | 315 456 | 282 609 | 363 748 | 252 733 |
| Sum driftskostnader | 953 089 | 1 096 598 | 831 459 | 1 106 097 | 471 409 |
| Driftsresultat | −48 936 | −422 351 | 30 650 | −93 690 | 273 393 |
| Annen renteinntekt | 1 541 | 9 929 | 2 091 | 342 | 42 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 8 | - |
| Sum finansinntekter | 1 541 | 9 929 | 2 091 | 350 | 42 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Annen finanskostnad | 2 450 | 611 | 415 | 936 | - |
| Sum finanskostnader | 2 450 | 611 | 415 | 936 | 0 |
| Netto finans | −909 | 9 318 | 1 676 | −586 | 42 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 273 435 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 273 435 |
| Resultat før skattekostnad | −49 845 | −413 033 | 32 326 | −94 276 | - |
| Skattekostnad | - | - | 0 | −2 633 | - |
| Årsresultat | −49 845 | −413 033 | 32 326 | −91 643 | 273 435 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −49 845 | −413 033 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −49 845 | −413 033 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −49 845 | −413 033 | 32 325 | −91 643 | 273 435 |
| Sum overføringer og disponeringer | −49 845 | −413 033 | 32 325 | −91 643 | 273 435 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 267 | 3 474 | 7 347 | 18 550 | 29 753 |
| Sum varige driftsmidler | 267 | - | 7 347 | 18 550 | 29 753 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 267 | 3 474 | 7 347 | 18 550 | 29 753 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 0 | 120 000 | 431 554 | 401 100 | 251 398 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 792 | 5 074 | 3 512 | 3 512 | - |
| Sum fordringer | 5 792 | 125 074 | 435 066 | 404 612 | 251 398 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 456 030 | 502 593 | 605 885 | 564 730 | 818 536 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 456 030 | 502 593 | 605 885 | 564 730 | 818 536 |
| Sum omløpsmidler | 461 822 | 627 667 | 1 040 951 | 969 342 | 1 069 934 |
| Sum eiendeler | 462 089 | 631 141 | 1 048 298 | 987 892 | 1 099 687 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 274 924 | 324 769 | 737 801 | 705 476 | 797 118 |
| Sum opptjent egenkapital | 274 924 | 324 769 | 737 801 | 705 476 | 797 118 |
| Sum egenkapital | 304 924 | 354 769 | 767 801 | 735 476 | 827 118 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 2 633 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 2 633 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 633 |
| Betalbar skatt | 4 839 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 20 873 | 37 408 | 31 127 | 25 656 | 17 109 |
| Annen kortsiktig gjeld | 131 453 | 238 964 | 249 369 | 226 759 | 252 827 |
| Sum kortsiktig gjeld | 157 165 | 276 372 | 280 496 | 252 415 | 269 936 |
| Sum gjeld | 157 165 | 276 372 | 280 496 | 252 415 | 272 569 |
| Sum egenkapital og gjeld | 462 089 | 631 141 | 1 048 297 | 987 891 | 1 099 687 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,94▲ | 2,27 | 3,71 | 3,84 | 3,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▼ | 0,78 | 0,37 | 0,34 | 0,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −8,7 %▲ | −49,1 % | 3,2 % | −8,9 % | 24,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,4 %▲ | −62,6 % | 3,6 % | −9,3 % | 36,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,5 %▲ | −61,3 % | 3,7 % | −9,1 % | 36,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,0 %▲ | 56,2 % | 73,2 % | 74,4 % | 75,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vocalize AS−5,4 %
0,9 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−5051015
Vocalize AS−5,4 % 0,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
MUSIKKUNDERVISNINGEN NORGE AS−2,2 % 19,1 mill.72 ansatte 2024
STEPS DANSESTUDIO AS7,5 % 17,0 mill.62 ansatte 2025
ART MUSIKAL OG BALLETTSKOLE AS10,5 % 15,3 mill.6 ansatte 2024
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.529.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Reidun Sæther | 1980 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Reidun Sæther100,0 %f. 1980 · Skedsmokorset · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.