- Org.nr.
- 916 076 037
- Adresse
- Mjølstadnesvegen 24, 6092 Fosnavåg
- Hovedeier
- HAVILA MARITIME DIS I AS, 100 %
Driftsresultat4 993 4514,5 % margin
Årsresultat3 492 8473,1 % margin
Egenkapital−937 741−1,7 % av eiendelene
Volantis Operation AS er et aksjeselskap innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 076 037
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 28.09.2015
- Registrert
- 15.10.2015
- Adresse
- Mjølstadnesvegen 24, 6092 Fosnavåg
- Postadresse
- Klaus Nilsens gate 4
- Kommune
- Herøy
- Næring
- 09.109 Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgassAndre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass i Herøy (44)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Volantis Operation AS916 087 519 · HERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive offshorefartøy samt hva som naturlig hører med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 112 078 756 | 111 630 000 | 83 083 355 | 77 604 193 | 58 022 438 |
| Annen driftsinntekt | 74 996 | 81 767 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 112 153 752 | 111 711 767 | 83 083 355 | 77 604 193 | 58 022 438 |
| Varekostnad | - | - | 64 806 012 | 52 970 999 | 31 314 273 |
| Lønnskostnad | - | - | 12 780 558 | 13 852 625 | 13 673 241 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 899 822 | 5 395 378 | 5 813 778 |
| Annen driftskostnad | - | - | 3 580 697 | 3 036 238 | 2 941 214 |
| Lønnskostnad l, | 21 666 765 | 19 293 503 | - | - | - |
| Annen driftskostnad Il, | 85 493 535 | 90 088 712 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 107 160 300 | 109 382 216 | 82 067 089 | 75 255 240 | 53 742 506 |
| Driftsresultat | 4 993 451 | 2 329 551 | 1 016 266 | 2 348 953 | 4 279 932 |
| Annen renteinntekt | - | - | 296 820 | 168 239 | 28 980 |
| Annen finansinntekt | 979 528 | 612 322 | 69 579 | - | 366 102 |
| Sum finansinntekter | 979 528 | 612 322 | 366 399 | 168 239 | 395 082 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 143 085 | 1 101 426 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 336 266 | 322 540 | 1 220 848 | 1 198 188 | 849 823 |
| Sum finanskostnader | 1 479 351 | 1 423 966 | 1 220 848 | 1 198 188 | 849 823 |
| Netto finans | −499 823 | −811 644 | −854 449 | −1 029 949 | −454 741 |
| Resultat før skatt | - | - | 161 817 | 1 319 004 | 3 825 191 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 36 677 | 295 195 | 767 320 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 125 140 | 1 023 809 | 3 057 871 |
| Resultat før skattekostnad | 4 493 628 | 1 517 907 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 000 781 | 339 484 | - | - | - |
| Årsresultat | 3 492 847 | 1 178 423 | 125 140 | 1 023 809 | 3 057 871 |
| Udekket tap | - | - | 125 139 | 1 023 809 | 3 057 872 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 492 847 | 1 178 423 | - | - | - |
| Totalresultat | 3 492 847 | 1 178 423 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 492 847 | 1 178 423 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 492 847 | 1 178 423 | 125 139 | 1 023 809 | 3 057 872 |
| Utsatt skattefordel | 337 208 | 1 337 989 | 1 677 473 | 1 714 150 | 2 009 345 |
| Sum immaterielle eiendeler | 337 208 | 1 337 989 | 1 677 473 | 1 714 150 | 2 009 345 |
| Andre fordringer | - | - | 0 | 899 822 | 6 295 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 899 822 | 6 295 200 |
| Sum anleggsmidler | 337 208 | 1 337 989 | 1 677 473 | 2 613 972 | 8 304 545 |
| Varer | - | - | 1 555 829 | 1 161 783 | 1 149 047 |
| Sum varer | 1 397 673 | 1 349 196 | 1 555 829 | 1 161 783 | 1 149 047 |
| Kundefordringer | 13 693 052 | 19 900 284 | 19 475 939 | 11 658 708 | 12 452 998 |
| Andre kortsiktige fordringer | 20 960 241 | 566 377 | - | - | - |
| Sum fordringer | 34 653 293 | 20 466 661 | 22 259 256 | 25 804 686 | 16 178 773 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 8 112 410 | 16 135 026 | 5 253 181 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 17 681 951 | 8 381 411 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 17 681 951 | 8 381 411 | 8 112 410 | 16 135 026 | 5 253 181 |
| Sum omløpsmidler | 53 732 917 | 30 197 268 | 31 927 495 | 43 101 495 | 22 581 001 |
| Sum eiendeler | 54 070 125 | 31 535 257 | 33 604 968 | 45 715 467 | 30 885 546 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | - | - | 5 709 013 | 5 834 151 | 6 857 960 |
| Annen egenkapital | −1 037 741 | −4 530 589 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 037 741 | −4 530 589 | −5 709 013 | −5 834 151 | −6 857 960 |
| Sum egenkapital | −937 741 | −4 430 589 | −5 609 013 | −5 734 151 | −6 757 960 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 27 084 239 | 26 284 745 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 29 328 750 | 28 185 665 | - | - | 25 508 850 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 29 328 750 | 28 185 665 | 27 084 239 | - | 25 508 850 |
| Sum langsiktig gjeld | 29 328 750 | 28 185 665 | 27 084 239 | 26 284 745 | 25 508 850 |
| Leverandørgjeld | 24 639 288 | 7 006 267 | 10 278 479 | 23 128 461 | 8 547 141 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 1 307 561 | 1 158 469 | 870 693 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 849 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 036 979 | 773 914 | 543 701 | 877 944 | 2 716 822 |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 679 116 | 7 780 182 | 12 129 741 | - | 12 134 656 |
| Sum gjeld | 55 007 866 | 35 965 846 | 39 213 980 | 51 449 619 | 37 643 506 |
| Sum egenkapital og gjeld | 54 070 125 | 31 535 257 | 33 604 967 | - | 30 885 546 |
| Selskapskapital | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,09▼ | 3,88 | 2,63 | - | 1,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −58,66▼ | −8,12 | −6,99 | −8,97 | −5,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,0 %▲ | 9,0 % | 3,5 % | 6,6 % | 15,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▲ | 2,1 % | 1,2 % | 3,0 % | 7,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | 1,1 % | 0,2 % | 1,3 % | 5,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,7 %▲ | −14,0 % | −16,7 % | −12,5 % | −21,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Volantis Operation AS4,5 %
112,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %2468
AKER SOLUTIONS AS4,1 % 59 801,3 mill.8 888 ansatte 2025
Volantis Operation AS4,5 % 112,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Onesubsea AS7,5 % 14 850,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SCHLUMBERGER NORGE AS7,9 % 13 011,7 mill.2 497 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 09.109.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christoffer Syversen | 1975 |
| Styrets leder | Stein Pettersen | 1953 |
| Styremedlem | Hege Sævik Rabben | 1971 |
| Styremedlem | Njål Sævik | 1969 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAVILA MARITIME DIS I AS100,0 %Fosnavåg · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Havila Subsea & Renewables AS
- HAVILA MARITIME DIS I AS100,0 %
- Volantis Operation AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.