- Org.nr.
- 921 636 911
- Adresse
- Stanseveien 13, 0975 Oslo
Driftsresultat−60 951ikke oppgitt
Årsresultat0ikke oppgitt
Egenkapital530 04699,5 % av eiendelene
VR Holding AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 636 911
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 20.09.2018
- Registrert
- 30.10.2018
- Adresse
- Stanseveien 13, 0975 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i finansielle aktiva, samt eiendomsutvikling og salg og kjøp av eiendom for utleie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 60 951 | - | - | 30 234 | 27 551 |
| Sum driftskostnader | 60 951 | 49 245 | 32 419 | 30 234 | 27 551 |
| Driftsresultat | −60 951 | −49 245 | −32 419 | −30 234 | −27 551 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 61 353 | - | - | 0 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 1 | - |
| Sum finansinntekter | 61 353 | 49 245 | 1 450 001 | 1 | 1 |
| Annen rentekostnad | 402 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 402 | 0 | 0 | 0 | 419 |
| Netto finans | 60 951 | 49 245 | 1 450 001 | 1 | −418 |
| Resultat før skatt | 0 | 0 | 1 417 582 | −30 233 | −27 969 |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 0 | 10 | 1 417 572 | −30 233 | −27 969 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −30 233 | - |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −30 233 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 500 847 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 500 847 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 613 | - | - | 9 537 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 613 | - | - | 9 537 | - |
| Sum omløpsmidler | 502 460 | 502 765 | 1 452 119 | 9 537 | 2 706 |
| Sum eiendeler | 532 460 | 532 765 | 1 482 119 | 39 537 | 32 706 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 500 046 | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 111 967 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 500 046 | 500 046 | 500 035 | −111 967 | −81 734 |
| Sum egenkapital | 530 046 | 530 046 | 530 035 | −87 537 | −57 304 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 125 561 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 125 561 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 150 561 | 125 561 | 88 497 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | - |
| Utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 901 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 513 | - | - | 1 513 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 414 | 2 719 | 801 523 | 1 513 | 1 513 |
| Sum gjeld | 2 414 | 2 719 | 952 084 | 127 074 | 90 010 |
| Sum egenkapital og gjeld | 532 460 | - | - | 39 537 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 208,14▲ | 184,91 | 1,81 | 6,30 | 1,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,01 | 1,80 | −1,45 | −1,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▲ | 0,0 % | 186,3 % | −83,7 % | −84,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,5 %▲ | 99,5 % | 35,8 % | −221,4 % | −175,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Valdas Rupslaukis | 1986 |
| Styrets leder | Valdas Rupslaukis | 1986 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SAGA REGNSKAP DRAMMEN AS934 412 249 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Valdas Rupslaukis100,0 %f. 1986 · Billingstad · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TPM BYGG AS100,0 %915 101 747 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.