- Org.nr.
- 927 964 031
- Telefon
- 906 16 350
- Adresse
- Bredmyra 1, 1739 Borgenhaugen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−32 811ikke oppgitt
Årsresultat264 963ikke oppgitt
Egenkapital27 598 37299,4 % av eiendelene
VRA HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 964 031
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 13.09.2021
- Registrert
- 20.10.2021
- Adresse
- Bredmyra 1, 1739 Borgenhaugen
- Telefon
- 906 16 350
- Postadresse
- Postboks 336
- Kommune
- Sarpsborg
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Sarpsborg (402)
- Aksjekapital
- 165 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler, samt alt som faller naturlig sammen med dette inkludert deltagelse i andre selskap.
Tidligere navn
- BR.A HOLDING AS20.10.2021 til 10.12.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 32 811 | - | - | 59 107 | - |
| Sum driftskostnader | 32 811 | 25 399 | 20 000 | 59 107 | - |
| Driftsresultat | −32 811 | −25 399 | −20 000 | −59 107 | - |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 2 004 750 | - |
| Annen renteinntekt | 2 875 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 301 946 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 304 821 | 300 107 | 300 000 | 2 004 750 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 1 050 | - |
| Annen rentekostnad | 7 047 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 7 047 | - | 1 205 | 1 050 | - |
| Netto finans | 297 774 | 300 107 | 298 795 | 2 003 700 | - |
| Resultat før skatt | - | 274 708 | 278 796 | 1 944 593 | 0 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −2 634 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 944 593 | 2 634 |
| Resultat før skattekostnad | 264 963 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 264 963 | 274 708 | 278 796 | 1 944 593 | 2 634 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 264 963 | - | - | 1 944 593 | 2 634 |
| Totalresultat | 264 963 | - | - | 1 944 593 | 2 634 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 2 634 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 2 634 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 26 111 294 | - | - | 26 111 294 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 111 294 | - | - | 26 111 294 | 52 222 588 |
| Sum anleggsmidler | 26 111 294 | 26 111 294 | 26 111 294 | 26 111 294 | 52 222 588 |
| Konsernfordringer | 1 099 495 | - | - | 1 049 495 | - |
| Sum fordringer | 1 099 495 | - | - | 1 049 495 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 166 066 | - | - | - | - |
| Andre finansielle instrumenter | 10 000 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 176 066 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 380 286 | - | - | 70 357 | 100 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 380 286 | - | - | 70 357 | 100 000 |
| Sum omløpsmidler | 1 655 847 | 1 597 223 | 1 354 707 | 1 119 852 | 100 000 |
| Sum eiendeler | 27 767 141 | 27 708 517 | 27 466 001 | 27 231 146 | 52 322 588 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 52 222 588 |
| Aksjekapital | 165 000 | - | - | 165 000 | 330 000 |
| Overkurs | 44 028 | - | - | 44 028 | 88 055 |
| Sum innskutt egenkapital | 209 028 | 209 028 | 209 028 | 209 028 | 418 055 |
| Annen egenkapital | 27 389 345 | - | - | 26 942 128 | 49 995 072 |
| Sum opptjent egenkapital | 27 389 345 | 27 124 382 | 27 220 924 | 26 942 128 | 49 995 072 |
| Sum egenkapital | 27 598 372 | 27 333 409 | 27 429 951 | 27 151 156 | 50 413 127 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 353 | - | - | - | 11 945 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 5 |
| Annen kortsiktig gjeld | 167 416 | - | - | 36 050 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 168 769 | 375 108 | 36 050 | 79 990 | 1 909 461 |
| Sum gjeld | 168 769 | 375 108 | 36 050 | 79 990 | 1 909 461 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 767 141 | - | - | 27 231 146 | 52 322 588 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,81▲ | 4,26 | 37,58 | 14,00 | 0,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 % | 1,0 % | 1,0 % | 4,9 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,4 %▲ | 98,6 % | 99,9 % | 99,7 % | 96,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vidar Reinholt Andreassen | 1970 |
| Revisor | SOLHØI REVISJON AS952 011 677 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIDAR REINHOLT ANDREASSEN100,0 %f. 1970 · Sarpsborg · 165 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 927 966 433 · 165 000 ordinære aksjer
- Europris ASA0,00 %997 639 588 · 550 ordinære aksjer
- Salmar ASA0,00 %960 514 718 · 46 ordinære aksjer
- AKER BP ASA0,00 %989 795 848 · 195 ordinære aksjer
- VÅR ENERGI ASA0,00 %919 160 675 · 587 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 75 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.