- Org.nr.
- 954 302 547
- Telefon
- 35 06 93 00
- Adresse
- Tiurvegen 28, 3853 Vrådal
- Hovedeier
- Straand Invest AS, 92,6 %
Driftsresultat386 48278,1 % margin
Årsresultat1 249 495
Egenkapital8 300 48440,0 % av eiendelene
Vrådal Hyttepark AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 954 302 547
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 02.11.1989
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Tiurvegen 28, 3853 Vrådal
- Telefon
- 35 06 93 00
- Postadresse
- Kviteseidvegen 1698
- Kommune
- Kviteseid
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Kviteseid (46)
- Aksjekapital
- 1 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vrådal Hyttepark AS872 005 862 · KVITESEID
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av hotell, konferansesenter, restaurant og annen turistvirksomhet, samt hva herunder står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper.
Tidligere navn
- VRÅDAL HOTEL OG HYTTEPARK AS19.02.1995 til 31.08.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 494 730 | - | 236 680 | 384 799 | 1 749 270 |
| Sum driftsinntekter | 494 730 | 405 353 | 236 680 | 384 799 | 1 749 270 |
| Annen driftskostnad | 108 248 | - | 218 701 | 246 947 | 486 180 |
| Sum driftskostnader | 108 248 | 192 596 | 218 701 | 246 947 | 486 180 |
| Driftsresultat | 386 482 | 212 757 | 17 979 | 137 852 | 1 263 090 |
| Inntekt på andre investeringer | 27 292 | - | 18 132 | 21 357 | 24 548 |
| Annen finansinntekt | 1 124 523 | - | 1 003 373 | 145 226 | 124 475 |
| Sum finansinntekter | - | 228 285 | 1 021 505 | 166 583 | 149 023 |
| Verdiendring av finansielle eiendeler | - | - | - | - | −27 697 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | −11 718 | - |
| Annen finanskostnad | 204 936 | - | 242 701 | 196 639 | 176 821 |
| Sum finanskostnader | - | 201 709 | 242 701 | 184 921 | 149 124 |
| Netto finans | 946 879 | 26 576 | 778 804 | −18 338 | −101 |
| Resultat før skatt | - | 239 333 | 796 783 | 119 514 | 1 262 989 |
| Resultat før skattekostnad | 1 333 361 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 83 866 | - | −19 518 | −8 834 | 248 253 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 816 301 | 128 348 | 1 014 736 |
| Årsresultat | 1 249 495 | 212 163 | 816 301 | 128 348 | 1 014 736 |
| Konsernbidrag | - | - | 594 139 | - | 943 763 |
| Overføringer annen egenkapital | 1 249 495 | - | 222 162 | 128 348 | 70 973 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 249 495 | - | 816 301 | 128 348 | 1 014 736 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 322 629 | - | 3 035 129 | 1 663 156 | 1 400 000 |
| Sum varige driftsmidler | 3 322 629 | - | 3 035 129 | 1 663 156 | 1 400 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 200 000 | - | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 16 118 615 | - | 13 918 605 | 14 412 341 | 14 407 988 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 318 615 | - | 14 118 605 | 14 612 341 | 14 607 988 |
| Sum anleggsmidler | 19 641 244 | 18 756 901 | 17 153 734 | 16 275 497 | 16 007 988 |
| Kundefordringer | 145 119 | - | 267 774 | 515 335 | 348 842 |
| Andre fordringer | 3 036 | - | - | 29 557 | - |
| Sum fordringer | 148 155 | - | 267 774 | 544 892 | 348 842 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 969 585 | - | 2 026 212 | 2 054 733 | 2 458 094 |
| Sum omløpsmidler | 1 117 740 | 874 364 | 2 293 986 | 2 599 625 | 2 806 936 |
| Sum eiendeler | 20 758 984 | 19 631 265 | 19 447 720 | 18 875 122 | 18 814 924 |
| Aksjekapital | 1 300 000 | - | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 |
| Annen egenkapital | 7 000 484 | - | 5 538 826 | 5 316 664 | 5 188 315 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 000 484 | 5 750 989 | 5 538 826 | 5 316 664 | 5 188 315 |
| Sum egenkapital | 8 300 484 | 7 050 989 | 6 838 826 | 6 616 664 | 6 488 315 |
| Utsatt skatt | 478 967 | - | 748 386 | 935 482 | 1 169 353 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 478 967 | - | 748 386 | 935 482 | 1 169 353 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 598 709 | 748 386 | 935 482 | 1 169 353 |
| Leverandørgjeld | 699 | - | 42 667 | - | 23 730 |
| Betalbar skatt | 203 608 | - | - | 225 037 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 22 353 | - | 46 039 | 60 372 | 59 255 |
| Annen kortsiktig gjeld | 11 752 872 | - | 11 771 802 | 11 037 567 | 11 074 271 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 979 532 | 11 981 567 | 11 860 508 | 11 322 976 | 11 157 256 |
| Sum gjeld | 12 458 499 | 12 580 276 | 12 608 894 | 12 258 458 | 12 326 609 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 758 983 | - | 19 447 720 | 18 875 122 | 18 814 924 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,09▲ | 0,07 | 0,19 | 0,23 | 0,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,50▼ | 1,78 | 1,84 | 1,85 | 1,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,9 %▼ | 2,3 % | 5,4 % | 1,6 % | 7,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 78,1 %▲ | 52,5 % | 7,6 % | 35,8 % | 72,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 252,6 %▲ | 52,3 % | 344,9 % | 33,4 % | 58,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,0 %▲ | 35,9 % | 35,2 % | 35,1 % | 34,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vrådal Hyttepark AS78,1 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vrådal Hyttepark AS78,1 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Johan Straand | 1949 |
| Styrets leder | Johan Straand | 1949 |
| Styremedlem | Lars Arne Straand | 1976 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Straand Invest AS92,6 %Vrådal · 2 407 ordinære aksjer
- JOHAN STRAAND7,42 %f. 1949 · Vrådal · 193 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Straand Holding AS
- Straand Invest AS80,0 %
- Vrådal Ferieleiligheter AS100,0 %
- STRAAND HOTEL AS98,2 %
- Vrådal Booking AS91,0 %
- Vrådal Hyttepark AS92,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VISIT TELEMARK AS1,47 %913 193 423 · 15 ordinære aksjer
- 865 064 152 · 12 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.