- Org.nr.
- 934 640 497
- Adresse
- St Jørgensveita 9, 7013 Trondheim
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−64 132ikke oppgitt
Årsresultat2 322 781ikke oppgitt
Egenkapital310 486 67197,0 % av eiendelene
VT1 HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 934 640 497
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 03.10.2024
- Registrert
- 12.12.2024
- Adresse
- St Jørgensveita 9, 7013 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Trondheim (2 449)
- Aksjekapital
- 30 562
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VT1 HOLDING AS834 645 432 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selv, eller gjennom hel- eller deleide selskaper, eller ved å samarbeide med andre selskaper, å forestå investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, fast eiendom, samt annen virksomhet som har naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 13 971 200 |
| Annen driftskostnad | 64 132 | - |
| Sum driftskostnader | 64 132 | 8 769 |
| Driftsresultat | −64 132 | 13 962 431 |
| Annen renteinntekt | 3 042 056 | - |
| Sum finansinntekter | 3 042 056 | 8 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 3 042 056 | 8 |
| Resultat før skatt | 2 977 924 | 13 962 439 |
| Skattekostnad | 655 143 | - |
| Årsresultat | 2 322 781 | 13 872 156 |
| Ordinært utbytte | 9 000 000 | - |
| Annen egenkapital | −6 677 219 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 263 282 307 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 263 282 307 | - |
| Sum anleggsmidler | 263 282 307 | 6 549 |
| Andre kortsiktige fordringer | 52 741 393 | - |
| Sum fordringer | 52 741 393 | - |
| Sum investeringer | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 118 114 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 118 114 | - |
| Sum omløpsmidler | 56 859 507 | 327 256 394 |
| Sum eiendeler | 320 141 814 | 327 262 943 |
| Aksjekapital | 30 562 | - |
| Overkurs | 20 759 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 206 287 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 257 608 | 249 974 |
| Annen egenkapital | 310 229 063 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 310 229 063 | 316 906 282 |
| Sum egenkapital | 310 486 671 | 317 156 256 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 0 | - |
| Betalbar skatt | 655 143 | - |
| Utbytte | 9 000 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 655 143 | 10 106 686 |
| Sum gjeld | 9 655 143 | 10 106 686 |
| Sum egenkapital og gjeld | 320 141 814 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,89▼ | 32,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,9 %▼ | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 99,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 99,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,0 %▲ | 96,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Viktor Tokle | 1950 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIKTOR TOKLE100,0 %f. 1950 · Trondheim · 2 183 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Devico Invest AS21,8 %934 085 612 · 2 183 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.