- Org.nr.
- 916 710 372
- Adresse
- Storgata 18, 1440 Drøbak
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat962 30797,8 % margin
Årsresultat800 42681,3 % margin
Egenkapital−5 749 732−850,2 % av eiendelene
VUKA HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 710 372
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 28.01.2016
- Registrert
- 09.02.2016
- Adresse
- Storgata 18, 1440 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Frogn (192)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VUKA HOLDING AS834 688 972 · FROGN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Finansielle investeringer i selskaper samt konsulentvirksomhet og ingeniørtjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 984 000 | - | - | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 984 000 | 427 617 | 476 300 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 21 693 | - | - | 18 750 | 16 250 |
| Sum driftskostnader | 21 693 | 37 966 | 42 866 | 18 750 | 16 250 |
| Driftsresultat | 962 307 | 389 651 | 433 434 | −18 750 | −16 250 |
| Annen renteinntekt | 23 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 23 | 742 759 | 22 094 | 0 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler (0) | - | - | - | 12 399 977 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 477 | 0 | 12 399 977 | - |
| Netto finans | 23 | 742 282 | 22 094 | −12 399 977 | 0 |
| Resultat før skatt | 962 330 | 1 131 933 | 455 528 | −12 418 727 | −16 250 |
| Skattekostnad | 161 904 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 800 426 | 1 131 933 | 455 528 | −12 418 727 | −16 250 |
| Udekket tap | 800 426 | - | - | −12 418 727 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −12 418 727 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 10 000 | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 10 000 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 529 550 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 529 550 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 539 550 | 539 550 | 17 650 | 0 | 12 399 977 |
| Kundefordringer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 7 023 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 7 023 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 136 691 | - | - | 57 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 136 691 | - | - | 57 | - |
| Sum omløpsmidler | 136 691 | 34 037 | 224 369 | 7 080 | 7 080 |
| Sum eiendeler | 676 241 | 573 587 | 242 019 | 7 080 | 12 407 057 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 666 | - | - | −5 666 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 334 | 24 334 | 24 334 | 24 334 | 24 334 |
| Udekket tap | 5 774 066 | - | - | 8 161 953 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 774 066 | −6 574 492 | −7 706 425 | −8 161 953 | 4 256 774 |
| Sum egenkapital | −5 749 732 | −6 550 158 | −7 682 091 | −8 137 619 | 4 281 108 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 6 220 138 | - | - | 8 144 603 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 220 138 | - | - | 8 144 603 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 7 103 891 | 7 842 580 | 8 144 603 | 8 125 853 |
| Leverandørgjeld | 220 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 161 904 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 43 711 | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 96 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 205 835 | 19 854 | 81 530 | 96 | 96 |
| Sum gjeld | 6 425 973 | 7 123 745 | 7 924 110 | 8 144 699 | 8 125 949 |
| Sum egenkapital og gjeld | 676 241 | - | - | 7 080 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,66▼ | 1,71 | 2,75 | 73,75 | 73,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,12▼ | −1,09 | −1,03 | −1,00 | 1,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 154,0 %▼ | 277,7 % | 365,7 % | −0,3 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 97,8 %▲ | 91,1 % | 91,0 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 81,3 %▼ | 264,7 % | 95,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −850,2 %▲ | −1 142,0 % | −3 174,2 % | −114 938,1 % | 34,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VUKA HOLDING AS97,8 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VUKA HOLDING AS97,8 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vidar Solberg | 1961 |
| Styremedlem | Kaia Mathilde Hauge Solberg | 1990 |
| Styremedlem | Andrè Alejandro Solberg | 1986 |
| Styremedlem | Unni Sundsby Solberg | 1961 |
| Regnskapsfører | SYNEGA REGNSKAP AS914 549 140 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIDAR SOLBERG40,0 %f. 1961 · Drøbak · 120 ordinære aksjer
- UNNI SUNDSBY SOLBERG40,0 %f. 1961 · Drøbak · 120 ordinære aksjer
- KAIA MATHILDE HAUGE SOLBERG10,0 %f. 1990 · Drøbak · 30 ordinære aksjer
- ANDRÈ ALEJANDRO SOLBERG10,0 %f. 1986 · Drøbak · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BOLIÉR AS50,0 %919 739 401 · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.