- Org.nr.
- 918 888 268
- Adresse
- Guribakken 4, 1470 Lørenskog
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat345 15512,4 % margin
EBITDA433 642før av- og nedskrivninger
Årsresultat269 6619,7 % margin
Egenkapital540 33152,8 % av eiendelene
VVS Bedrift AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 888 268
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 04.04.2017
- Registrert
- 22.04.2017
- Adresse
- Guribakken 4, 1470 Lørenskog
- Kommune
- Lørenskog
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VVS Bedrift AS918 520 791 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring av rørlegger og ventilasjon. Tjenester innen bygg og rehabilitering, grunnarbeid og jordarbeid. Installere, kontrollere brannsikringsrelaterte produkter og andre produkter som naturlig faller sammen med dette. Installasjon av kuldemaskin og varmepumper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 622 788 | 4 725 286 | - | 4 872 271 | - |
| Annen driftsinntekt | 159 560 | 1 866 | - | 7 340 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 782 348 | 4 727 152 | 5 216 086 | 4 879 611 | 2 855 755 |
| Varekostnad | 869 510 | 2 013 802 | - | 1 366 570 | 822 792 |
| Lønnskostnad | 1 133 940 | 1 932 570 | - | 2 871 597 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 88 487 | 95 069 | - | 90 322 | 102 114 |
| Annen driftskostnad | 345 256 | 1 092 334 | - | 509 464 | 703 991 |
| Sum driftskostnader | 2 437 193 | 5 133 775 | 5 330 155 | 4 837 953 | 2 823 760 |
| Driftsresultat | 345 155 | −406 623 | −114 069 | 41 658 | 31 994 |
| Annen renteinntekt | 4 201 | 2 608 | - | 1 122 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 315 | - |
| Sum finansinntekter | 4 201 | 2 608 | 4 829 | 1 437 | 1 003 |
| Annen rentekostnad | 3 509 | 1 797 | - | 17 969 | - |
| Annen finanskostnad | 127 | 221 | - | 2 380 | - |
| Sum finanskostnader | 3 636 | 2 018 | 883 | 20 349 | 16 782 |
| Netto finans | 565 | 589 | 3 946 | −18 912 | −15 779 |
| Resultat før skatt | - | - | −110 123 | 22 746 | 16 215 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 22 746 | - |
| Resultat før skattekostnad | 345 719 | −406 034 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 76 058 | −85 883 | - | - | - |
| Årsresultat | 269 661 | −320 151 | −52 829 | 22 746 | 16 215 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 269 661 | −320 151 | - | 22 746 | - |
| Totalresultat | 269 661 | −320 151 | - | 22 746 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −320 151 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 269 661 | - | - | 22 746 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 269 661 | −320 151 | - | 22 746 | - |
| Utsatt skattefordel | 67 119 | 143 177 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 67 119 | 143 177 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | 63 333 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 | 25 154 | - | 242 638 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 | 88 487 | - | 242 638 | - |
| Sum anleggsmidler | 67 119 | 231 664 | 240 850 | 242 638 | 332 960 |
| Kundefordringer | 208 897 | 179 932 | - | 345 350 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 22 645 | 14 354 | - | 54 989 | - |
| Sum fordringer | 231 542 | 194 286 | - | 400 339 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 724 665 | 411 530 | - | 824 453 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 724 665 | 411 530 | - | 824 453 | - |
| Sum omløpsmidler | 956 206 | 605 817 | 1 516 702 | 1 224 792 | 1 066 455 |
| Sum eiendeler | 1 023 325 | 837 481 | 1 757 552 | 1 467 430 | 1 399 415 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 510 331 | 240 669 | - | 613 649 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 510 331 | 240 669 | 560 820 | 613 649 | 590 903 |
| Sum egenkapital | 540 331 | 270 669 | 590 820 | 643 649 | 620 903 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 171 581 |
| Leverandørgjeld | 90 707 | 77 397 | - | −56 276 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 201 925 | 162 435 | - | 515 016 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 190 362 | 326 980 | - | 365 041 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 482 994 | 566 811 | 1 166 837 | 823 781 | 606 931 |
| Sum gjeld | 482 994 | 566 811 | 1 166 837 | 823 781 | 778 512 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 023 325 | 837 481 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,98▲ | 1,07 | 1,30 | 1,49 | 1,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,89▼ | 2,09 | 1,97 | 1,28 | 1,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 37,5 %▲ | −31,1 % | −6,8 % | 3,0 % | 2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,4 %▲ | −8,6 % | −2,2 % | 0,9 % | 1,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,7 %▲ | −6,8 % | −1,0 % | 0,5 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,8 %▲ | 32,3 % | 33,6 % | 43,9 % | 44,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VVS Bedrift AS12,4 %
2,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
VVS Bedrift AS12,4 % 2,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marcin Stanislaw Niec | 1980 |
| Styrets leder | Marcin Stanislaw Niec | 1980 |
| Regnskapsfører | EASY ACCOUNTING AS916 643 098 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARCIN STANISLAW NIEC100,0 %f. 1980 · Lørenskog · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.