- Org.nr.
- 924 374 497
- Adresse
- Elvegata 5A, 1724 Sarpsborg
- Hovedeier
- Jsa-Invest AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat49 7072,7 % margin
EBITDA55 295før av- og nedskrivninger
Årsresultat−47 325−2,6 % margin
Egenkapital−175 673−56,2 % av eiendelene
VVS Tjenesten AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 374 497
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 19.12.2019
- Registrert
- 09.01.2020
- Adresse
- Elvegata 5A, 1724 Sarpsborg
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VVS Tjenesten AS924 391 391 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av varer og tjenester innen rørleggervirksomhet og hva som står i forbindelse med dette samt deltakelse i andre virksomheter med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 852 911 | 2 132 457 | 2 061 765 | 3 630 909 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 35 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 852 911 | 2 132 457 | 2 061 800 | 3 630 909 | 2 793 991 |
| Varekostnad | 692 835 | 859 341 | 1 182 305 | 1 560 442 | 1 437 584 |
| Lønnskostnad | 552 320 | 623 398 | 565 297 | 1 126 153 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 588 | 6 676 | 30 219 | 30 219 | 30 219 |
| Annen driftskostnad | 552 462 | 585 122 | 659 060 | 732 900 | 587 168 |
| Sum driftskostnader | 1 803 204 | 2 074 537 | 2 436 881 | 3 449 714 | 2 752 739 |
| Driftsresultat | 49 707 | 57 920 | −375 082 | 181 195 | 41 252 |
| Annen renteinntekt | 116 | 424 | 19 | - | - |
| Sum finansinntekter | 116 | 424 | 19 | 0 | 60 |
| Annen rentekostnad | 97 148 | 58 008 | 46 018 | 5 462 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 422 | 21 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 149 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 97 148 | 58 157 | 46 440 | 5 483 | - |
| Netto finans | −97 032 | −57 733 | −46 421 | −5 483 | 60 |
| Resultat før skatt | −47 325 | 187 | −421 502 | 175 712 | 41 312 |
| Skattekostnad | - | - | 0 | 44 241 | 9 118 |
| Årsresultat | −47 325 | 187 | −421 502 | 131 471 | 32 194 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 0 | 15 600 | - |
| Udekket tap | −47 325 | 187 | −269 840 | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | −151 663 | 115 871 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −421 503 | 131 471 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 20 024 | 25 612 | 4 348 | 9 567 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | 0 | 25 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 20 024 | 25 612 | 4 348 | 34 567 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 20 024 | 25 612 | 4 348 | 34 567 | 64 786 |
| Varer | 35 000 | 35 000 | 20 000 | 20 000 | - |
| Sum varer | - | - | 20 000 | 20 000 | - |
| Kundefordringer | 133 450 | 191 960 | 172 560 | 808 645 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 59 362 | 66 313 | 57 154 | 144 015 | - |
| Konsernfordringer | 42 180 | 21 380 | 25 823 | 15 823 | - |
| Sum fordringer | 234 992 | 279 653 | 255 537 | 968 483 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 22 582 | 220 431 | 95 111 | 137 802 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 22 582 | 220 431 | 95 111 | 137 802 | - |
| Sum omløpsmidler | 292 574 | 535 084 | 370 648 | 1 126 284 | 506 780 |
| Sum eiendeler | 312 598 | 560 696 | 374 996 | 1 160 851 | 571 566 |
| Aksjekapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 695 | −8 695 | −8 695 | −8 695 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 141 305 | 141 305 | 141 305 | 141 305 | 141 305 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 151 663 | - |
| Udekket tap | 316 978 | 269 653 | 269 840 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −316 978 | −269 653 | −269 840 | 151 663 | 35 792 |
| Sum egenkapital | −175 673 | −128 348 | −128 535 | 292 968 | 177 097 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 297 000 | 297 000 | 297 000 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 12 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 297 000 | 309 000 | 297 000 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 297 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 76 140 | 89 880 | 95 004 | 466 343 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 39 841 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 55 627 | 205 547 | 25 496 | 203 765 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 59 504 | 64 617 | 66 031 | 137 935 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 191 271 | 380 044 | 206 531 | 867 884 | 394 470 |
| Sum gjeld | 488 271 | 689 044 | 503 531 | 867 884 | 394 470 |
| Sum egenkapital og gjeld | 312 598 | 560 696 | 374 996 | 1 160 851 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,53▲ | 1,41 | 1,79 | 1,30 | 1,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,78▲ | −5,37 | −3,92 | 2,96 | 2,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,4 %▼ | 12,5 % | −48,8 % | 20,9 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,7 % | 2,7 % | −18,2 % | 5,0 % | 1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,6 %▼ | 0,0 % | −20,4 % | 3,6 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −56,2 %▼ | −22,9 % | −34,3 % | 25,2 % | 31,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VVS Tjenesten AS2,7 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
VVS Tjenesten AS2,7 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Steffen Andersen | 1990 |
| Styrets leder | Jan Steffen Andersen | 1990 |
| Regnskapsfører | EILERTSEN REVISJON913 202 368 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jsa-Invest AS100,0 %Klavestadhaugen · 150 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Jsa-Invest AS
- VVS Tjenesten AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.