- Org.nr.
- 921 398 832
- Adresse
- c/o Dahle Byggeservice AS, Kjærstadsletta 95, 2022 Gjerdrum
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat−354 593−21,3 % margin
Årsresultat−354 240−21,3 % margin
Egenkapital144 91226,3 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Vytaut AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 398 832
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 02.07.2018
- Registrert
- 14.09.2018
- Adresse
- c/o Dahle Byggeservice AS, Kjærstadsletta 95, 2022 Gjerdrum
- Kommune
- Gjerdrum
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Gjerdrum (35)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vytaut AS921 413 955 · GJERDRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Snekkerarbeid, maling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 661 300 | 1 518 772 | - | - | 1 377 500 |
| Annen driftsinntekt | - | 55 500 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 661 300 | 1 574 272 | 1 550 375 | 1 720 650 | 1 377 500 |
| Varekostnad | 6 716 | 7 426 | 17 326 | 5 170 | 2 821 |
| Lønnskostnad | 1 827 482 | 1 188 964 | 1 530 043 | 1 294 928 | 1 059 481 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 11 361 | 10 889 | 7 000 |
| Annen driftskostnad | 181 695 | 189 976 | 282 226 | 254 525 | 106 307 |
| Sum driftskostnader | 2 015 893 | 1 386 365 | 1 840 957 | 1 565 513 | 1 175 609 |
| Driftsresultat | −354 593 | 187 906 | −290 582 | 155 137 | 201 891 |
| Annen renteinntekt | - | 756 | - | - | 910 |
| Annen finansinntekt | 817 | 1 064 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 817 | 1 820 | 891 | 742 | 910 |
| Annen rentekostnad | 464 | 4 103 | - | - | 272 |
| Sum finanskostnader | 464 | 4 103 | 3 371 | 463 | 272 |
| Netto finans | 353 | −2 283 | −2 480 | 279 | 638 |
| Resultat før skatt | - | - | −293 062 | 155 416 | 202 529 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −1 959 | 36 433 | 44 556 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 157 973 |
| Resultat før skattekostnad | −354 240 | 185 623 | - | - | - |
| Årsresultat | −354 240 | 185 623 | −291 103 | 118 983 | 157 973 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −354 240 | 185 623 | - | - | 157 973 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 157 973 |
| Totalresultat | −354 240 | 185 623 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −354 240 | 185 623 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −354 240 | 185 623 | - | - | 157 973 |
| Kundefordringer | 113 750 | - | - | - | 37 500 |
| Sum fordringer | 114 047 | - | - | - | 37 500 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 771 310 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 437 613 | 821 924 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 437 613 | 821 924 | - | - | 771 310 |
| Sum omløpsmidler | 551 661 | 821 924 | 582 433 | 923 184 | 808 810 |
| Sum eiendeler | 551 661 | 821 924 | 582 433 | 944 545 | 821 060 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 297 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 12 250 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 12 250 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 21 361 | 12 250 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 114 912 | 469 152 | - | - | 455 648 |
| Sum opptjent egenkapital | 114 912 | 469 152 | 283 528 | 574 631 | 455 648 |
| Sum egenkapital | 144 912 | 499 152 | 313 528 | 604 631 | 485 648 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 2 695 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 2 695 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 1 179 | 2 695 |
| Leverandørgjeld | 3 995 | 4 538 | - | - | 9 828 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 46 261 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 176 676 |
| Skyldig offentlige avgifter | 139 576 | 179 618 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 263 178 | 138 616 | - | - | 99 952 |
| Sum kortsiktig gjeld | 406 749 | 322 772 | 268 905 | 338 735 | 332 717 |
| Sum gjeld | 406 749 | 322 772 | 268 905 | 339 914 | 335 412 |
| Sum egenkapital og gjeld | 551 661 | 821 924 | - | - | 821 060 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,36▼ | 2,55 | 2,17 | 2,73 | 2,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,81▲ | 0,65 | 0,86 | 0,56 | 0,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −51,5 %▼ | 27,0 % | −37,9 % | 17,7 % | 24,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −21,3 %▼ | 11,9 % | −18,7 % | 9,0 % | 14,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −21,3 %▼ | 11,8 % | −18,8 % | 6,9 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,3 %▼ | 60,7 % | 53,8 % | 64,0 % | 59,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vytaut AS−21,3 %
1,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Vytaut AS−21,3 % 1,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vytautas Jonauskas | 1981 |
| Styrets leder | Vytautas Jonauskas | 1981 |
| Regnskapsfører | LITNOR ACCOUNTING AS819 731 942 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vytautas Jonauskas100,0 %f. 1981 · Gjerdrum · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.