- Org.nr.
- 931 093 428
- Adresse
- Søre Titlestad 26A, 5243 Fana
- Hovedeier
- MIOL INVEST AS, 100 %
Driftsresultat151 8895,1 % margin
Årsresultat118 4744,0 % margin
Egenkapital721 18338,0 % av eiendelene
WAYLAND INSIGHT AND SOLUTIONS ENGINEERING AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 093 428
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 11.03.2023
- Registrert
- 23.03.2023
- Adresse
- Søre Titlestad 26A, 5243 Fana
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Bergen (746)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- WAYLAND INSIGHT AND SOLUTIONS ENGINEERING831 111 712 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
IT-konsultasjon.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 988 865 | 2 915 538 | 1 405 933 |
| Sum driftsinntekter | 2 988 865 | 2 915 538 | 1 405 933 |
| Varekostnad | 1 215 700 | 496 500 | 102 000 |
| Lønnskostnad | 1 401 071 | 1 392 070 | 667 047 |
| Annen driftskostnad | 220 205 | 471 093 | 185 070 |
| Sum driftskostnader | 2 836 976 | 2 359 663 | 954 117 |
| Driftsresultat | 151 889 | 555 875 | 451 816 |
| Annen finanskostnad | - | - | 527 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 3 533 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 3 533 | - |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 5 319 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 5 319 | 527 |
| Netto finans | 0 | −1 786 | −527 |
| Resultat før skatt | 151 889 | 554 089 | 451 289 |
| Skattekostnad | 33 415 | 122 292 | 104 808 |
| Årsresultat | 118 474 | 431 797 | 346 481 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 118 474 | 431 797 | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - |
| Totalresultat | 118 474 | 431 797 | - |
| Tilleggsutbytte | 200 000 | 0 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −81 526 | 431 797 | 346 481 |
| Sum overføringer og disponeringer | 118 474 | 431 797 | 346 481 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 0 | 110 156 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 890 | 1 890 | - |
| Sum fordringer | 1 890 | 112 046 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 488 214 | 488 214 | - |
| Sum investeringer | 488 214 | 488 214 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 407 012 | 1 202 859 | 751 936 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 407 012 | 1 202 859 | 751 936 |
| Sum omløpsmidler | 1 897 116 | 1 803 119 | 751 936 |
| Sum eiendeler | 1 897 116 | 1 803 119 | 751 936 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 691 183 | 772 708 | 346 481 |
| Sum opptjent egenkapital | 691 183 | 772 708 | 346 481 |
| Sum egenkapital | 721 183 | 802 708 | 370 911 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 490 000 | 490 000 | - |
| Leverandørgjeld | 596 | - | - |
| Betalbar skatt | 260 515 | 227 100 | 104 808 |
| Skyldig offentlige avgifter | 285 500 | 152 499 | 214 718 |
| Annen kortsiktig gjeld | 139 322 | 130 563 | 61 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 175 933 | 1 000 411 | 381 026 |
| Sum gjeld | 1 175 933 | 1 000 411 | 381 026 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 897 116 | 1 803 119 | 751 937 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,61▼ | 2,57 | 1,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,63▲ | 0,64 | 1,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,5 %▼ | 54,2 % | 60,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▼ | 19,1 % | 32,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▼ | 14,8 % | 24,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,0 %▼ | 61,1 % | 49,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
WAYLAND INSIGHT AND SOLUTIONS ENGINEERING AS5,1 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−10010
TIETO BANKTECH NORWAY AS−17,5 % 4 423,3 mill.1 006 ansatte 2025
MICROSOFT NORGE AS4,5 % 30 291,9 mill.258 ansatte 2025
WAYLAND INSIGHT AND SOLUTIONS ENGINEERING AS5,1 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SOPRA STERIA AS8,9 % 5 982,8 mill.3 674 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ivan Larsen | 1987 |
| Styrets leder | Ivan Larsen | 1987 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MIOL INVEST AS100,0 %Fana · 100 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MIOL INVEST AS
- WAYLAND INSIGHT AND SOLUTIONS ENGINEERING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.