- Org.nr.
- 923 673 776
- Adresse
- Brobekkveien 100E, 0582 Oslo
- Hovedeier
- R & G Invest AS, 100 %
Driftsresultat125 1722,6 % margin
EBITDA308 598før av- og nedskrivninger
Årsresultat32 9900,7 % margin
Egenkapital35 6032,3 % av eiendelene
Woodcare AS er et aksjeselskap innen bearbeiding og etterbehandling av tre, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 673 776
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 22.09.2019
- Registrert
- 23.10.2019
- Adresse
- Brobekkveien 100E, 0582 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Woodcare AS923 706 496 · OSLO6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vedlikeholdstjenester og overflatebehandling av tre.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 744 872 | 6 229 267 | 8 220 462 | 8 171 231 | 9 073 692 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 92 251 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 744 872 | 6 229 267 | 8 220 462 | 8 263 482 | 9 073 692 |
| Varekostnad | 1 136 788 | 1 015 155 | 1 412 470 | 1 644 374 | 2 582 360 |
| Lønnskostnad | 1 573 365 | 2 832 482 | 3 680 207 | 4 541 181 | 4 184 355 |
| Avskrivning | - | - | 274 772 | 356 248 | 231 911 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 183 426 | 252 675 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 726 121 | 1 456 457 | 1 939 063 | 1 840 930 | 1 636 881 |
| Sum driftskostnader | 4 619 700 | 5 556 769 | 7 306 512 | 8 382 733 | 8 635 507 |
| Driftsresultat | 125 172 | 672 498 | 913 950 | −119 251 | 438 185 |
| Annen renteinntekt | - | 1 922 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 10 170 | 1 344 | 10 202 | 11 143 | 5 991 |
| Sum finansinntekter | 10 170 | 3 266 | 10 202 | 11 143 | 5 991 |
| Annen rentekostnad | 22 515 | 40 992 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 53 405 | 132 002 | 123 210 | 306 937 | 80 510 |
| Sum finanskostnader | 75 920 | 172 993 | 123 210 | 306 937 | 80 510 |
| Netto finans | −65 750 | −169 727 | −113 008 | −295 794 | −74 519 |
| Resultat før skatt | - | - | 800 942 | −415 045 | 363 666 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 121 671 | - | 45 107 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 679 271 | −415 045 | 318 559 |
| Resultat før skattekostnad | 59 422 | 502 771 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 26 432 | 131 787 | - | - | - |
| Årsresultat | 32 990 | 370 984 | 679 271 | −415 045 | 318 559 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 32 990 | 370 984 | - | - | - |
| Totalresultat | 32 990 | 370 984 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 50 000 | 350 000 | 600 000 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 79 271 | −415 045 | 318 559 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 20 984 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −17 010 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 32 990 | 370 984 | 679 271 | −415 045 | 318 559 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 232 759 | 416 185 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 232 759 | - | 548 860 | 823 632 | 777 186 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 1 353 809 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 353 809 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 232 759 | 416 185 | 1 902 669 | 823 632 | 777 186 |
| Sum varer | 103 579 | 228 835 | 300 422 | 172 268 | 278 482 |
| Kundefordringer | 555 481 | 431 750 | 632 684 | 859 507 | 2 044 014 |
| Andre fordringer | - | - | 259 914 | 710 302 | 522 977 |
| Andre kortsiktige fordringer | 41 297 | 127 480 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 576 579 | 887 399 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 173 356 | 1 446 628 | 892 598 | 1 569 809 | 2 566 991 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 59 542 | 152 951 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 59 542 | 152 951 | 418 446 | 214 408 | 388 023 |
| Sum omløpsmidler | 1 336 477 | 1 828 414 | 1 611 466 | 1 956 485 | 3 233 496 |
| Sum eiendeler | 1 569 236 | 2 244 599 | 3 514 135 | 2 780 117 | 4 010 682 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | 548 860 | 823 632 | 777 186 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 5 603 | 22 613 | 1 629 | −77 642 | 337 403 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 603 | 22 613 | 1 629 | −77 642 | 337 403 |
| Sum egenkapital | 35 603 | 52 613 | 31 629 | −47 642 | 367 403 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 179 906 | 335 161 | 530 530 | 733 292 | 671 905 |
| Langsiktig konserngjeld | 150 552 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 330 459 | 335 161 | 530 530 | 733 292 | 671 905 |
| Sum langsiktig gjeld | 330 459 | 335 161 | 530 530 | 733 292 | 671 905 |
| Leverandørgjeld | 281 683 | 57 970 | 502 760 | 201 861 | 948 179 |
| Betalbar skatt | 26 432 | 131 787 | 121 671 | - | 45 107 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 1 165 657 | 994 718 | 1 258 940 |
| Skyldig offentlige avgifter | 525 274 | 906 317 | - | - | - |
| Utbytte | 50 000 | 350 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 319 786 | 410 752 | 1 161 888 | 897 888 | 719 148 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 203 174 | 1 856 825 | 2 951 976 | 2 094 467 | 2 971 374 |
| Sum gjeld | 1 533 633 | 2 191 986 | 3 482 506 | 2 827 759 | 3 643 279 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 569 236 | 2 244 599 | 3 514 135 | 2 780 117 | 4 010 682 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,11▲ | 0,98 | 0,55 | 0,93 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 43,08▲ | 41,66 | 110,10 | −59,35 | 9,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,1 %▼ | 23,5 % | 29,4 % | −3,2 % | 11,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,6 %▼ | 10,8 % | 11,1 % | −1,4 % | 4,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▼ | 6,0 % | 8,3 % | −5,0 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,3 %▼ | 2,3 % | 0,9 % | −1,7 % | 9,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 790 812
- Resultat per ansatt, kroner
- 20 862
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Woodcare AS2,6 %
4,7 mill. 6 ansatte 2025
0 %246
KEBONY NORGE AS0,6 % 567,4 mill.9 ansatte 2025
Woodcare AS2,6 % 4,7 mill.6 ansatte 2025
Scanpole AS3,1 % 239,6 mill.44 ansatte 2025
Moelven Langmoen AS4,4 % 420,6 mill.76 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Geir Skråmo | 1974 |
| Styrets leder | Geir Skråmo | 1974 |
| Regnskapsfører | HAMAR REGNSKAP AS916 456 891 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- R & G Invest AS100,0 %Brumunddal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- R & G Invest AS
- Woodcare AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.