- Org.nr.
- 927 063 042
- Adresse
- c/o Equip Capital AS, Ruseløkkveien 14, 0251 Oslo
Driftsresultat−125 363ikke oppgitt
Årsresultat−179 887ikke oppgitt
Egenkapital229 230 73799,8 % av eiendelene
XO TOPCO AS er et aksjeselskap innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 063 042
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 25.02.2021
- Registrert
- 04.05.2021
- Adresse
- c/o Equip Capital AS, Ruseløkkveien 14, 0251 Oslo
- Postadresse
- c/o Equip Capital AS, Postboks 1307 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 64.312 Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfondAlternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Oslo (386)
- Aksjekapital
- 2 411 682
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i, eie og utvikle andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- NSH START II NR 299 AS04.05.2021 til 13.07.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 188 117 |
| Sum driftskostnader | 125 363 | 211 456 | 158 967 | 188 117 |
| Driftsresultat | −125 363 | −211 456 | −158 967 | −188 117 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 265 377 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 265 377 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 19 568 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 34 000 |
| Sum finanskostnader | 54 524 | 45 284 | 36 243 | 53 568 |
| Netto finans | −54 524 | −45 284 | −36 243 | 211 809 |
| Resultat før skatt | −179 887 | −256 740 | −195 210 | 23 692 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 5 212 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 18 480 |
| Årsresultat | −179 887 | −256 740 | −195 210 | 18 480 |
| Udekket tap | - | - | - | 18 480 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 18 480 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 229 697 900 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 265 377 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 229 963 277 |
| Sum anleggsmidler | 229 697 900 | 229 697 900 | 229 697 900 | 229 963 277 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 164 674 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 164 674 |
| Sum omløpsmidler | 45 645 | 210 352 | 49 464 | 164 674 |
| Sum eiendeler | 229 743 545 | 229 908 252 | 229 747 364 | 230 127 951 |
| Aksjekapital | - | - | - | 2 411 682 |
| Overkurs | - | - | - | 238 786 518 |
| Sum innskutt egenkapital | 241 198 200 | 241 198 200 | 241 198 200 | 241 198 200 |
| Udekket tap | - | - | - | 11 070 249 |
| Sum opptjent egenkapital | −11 967 463 | −11 787 576 | −11 530 836 | −11 070 249 |
| Sum egenkapital | 229 230 737 | 229 410 624 | 229 667 364 | 230 127 951 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 490 284 | 80 000 | 0 |
| Sum gjeld | 512 808 | 497 628 | 80 000 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 230 127 951 |
| Sum kortsiktig gjeld | 512 808 | 7 344 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,09▼ | 28,64 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 % | −0,1 % | −0,1 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 % | 99,8 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torkild Hebbert Haukaas | 1980 |
| Styremedlem | Filip Abusdal Engebretsen | 1986 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | CONTROL PLUS AS993 738 077 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EQUIP CAPITAL FUND I LP66,8 %827 52, Jrvs · 1 611 682 ordinære aksjer
- Cubera IX LP20,7 %GY11EJ, Guernsey · 500 000 ordinære aksjer
- BLUESTER FUND IV12,4 %75008, Paris · 300 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- XO HOLDCO AS51,0 %927 062 984 · 1 607 677 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.