- Org.nr.
- 932 730 979
- Adresse
- Storengveien 21, 9515 Alta
- Hovedeier
- XT GROUP AS, 100 %
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat68 5355,0 % margin
EBITDA73 834før av- og nedskrivninger
Årsresultat44 6463,3 % margin
Egenkapital27 4039,2 % av eiendelene
XT ALTA AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 730 979
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.11.2023
- Registrert
- 28.12.2023
- Adresse
- Storengveien 21, 9515 Alta
- Kommune
- Alta
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 17
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- XT ALTA AS933 265 722 · ALTA17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive treningssenter og tilhørende virksomhet, herunder salg av tjenester og produkter relatert til trening, helse og velvære, samt annen virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.
Tidligere navn
- NFH 231174 AS28.12.2023 til 06.04.2024
- FEELBOX ALTA AS06.04.2024 til 17.10.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 387 047 | 638 293 | - |
| Annen driftsinntekt | −23 747 | −13 108 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 363 300 | 625 185 | - |
| Varekostnad | 167 000 | 138 000 | - |
| Lønnskostnad | 194 204 | 28 879 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 299 | 6 972 | - |
| Annen driftskostnad | 928 262 | 546 779 | - |
| Sum driftskostnader | 1 294 765 | 720 631 | - |
| Driftsresultat | 68 535 | −95 446 | - |
| Annen renteinntekt | 40 | - | - |
| Sum finansinntekter | 40 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 11 256 | 8 100 | - |
| Annen finanskostnad | - | 81 | - |
| Sum finanskostnader | 11 256 | 8 181 | - |
| Netto finans | −11 216 | −8 181 | - |
| Resultat før skatt | 57 319 | −103 628 | - |
| Skattekostnad på resultat | 12 673 | −16 149 | - |
| Årsresultat | 44 646 | −87 479 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 44 646 | −87 479 | - |
| Totalresultat | 44 646 | −87 479 | - |
| Udekket tap | 44 646 | −87 479 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 44 646 | −87 479 | - |
| Ordinært resultat før skattekostnad | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 0 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 14 222 | 19 521 | - |
| Sum varige driftsmidler | 14 222 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 14 222 | 24 322 | 0 |
| Konsernfordringer | - | - | 30 000 |
| Kundefordringer | 28 900 | 40 021 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 772 | 57 151 | - |
| Sum fordringer | 33 672 | 97 172 | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 250 622 | 96 924 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 250 622 | 96 924 | - |
| Sum omløpsmidler | 284 294 | 194 096 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 298 516 | 218 419 | 30 000 |
| Utsatt skattefordel | - | 4 801 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 4 801 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 4 |
| Annen innskutt egenkapital | 40 235 | 40 235 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 70 235 | 70 235 | 30 000 |
| Udekket tap | 42 833 | 87 479 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −42 833 | −87 479 | - |
| Sum egenkapital | 27 403 | −17 244 | 30 000 |
| Utsatt skatt | 3 129 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 129 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 196 283 | 185 027 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 196 283 | 185 027 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 199 412 | 185 027 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 344 | 33 295 | - |
| Betalbar skatt | 4 743 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 116 | 1 257 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 57 498 | 16 083 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 71 702 | 50 635 | - |
| Sum gjeld | 271 114 | 235 662 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 298 516 | 218 419 | 30 000 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,96▲ | 3,83 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,89▲ | −13,67 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,5 %▲ | −76,8 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,0 %▲ | −15,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,3 %▲ | −14,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,2 %▲ | −7,9 % | 100,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 80 194
- Resultat per ansatt, kroner
- 4 031
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
XT ALTA AS5,0 %
1,4 mill. 17 ansatte 2025
0 %102030
XT ALTA AS5,0 % 1,4 mill.17 ansatte 2025
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eivind Dahl Ringard | 1989 |
| Styrets leder | Eivind Dahl Ringard | 1989 |
| Styremedlem | Pål Sørvang Winter | 1971 |
| Styremedlem | Joanna Marczuk-Kozdra | 1985 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- XT GROUP AS100,0 %Oslo · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- XANIA GROUP AS
- XT GROUP AS73,5 %
- XT MOLDE AS100,0 %
- XT VOSS AS100,0 %
- Boxshop AS100,0 %
- XT Sandvika AS100,0 %
- XT MJØSA AS100,0 %
- XT FOLLO AS100,0 %
- XT HAMAR AS100,0 %
- XT JÆREN AS100,0 %
- XT Fredrikstad AS100,0 %
- XT Sortland AS100,0 %
- XT Kvadraturen AS100,0 %
- XT OSLO AS94,5 %
- XT ALTA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.