- Org.nr.
- 918 342 249
- Telefon
- 994 46 630
- Adresse
- Obrestadgata 4, 4015 Stavanger
- Bransje
- Produksjon av øl
Balansen går ikke opp i registeret: eiendelene avviker 30 000 kr fra egenkapital pluss gjeld. Egenkapitalandelen er usikker.
Yeastside Brewing Company AS er et aksjeselskap innen produksjon av øl, under konkursbehandling, stiftet 2016.
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 342 249
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 16.12.2016
- Registrert
- 11.01.2017
- Adresse
- Obrestadgata 4, 4015 Stavanger
- Telefon
- 994 46 630
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 11.050 Produksjon av øl
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.yeastside.com
Underenheter
1
- Yeastside Brewing Company AS918 425 799 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og distribusjon, herunder import og eksport, av næringsmidler og utstyr for produksjon av drikkevarer, bryggerivirksomhet, skjenking av drikkevarer og alkoholholdige drikkevarer. Utvikling og utarbeidelse av nye produkter innen nevnte område, samt investering og deltakelse i andre foretak med samme formål, og alt som naturlig hører innunder dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | - | 280 497 | −119 929 |
| Sum driftskostnader | - | 328 561 | 339 981 |
| Driftsresultat | - | −48 064 | −459 910 |
| Sum finansinntekter | - | 1 001 | 329 |
| Sum finanskostnader | - | 46 336 | 4 409 |
| Netto finans | - | −45 335 | −4 080 |
| Resultat før skatt | 0 | −93 399 | −463 990 |
| Årsresultat | 0 | −93 399 | −463 990 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 33 200 | 55 443 |
| Sum omløpsmidler | 0 | 190 276 | 115 800 |
| Sum eiendeler | 0 | 223 476 | 171 244 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 24 430 | 24 430 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −1 073 593 | −980 194 |
| Sum egenkapital | 30 000 | −1 049 163 | −955 764 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 1 272 639 | 1 127 008 |
| Sum gjeld | 0 | 1 272 639 | 1 127 008 |
Nøkkeltall 2022 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,15 | 0,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▲ | −1,21 | −1,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | - | −23,8 % | −268,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −17,1 % | 383,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −33,3 % | 386,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | - | −469,5 % | −558,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Craig Murray Norman | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CRAIG MURRAY NORMAN50,0 %f. 1972 · Hundvåg · 50 000 ordinære aksjer
- NOER EIENDOM AS50,0 %Stavanger · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.