- Org.nr.
- 915 305 059
- Adresse
- Boganeset 38, 4020 Stavanger
Driftsresultat−421 445
Årsresultat14 649 134
Egenkapital20 298 64399,2 % av eiendelene
YLVA INVEST AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 305 059
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 23.03.2015
- Registrert
- 27.04.2015
- Adresse
- Boganeset 38, 4020 Stavanger
- Postadresse
- Mor Åses vei 24
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 255 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- YLVA INVEST AS936 813 801 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Igangsette og drive industriell virksomhet ved deltakelse i andre selskap, ervervelse og utleie av fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med liknende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 180 000 | 176 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 180 000 | 176 000 | 42 000 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 601 445 | 96 143 | 5 351 242 | 83 908 | 83 715 |
| Sum driftskostnader | 601 445 | 96 143 | 5 351 242 | 83 908 | 83 715 |
| Driftsresultat | −421 445 | 79 857 | −5 309 242 | −83 908 | −83 715 |
| Annen renteinntekt | 312 447 | 168 983 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 15 018 525 | 7 115 600 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 15 330 972 | 7 284 583 | 69 253 | 53 423 | 13 263 |
| Annen rentekostnad | 7 015 | 1 479 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 7 015 | 1 479 | 234 963 | 188 668 | 97 342 |
| Netto finans | 15 323 957 | 7 283 105 | −165 710 | −135 245 | −84 079 |
| Resultat før skatt | 14 902 512 | 7 362 961 | −5 474 953 | −219 152 | −167 794 |
| Skattekostnad på resultat | 253 378 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 14 649 134 | 7 362 961 | −5 474 953 | −219 152 | −167 794 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 14 649 134 | 7 362 961 | - | - | - |
| Totalresultat | 14 649 134 | 7 362 961 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 4 000 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 14 649 134 | 3 362 961 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 14 649 134 | 7 362 961 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 2 872 613 | 2 872 613 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 872 613 | 2 872 613 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 13 500 | 13 500 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 519 977 | 500 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 533 477 | 513 500 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 11 406 090 | 3 386 113 | 6 286 113 | 20 062 875 | 20 634 435 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 9 049 314 | 6 279 540 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 049 314 | 6 279 540 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 9 049 314 | 6 279 540 | 1 002 463 | 2 664 261 | 2 171 690 |
| Sum eiendeler | 20 455 405 | 9 665 653 | 7 288 577 | 22 727 136 | 22 806 125 |
| Aksjekapital | 255 000 | 255 000 | - | - | - |
| Overkurs | 2 031 548 | 2 031 548 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 286 548 | 2 286 548 | 2 286 548 | 16 761 501 | 16 980 654 |
| Annen egenkapital | 18 012 095 | 3 362 961 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 18 012 095 | 3 362 961 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 20 298 643 | 5 649 510 | 2 286 548 | 16 761 501 | 16 980 654 |
| Leverandørgjeld | 6 965 | 1 143 | - | - | - |
| Utbytte | - | 4 000 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 15 000 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 149 796 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 156 761 | 4 016 143 | 5 002 028 | 165 635 | 24 801 |
| Sum gjeld | 156 761 | 4 016 143 | 5 002 028 | 5 965 635 | 5 825 471 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 455 405 | 9 665 653 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 5 800 000 | 5 800 670 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 57,73▲ | 1,56 | 0,20 | 16,09 | 87,56 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,71 | 2,19 | 0,36 | 0,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 99,0 %▲ | 86,9 % | −34,9 % | −0,1 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −234,1 %▼ | 45,4 % | −12 641,1 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8 138,4 %▲ | 4 183,5 % | −13 035,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▲ | 58,4 % | 31,4 % | 73,8 % | 74,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Julie Trettenes | 1996 |
| Styremedlem | Mathias Trettenes | 1993 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JULIE TRETTENES100,0 %f. 1996 · Stavanger · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- JOB HOLDING AS45,0 %916 155 824 · 13 500 B-aksjer
- Castor Invest AS0,41 %974 689 286 · 195 ordinære aksjer
- SALT VALUE AS0,16 %917 984 247 · 268 534 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.