- Org.nr.
- 924 298 235
- Adresse
- Serviceveien 6, 1940 Bjørkelangen
Driftsresultat−846 033−15,2 % margin
EBITDA−834 283før av- og nedskrivninger
Årsresultat−819 441−14,7 % margin
Egenkapital725 41319,3 % av eiendelene
YRC AS er et aksjeselskap innen engroshandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 298 235
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 06.11.2019
- Registrert
- 20.12.2019
- Adresse
- Serviceveien 6, 1940 Bjørkelangen
- Kommune
- Aurskog-høland
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- YRC AS924 312 521 · AURSKOG-HØLAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av motorsykler, deler, utvikling av produkter til motorsykler og kursing i forbindelse med motorsykkeldrift. Samt det som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 570 066 | 10 326 088 | 10 214 992 | 6 238 904 | - |
| Annen driftsinntekt | 10 540 | 32 870 | 61 979 | 115 206 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 580 606 | 10 358 958 | 10 276 971 | 6 354 111 | 4 696 634 |
| Varekostnad | 4 923 799 | 8 222 541 | 8 679 365 | 5 487 090 | 4 339 328 |
| Lønnskostnad | 531 234 | 479 477 | 242 537 | 478 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 11 750 | 8 600 | 4 900 | - | - |
| Annen driftskostnad | 959 856 | 969 115 | 774 086 | 493 892 | 428 641 |
| Sum driftskostnader | 6 426 639 | 9 679 733 | 9 700 888 | 5 981 461 | 4 767 969 |
| Driftsresultat | −846 033 | 679 225 | 576 083 | 372 650 | −71 335 |
| Annen renteinntekt | 25 117 | 50 068 | - | 133 | - |
| Annen finansinntekt | 331 | 45 | 313 | 89 | - |
| Sum finansinntekter | 25 448 | 50 113 | 313 | 222 | 1 |
| Annen rentekostnad | 573 | 1 395 | 990 | - | - |
| Annen finanskostnad | 868 | 1 268 | 762 | 558 | - |
| Sum finanskostnader | 1 441 | 2 663 | 1 752 | 558 | 4 |
| Netto finans | 24 007 | 47 450 | −1 440 | −337 | −3 |
| Resultat før skatt | - | - | 574 643 | 372 313 | −71 338 |
| Resultat før skattekostnad | −822 026 | 726 675 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −2 585 | 160 175 | 126 603 | 68 743 | −2 557 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 448 040 | 303 571 | - |
| Årsresultat | −819 441 | 566 500 | 448 040 | 303 570 | −68 781 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −819 441 | 566 500 | 448 040 | 303 571 | - |
| Totalresultat | −819 441 | 566 500 | 448 040 | 303 571 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 566 500 | 448 040 | 303 570 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −819 441 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −819 441 | 566 500 | 448 040 | 303 570 | - |
| Sum varer | 2 528 524 | 2 654 759 | 1 404 678 | 901 852 | - |
| Kundefordringer | 276 779 | 425 472 | 370 182 | 195 100 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 352 952 | 37 519 | - | 19 416 | - |
| Sum fordringer | 629 731 | 462 991 | 370 182 | 214 516 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 609 249 | 823 817 | 1 020 584 | 646 975 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 609 249 | 823 817 | 1 020 584 | 646 975 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 767 504 | 3 941 567 | 2 795 443 | 1 763 344 | 2 072 806 |
| Sum eiendeler | 3 767 504 | 3 953 318 | 2 817 411 | 1 763 344 | 2 072 806 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 11 750 | 20 350 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 11 750 | 20 350 | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | 11 750 | 21 967 | 0 | 0 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 1 617 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 1 617 | - | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 695 413 | 1 487 885 | 921 385 | 473 345 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 695 413 | 1 487 885 | 921 385 | 473 345 | 169 775 |
| Sum egenkapital | 725 413 | 1 517 885 | 951 385 | 503 345 | 199 775 |
| Utsatt skatt | - | 2 585 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 2 585 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 3 | 26 969 | 26 969 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 26 969 | 26 969 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 29 554 | 26 969 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 949 349 | 2 195 807 | 1 532 357 | 1 063 808 | - |
| Betalbar skatt | - | 155 973 | 128 220 | 68 743 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 32 798 | 15 941 | 146 381 | 478 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 59 945 | 38 158 | 32 098 | 126 969 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 042 092 | 2 405 879 | 1 839 056 | 1 259 999 | 1 873 031 |
| Sum gjeld | 3 042 092 | 2 435 433 | 1 866 026 | 1 259 999 | 1 873 031 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 767 504 | 3 953 318 | 2 817 411 | 1 763 344 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,24▼ | 1,64 | 1,52 | 1,40 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,19▲ | 1,60 | 1,96 | 2,50 | 9,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −21,3 %▼ | 21,5 % | 25,2 % | 19,4 % | −3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −15,2 %▼ | 6,6 % | 5,6 % | 5,9 % | −1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −14,7 %▼ | 5,5 % | 4,4 % | 4,8 % | −1,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,3 %▼ | 38,4 % | 33,8 % | 28,5 % | 9,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
YRC AS−15,2 %
5,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−10010
YRC AS−15,2 % 5,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
AS Kellox3,6 % 271,7 mill.17 ansatte 2025
NORSK MOTOR IMPORT AS8,3 % 161,1 mill.17 ansatte 2025
SPARE PARTS SERVICE AS9,1 % 56,5 mill.10 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.730.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Glymer Gundersen | 1985 |
| Styrets leder | Hans Reidar Øiseth Melby | 1980 |
| Styremedlem | Kjetil Glymer Gundersen | 1985 |
| Revisor | ÅRNES REVISJON AS850 249 652 | - |
| Regnskapsfører | B-S REGNSKAP AS991 608 923 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HATI HOLDING AS50,0 %Skotterud · 50 ordinære aksjer
- Kjetil Glymer Gundersen50,0 %f. 1985 · Bjørkelangen · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.