- Org.nr.
- 828 940 392
- Adresse
- Oldedalsvegen 1492, 6791 Oldedalen
- Hovedeier
- Yrineset Holding AS, 100 %
Driftsresultat1 1070,2 % margin
EBITDA21 280før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 267−0,4 % margin
Egenkapital119 76667,0 % av eiendelene
YRI OUTDOOR AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 828 940 392
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 15.02.2022
- Registrert
- 16.03.2022
- Adresse
- Oldedalsvegen 1492, 6791 Oldedalen
- Postadresse
- Briseldehaugen 11
- Kommune
- Stryn
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- YRI OUTDOOR AS928 963 322 · STRYN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av kano, kajakk og båt.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 527 241 | - | - | 297 249 |
| Annen driftsinntekt | 77 823 | - | - | 76 675 |
| Sum driftsinntekter | 605 064 | 477 597 | 364 494 | 373 924 |
| Varekostnad | 72 928 | - | - | 43 651 |
| Lønnskostnad | 287 718 | - | - | 153 095 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 20 173 | - | - | 2 665 |
| Annen driftskostnad | 223 138 | - | - | 87 370 |
| Sum driftskostnader | 603 957 | 442 897 | 378 210 | 286 781 |
| Driftsresultat | 1 107 | 34 700 | −13 716 | 87 143 |
| Annen renteinntekt | 126 | - | - | 86 |
| Annen finansinntekt | 568 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 694 | 661 | 415 | 86 |
| Annen rentekostnad | 235 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 105 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 340 | 0 | 222 | 0 |
| Netto finans | 354 | 661 | 193 | 86 |
| Resultat før skatt | 1 461 | 35 361 | −13 523 | 87 229 |
| Skattekostnad | 3 728 | - | - | 19 191 |
| Årsresultat | −2 267 | 23 962 | −12 545 | 68 038 |
| Udekket tap | - | - | - | 68 039 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 267 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −2 267 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −2 267 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 267 | - | - | 68 039 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 37 680 | - | - | 98 198 |
| Sum varige driftsmidler | 37 680 | - | - | 98 198 |
| Lån til foretak i samme konsern | 17 166 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 17 166 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 54 846 | 57 852 | 78 025 | 98 198 |
| Sum varer | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 749 | - | - | 16 070 |
| Sum fordringer | 2 749 | - | - | 16 070 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 121 140 | - | - | 62 293 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 121 140 | - | - | 62 293 |
| Sum omløpsmidler | 123 889 | 142 384 | 80 743 | 78 363 |
| Sum eiendeler | 178 735 | 200 236 | 158 768 | 176 561 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 50 000 | - | - | 50 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −1 354 | - | - | −6 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 48 646 | 50 000 | 50 000 | 43 930 |
| Annen egenkapital | 71 120 | - | - | 68 039 |
| Sum opptjent egenkapital | 71 120 | 73 386 | 49 424 | 68 039 |
| Sum egenkapital | 119 766 | 123 386 | 99 424 | 111 969 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 1 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 8 426 | - | - | 0 |
| Betalbar skatt | 3 727 | - | - | 19 191 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 46 813 | - | - | 44 795 |
| Sum kortsiktig gjeld | 58 969 | 76 851 | 59 345 | 64 592 |
| Sum gjeld | 58 969 | 76 851 | 59 345 | 64 592 |
| Sum egenkapital og gjeld | 178 735 | - | - | 176 561 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,10▲ | 1,85 | 1,36 | 1,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,49▼ | 0,62 | 0,60 | 0,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 %▼ | 19,7 % | −7,9 % | 49,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,2 %▼ | 7,3 % | −3,8 % | 23,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,4 %▼ | 5,0 % | −3,4 % | 18,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,0 %▲ | 61,6 % | 62,6 % | 63,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
YRI OUTDOOR AS0,2 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
YRI OUTDOOR AS0,2 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VOI TECHNOLOGY NORWAY AS0,8 % 222,9 mill.80 ansatte 2025
RYDE TECHNOLOGY AS32,3 % 436,1 mill.675 ansatte 2025
HAFJELL SKIUTLEIE DRIFT AS35,8 % 27,6 mill.12 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Malin Hilde Yri | 1990 |
| Styrets leder | Mika Juhani Mattsson | 1982 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Yrineset Holding AS100,0 %Oldedalen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Yrineset Holding AS
- Yrineset AS100,0 %
- YRI OUTDOOR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.