- Org.nr.
- 918 264 736
- Adresse
- Hallemvegen 20, 7715 Steinkjer
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Driftsresultat220 8456,5 % margin
EBITDA245 650før av- og nedskrivninger
Årsresultat165 6334,9 % margin
Egenkapital236 56729,1 % av eiendelene
YSK AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 264 736
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 29.11.2016
- Registrert
- 16.12.2016
- Adresse
- Hallemvegen 20, 7715 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- YSK AS818 335 172 · STEINKJER25 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kursvirksomhet, innovasjon, rådgiving og utvikling av kurs og administrasjon av kursvirksomhet, utleie av personell, investering i andre selskaper samt annet som naturlig har forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 118 096 | 4 010 328 | 3 600 675 | 1 557 477 | 2 872 279 |
| Annen driftsinntekt | 279 311 | 353 197 | 95 375 | 24 936 | 402 075 |
| Sum driftsinntekter | 3 397 406 | 4 363 525 | 3 696 050 | 1 582 413 | 3 274 354 |
| Varekostnad | 1 277 937 | 1 729 603 | 1 713 166 | 735 223 | 1 236 794 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 891 788 | 313 629 | - |
| Lønnskostnad | 1 081 213 | 1 334 971 | - | - | 1 249 174 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 24 805 | 24 805 | 39 886 | 21 095 | 16 960 |
| Annen driftskostnad | 792 607 | 876 139 | 773 144 | 517 509 | 945 165 |
| Sum driftskostnader | 3 176 562 | 3 965 518 | 3 417 984 | 1 587 456 | 3 448 094 |
| Driftsresultat | 220 845 | 398 007 | 278 066 | −5 043 | −173 740 |
| Annen renteinntekt | - | - | 289 | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 289 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 7 914 | 28 600 | 41 356 | 30 285 | 27 844 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 11 452 | - |
| Sum finanskostnader | 7 914 | 28 600 | 41 356 | 41 737 | 27 844 |
| Netto finans | −7 914 | −28 600 | −41 067 | −41 736 | −27 844 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −201 584 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −43 139 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −158 445 |
| Resultat før skattekostnad | 212 931 | 369 407 | 236 999 | −46 779 | - |
| Skattekostnad | 47 299 | 81 723 | 52 186 | −9 645 | - |
| Årsresultat | 165 633 | 287 684 | 184 814 | −37 134 | −158 445 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −158 445 |
| Udekket tap | 0 | 241 179 | 184 814 | −37 134 | −158 445 |
| Annen egenkapital | 165 633 | 46 505 | 0 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 184 814 | −37 134 | −158 445 |
| Utsatt skattefordel | 3 804 | 1 957 | 83 680 | 135 866 | 126 221 |
| Sum immaterielle eiendeler | 3 804 | 1 957 | 83 680 | 135 866 | 126 221 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 32 041 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 45 476 | 70 282 | 95 087 | 134 972 | - |
| Sum varige driftsmidler | 45 476 | 70 282 | 95 087 | 134 972 | 32 041 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 49 280 | 72 239 | 178 767 | 270 838 | 158 262 |
| Kundefordringer | 31 633 | 32 429 | 20 000 | 31 000 | 132 960 |
| Andre kortsiktige fordringer | 22 716 | 34 046 | 45 691 | 20 506 | 43 214 |
| Sum fordringer | 54 348 | 66 476 | 65 691 | 51 506 | 176 175 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 143 735 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 710 464 | 552 215 | 384 606 | 209 513 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 710 464 | 552 215 | 384 606 | 209 513 | 143 735 |
| Sum omløpsmidler | 764 813 | 618 690 | 450 297 | 261 020 | 319 910 |
| Sum eiendeler | 814 093 | 690 929 | 629 065 | 531 858 | 478 172 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 212 137 | 46 505 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | 241 179 | 425 993 | 388 858 |
| Sum opptjent egenkapital | 212 137 | 46 505 | −241 179 | - | −388 858 |
| Sum egenkapital | 236 567 | 70 935 | −216 749 | −401 563 | −364 428 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | 591 679 | 750 314 | 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 127 000 | 591 679 | 750 314 | 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 591 679 | 750 314 | 500 000 |
| Leverandørgjeld | 44 502 | 73 023 | 72 223 | 35 969 | 54 688 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 50 490 |
| Betalbar skatt | 49 145 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 54 063 | 123 309 | 72 688 | 27 830 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 429 815 | 296 663 | 109 223 | - | 237 422 |
| Sum kortsiktig gjeld | 577 525 | - | 254 135 | - | 342 600 |
| Sum gjeld | 577 525 | 619 995 | 845 814 | 933 421 | 842 600 |
| Sum egenkapital og gjeld | 814 093 | - | 629 065 | - | 478 172 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,32▲ | 1,25 | 1,77 | - | 0,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,44▼ | 8,74 | −3,90 | −2,32 | −2,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,3 %▼ | 60,3 % | 48,0 % | −1,0 % | −36,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▼ | 9,1 % | 7,5 % | −0,3 % | −5,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,9 %▼ | 6,6 % | 5,0 % | −2,3 % | −4,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 29,1 %▲ | 10,3 % | −34,5 % | −75,5 % | −76,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 242 672
- Resultat per ansatt, kroner
- 15 775
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
YSK AS6,5 %
3,4 mill. 14 ansatte 2025
0 %102030
YSK AS6,5 % 3,4 mill.14 ansatte 2025
Maersk Training AS10,7 % 174,2 mill.190 ansatte 2025
Trainor Elsikkerhet AS22,7 % 187,2 mill.85 ansatte 2025
Calian Europe AS25,4 % 195,6 mill.16 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.597.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tone Halseth | 1981 |
| Styrets leder | Atle Rørvik | 1964 |
| Styremedlem | Tone Halseth | 1981 |
| Styremedlem | Lene Høiseth | 1976 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LENE HØISETH50,0 %f. 1976 · Meråker · 15 ordinære aksjer
- ATLE RØRVIK30,0 %f. 1964 · Steinkjer · 9 ordinære aksjer
- TONE HALSETH20,0 %f. 1981 · Steinkjer · 6 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.