- Org.nr.
- 924 965 770
- Adresse
- Stodvegen 1072, 7717 Steinkjer
- Hovedeier
- Ystgård Holding AS, 60 %
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat2 313 04110,4 % margin
EBITDA2 609 491før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 823 9818,2 % margin
Egenkapital4 195 17167,4 % av eiendelene
YSTGÅRD BYGG AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 965 770
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 07.04.2020
- Registrert
- 22.04.2020
- Adresse
- Stodvegen 1072, 7717 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- YSTGÅRD BYGG AS924 978 317 · STEINKJER9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Restaurering og nybygg av trehus.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 22 237 888 | 13 709 123 | 10 888 615 | 6 728 908 | - |
| Sum driftsinntekter | 22 237 888 | 13 709 123 | 10 888 615 | 6 728 908 | 2 809 109 |
| Varekostnad | 13 108 443 | 6 520 303 | 4 986 429 | 3 178 210 | 920 602 |
| Lønnskostnad | 4 912 614 | 3 968 696 | 3 213 864 | 2 060 793 | 1 164 876 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 296 450 | 290 387 | 216 200 | 128 703 | 54 843 |
| Annen driftskostnad | 1 607 340 | 889 924 | 711 965 | 576 745 | 374 055 |
| Sum driftskostnader | 19 924 846 | 11 669 310 | 9 128 457 | 5 944 451 | 2 514 376 |
| Driftsresultat | 2 313 041 | 2 039 814 | 1 760 157 | 784 457 | 294 733 |
| Annen renteinntekt | 18 231 | 50 771 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 102 403 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 120 634 | 50 771 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 122 | 154 | 1 302 | 180 | - |
| Annen finanskostnad | 92 721 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 94 844 | 154 | 1 302 | 180 | −288 |
| Netto finans | 25 790 | 50 617 | −1 302 | −180 | 288 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 758 855 | 784 276 | 295 021 |
| Resultat før skattekostnad | 2 338 832 | 2 090 430 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 514 851 | 445 155 | 387 214 | 172 542 | 64 904 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 371 641 | 611 734 | - |
| Årsresultat | 1 823 981 | 1 645 275 | 1 371 641 | 611 734 | 230 117 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 823 981 | 1 645 275 | 1 371 641 | 611 734 | - |
| Totalresultat | 1 823 981 | 1 645 275 | 1 371 641 | 611 734 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 371 641 | 611 734 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | 1 645 276 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 1 823 981 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 823 981 | 1 645 276 | 1 371 641 | 611 734 | - |
| Maskiner og anlegg | 1 051 980 | 827 830 | 959 930 | 647 830 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 799 309 | 702 048 | 427 795 | 343 709 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 851 289 | 1 529 878 | 1 387 725 | 991 539 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 009 682 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 010 682 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 861 971 | 1 530 878 | 1 388 725 | 992 539 | 537 362 |
| Kundefordringer | 615 607 | 1 000 963 | 103 245 | 262 858 | - |
| Konsernfordringer | 14 560 | 100 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 630 167 | 1 100 963 | 103 245 | 262 858 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 728 546 | 3 724 133 | 2 862 714 | 976 864 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 728 546 | 3 724 133 | 2 862 714 | 976 864 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 358 713 | 4 825 096 | 2 965 959 | 1 239 723 | 573 192 |
| Sum eiendeler | 6 220 684 | 6 355 974 | 4 354 685 | 2 232 261 | 1 110 553 |
| Aksjekapital | 100 000 | 65 450 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 4 095 171 | 860 343 | - | - | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | 34 550 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 195 171 | 960 343 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 2 585 346 | 1 213 705 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 2 585 346 | 1 213 705 | 601 970 |
| Sum egenkapital | 4 195 171 | 960 343 | 2 685 346 | 1 313 705 | 701 970 |
| Utsatt skatt | 108 640 | 83 097 | 70 047 | 47 209 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 108 640 | 83 097 | 70 047 | 47 209 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 65 450 | 3 334 828 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 65 450 | 3 334 828 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 174 090 | 3 417 925 | 70 047 | 47 209 | 24 631 |
| Leverandørgjeld | 470 406 | 401 206 | 452 009 | 292 912 | - |
| Betalbar skatt | 489 308 | 432 105 | 364 376 | 149 964 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 583 674 | 692 872 | 491 241 | 243 415 | - |
| Utbytte | −176 019 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 484 054 | 451 523 | 291 666 | 185 057 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 851 423 | - | 1 599 292 | 871 348 | 383 952 |
| Sum gjeld | 2 025 513 | 5 395 631 | 1 669 339 | 918 557 | 408 583 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 220 684 | 6 355 974 | 4 354 685 | 2 232 261 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,27▼ | 2,44 | 1,85 | 1,42 | 1,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,48▼ | 5,62 | 0,62 | 0,70 | 0,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,7 %▼ | 39,0 % | 53,4 % | 46,9 % | 26,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,4 %▼ | 14,9 % | 16,2 % | 11,7 % | 10,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,2 %▼ | 12,0 % | 12,6 % | 9,1 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,4 %▲ | 15,1 % | 61,7 % | 58,9 % | 63,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 223 789
- Resultat per ansatt, kroner
- 231 304
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
YSTGÅRD BYGG AS10,4 %
22,2 mill. 10 ansatte 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
YSTGÅRD BYGG AS10,4 % 22,2 mill.10 ansatte 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Petter Ystgård | 1996 |
| Styrets leder | Petter Ystgård | 1996 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | BERG ØKONOMI AS839 650 302 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ystgård Holding AS60,0 %Steinkjer · 60 ordinære aksjer
- Aaknes Holding AS20,0 %Steinkjer · 20 ordinære aksjer
- Steinkjer · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ystgård Holding AS
- YSTGÅRD BYGG AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.