- Org.nr.
- 931 369 113
- Adresse
- Frakkagjerdvegen 202, 5563 Førresfjorden
- Hovedeier
- Hipe-Holding AS, 100 %
YTRE FASADE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 369 113
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 28.03.2023
- Registrert
- 09.05.2023
- Adresse
- Frakkagjerdvegen 202, 5563 Førresfjorden
- Kommune
- Tysvær
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- YTRE FASADE AS931 409 743 · TYSVÆR8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av byggevarer og andre produkter for bolig og industri, tjenester rettet mot fasade montasje for nybygg og rehabilitering, samt hva hermed står i forbindelse, herunder også deltakelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 25 012 611 | 27 117 755 | - |
| Annen driftsinntekt | 70 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 25 012 681 | 27 117 755 | 16 297 700 |
| Varekostnad | 16 489 520 | 18 226 606 | 9 815 670 |
| Lønnskostnad | 3 471 513 | 2 237 000 | 409 856 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 274 645 | 142 112 | 23 389 |
| Annen driftskostnad | 3 183 133 | 2 548 440 | 1 142 657 |
| Sum driftskostnader | 23 418 812 | 23 154 158 | 11 391 572 |
| Driftsresultat | 1 593 870 | 3 963 597 | 4 906 128 |
| Annen renteinntekt | 45 855 | 120 169 | - |
| Annen finansinntekt | 204 179 | 197 611 | - |
| Sum finansinntekter | 250 034 | 317 780 | 177 971 |
| Annen rentekostnad | 54 477 | 178 801 | - |
| Annen finanskostnad | 133 820 | 60 936 | - |
| Sum finanskostnader | 188 297 | 239 737 | 197 078 |
| Netto finans | 61 737 | 78 043 | −19 107 |
| Resultat før skatt | 1 655 606 | 4 041 640 | 4 887 021 |
| Skattekostnad på resultat | 358 949 | 894 545 | 1 075 145 |
| Årsresultat | 1 296 657 | 3 147 095 | 3 811 876 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 296 657 | 3 147 095 | - |
| Totalresultat | 1 296 657 | 3 147 095 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 296 657 | 3 147 095 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 296 657 | 3 147 095 | - |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 582 056 | 150 167 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 582 056 | 150 167 | - |
| Fast byggningsinventar i leide bygg | 523 905 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 284 133 | 190 667 | - |
| Sum varige driftsmidler | 808 038 | 190 667 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 390 094 | 340 834 | 116 946 |
| Sum varer | 2 900 701 | 3 998 578 | - |
| Kundefordringer | 1 684 831 | 4 652 139 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 560 016 | 104 025 | - |
| Sum fordringer | 2 244 847 | 4 756 164 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 341 058 | 1 281 399 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 341 058 | 1 281 399 | - |
| Sum omløpsmidler | 8 486 606 | 10 036 141 | 15 850 977 |
| Sum eiendeler | 9 876 700 | 10 376 975 | 15 967 923 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 4 698 228 | 3 401 571 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 698 228 | 3 401 571 | 3 811 876 |
| Sum egenkapital | 4 728 228 | 3 431 571 | 3 841 876 |
| Utsatt skatt | 11 723 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 723 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 393 470 | 1 218 616 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 393 470 | 1 218 616 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 405 193 | 1 218 616 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 717 137 | 3 022 758 | - |
| Betalbar skatt | 347 226 | 821 945 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 766 677 | 1 168 774 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 330 000 | 330 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 582 239 | 383 312 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 743 279 | 5 726 788 | 12 126 047 |
| Sum gjeld | 5 148 472 | 6 945 404 | 12 126 047 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 876 700 | 10 376 975 | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,27▲ | 1,45 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,09▼ | 2,02 | 3,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,2 %▼ | 32,5 % | 31,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▼ | 14,6 % | 30,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▼ | 11,6 % | 23,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,9 %▲ | 33,1 % | 24,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 126 585
- Resultat per ansatt, kroner
- 199 234
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ida Gabrielsen | 1996 |
| Styrets leder | Jostein Aksdal | 1976 |
| Styremedlem | Helge Gabrielsen | 1966 |
| Styremedlem | Ida Gabrielsen | 1996 |
| Revisor | TSREVISJON AS813 855 372 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hipe-Holding AS100,0 %Karmsund · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Hipe-Holding AS
- Frakkagjerdvegen 202 AS100,0 %
- YTRE FASADE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.