- Org.nr.
- 926 495 100
- Telefon
- 45 73 26 00
- Adresse
- Vestsidevegen 221, 3522 Bjoneroa
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−38 239ikke oppgitt
Årsresultat−43 362ikke oppgitt
Egenkapital47 289 478100,0 % av eiendelene
Zaveit Holding AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 495 100
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 12.01.2021
- Registrert
- 29.01.2021
- Adresse
- Vestsidevegen 221, 3522 Bjoneroa
- Telefon
- 45 73 26 00
- Kommune
- Gran
- Aksjekapital
- 287 509
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.zaveit.io
Underenheter
1
- Zaveit Holding AS935 375 126 · GRAN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og forvalte underliggende driftsselskaper, kjøp og salg av aksjer samt hva som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 38 239 | 116 846 | 54 728 | 36 745 | 69 022 |
| Sum driftskostnader | 38 239 | 202 421 | 54 728 | 36 745 | 69 022 |
| Driftsresultat | −38 239 | −202 421 | −54 728 | −36 745 | −69 022 |
| Annen renteinntekt | 1 950 | 894 | 1 634 | 717 | 13 |
| Sum finansinntekter | 1 950 | 894 | 1 634 | 717 | 13 |
| Annen rentekostnad | 7 073 | 300 000 | 166 438 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 7 073 | 300 000 | 166 438 | 0 | - |
| Netto finans | −5 123 | −299 106 | −164 804 | 717 | 13 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −69 009 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −69 009 |
| Resultat før skattekostnad | −43 362 | −501 527 | −219 532 | −36 028 | - |
| Årsresultat | −43 362 | −501 527 | −219 532 | −36 028 | −69 009 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −69 009 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −43 362 | −501 527 | - | - | - |
| Totalresultat | −43 362 | −501 527 | - | - | - |
| Udekket tap | −43 362 | −501 527 | −219 532 | −36 028 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −43 362 | −501 527 | −219 532 | −36 028 | −69 009 |
| Lønnskostnad | - | 85 575 | 0 | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 47 221 659 | 39 441 669 | 28 841 676 | 13 108 010 | 2 048 008 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 47 221 659 | 39 441 669 | 28 841 676 | 13 108 010 | 2 048 008 |
| Sum anleggsmidler | 47 221 659 | 39 441 669 | 28 841 676 | 13 108 010 | 2 048 008 |
| Andre fordringer | - | - | 1 935 | 1 485 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 93 750 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 8 893 | - | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 8 893 | 93 750 | 1 935 | 1 485 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 81 283 | 153 018 | 42 291 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 58 987 | 28 080 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 58 987 | 28 080 | 81 283 | 153 018 | 42 291 |
| Sum omløpsmidler | 67 880 | 121 830 | 83 218 | 154 503 | 42 291 |
| Sum eiendeler | 47 289 539 | 39 563 499 | 28 924 894 | 13 262 513 | 2 090 299 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | - | - |
| Aksjekapital | 287 509 | 228 436 | - | - | 126 316 |
| Overkurs | 47 871 428 | 36 464 615 | 17 178 469 | 13 188 241 | 1 909 121 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 4 | 3 465 886 | 8 733 725 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 48 158 937 | 40 158 937 | 26 081 091 | 13 347 334 | 2 035 437 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 0 | - |
| Udekket tap | 869 459 | 826 097 | 324 570 | 105 037 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −869 459 | −826 097 | −324 570 | −105 037 | - |
| Sum egenkapital | 47 289 478 | 39 332 840 | 25 756 521 | 13 242 297 | 2 035 437 |
| Konvertible lån | - | - | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 144 425 | 1 935 | 0 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 11 902 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 61 | 86 234 | 0 | 8 314 | 54 750 |
| Sum kortsiktig gjeld | 61 | 230 659 | 3 168 373 | 20 216 | 54 863 |
| Sum gjeld | 61 | 230 659 | 3 168 373 | 20 216 | 54 863 |
| Sum egenkapital og gjeld | 47 289 539 | 39 563 499 | 28 924 894 | 13 262 513 | 2 090 300 |
| Selskapskapital | - | - | 168 897 | 159 093 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 112,79▲ | 0,53 | 0,03 | 7,64 | 0,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,01 | 0,12 | 0,00 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▲ | −0,6 % | −0,3 % | −0,5 % | −3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,4 % | 89,0 % | 99,8 % | 97,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jens Erich Jenssen | 1987 |
| Styremedlem | Lars Olav Habberstad | 1969 |
| Styremedlem | Fred Habberstad | 1974 |
| Styremedlem | Ridley Mc Lean Ruth Jr | 1967 |
| Varamedlem | Christian Andre Mathiesen | 1985 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- T.D. VEEN AS34,2 %Stavanger · 98 420 ordinære aksjer
- Habberstad Holding AS23,9 %Bjoneroa · 68 699 ordinære aksjer
- Habberstad Invest AS10,5 %Lunner · 30 297 ordinære aksjer
- Mathix Holding AS9,39 %Harestua · 27 000 ordinære aksjer
- RIDLEY M RUTH7,00 %95124, California · 20 120 ordinære aksjer
- FRYLE HOLDING AS4,74 %Bjoneroa · 13 629 ordinære aksjer
- Lunner · 5 501 ordinære aksjer
- KLIMA 2020 AS0,92 %Froland · 2 640 ordinære aksjer
- Andreas Marcus Sacklén0,63 %16972, Solna · 1 820 ordinære aksjer
- Strandberg Holding AS0,55 %Bjoneroa · 1 568 ordinære aksjer
- + 65 andre6,20 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Zaveit AS100,0 %926 492 543 · 1 249 763 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.