- Org.nr.
- 928 632 776
- Adresse
- Kornmoenga 59, 1413 Tårnåsen
- Bransje
- Revisjon
Driftsresultat2 203 51898,1 % margin
Årsresultat1 769 14578,7 % margin
Egenkapital3 750 47262,7 % av eiendelene
ZIA AS er et aksjeselskap innen revisjon, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 632 776
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.12.2021
- Registrert
- 28.01.2022
- Adresse
- Kornmoenga 59, 1413 Tårnåsen
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 69.201 RevisjonRevisjon i Nordre Follo (18)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ZIA AS928 645 215 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler, konsulentvirksomhet og økonomisk rådgivning samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 246 600 | 2 769 000 | 2 367 000 | 1 779 600 |
| Sum driftsinntekter | 2 246 600 | 2 769 000 | 2 367 000 | 1 779 600 |
| Annen driftskostnad | 43 083 | 33 383 | 26 092 | 13 611 |
| Sum driftskostnader | 43 083 | 33 383 | 26 092 | 13 611 |
| Driftsresultat | 2 203 518 | 2 735 618 | 2 340 908 | 1 765 989 |
| Annen renteinntekt | 66 919 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 66 919 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 795 | 2 996 | 4 653 | 4 |
| Sum finanskostnader | 1 795 | 2 996 | 4 653 | 4 |
| Netto finans | 65 124 | −2 996 | −4 653 | −4 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 336 255 | 1 765 985 |
| Resultat før skattekostnad | 2 268 641 | 2 732 622 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 499 496 | 601 836 | 515 000 | 387 291 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 821 255 | 1 378 694 |
| Årsresultat | 1 769 145 | 2 130 786 | 1 821 255 | 1 378 694 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 769 145 | 2 130 786 | 1 821 255 | 1 378 694 |
| Totalresultat | 1 769 145 | 2 130 786 | 1 821 255 | 1 378 694 |
| Tilleggsutbytte | 1 723 838 | 1 250 000 | 400 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 45 307 | 880 786 | 1 421 255 | 1 378 694 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 769 145 | 2 130 786 | 1 821 255 | 1 378 694 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 840 000 | 2 840 000 | 2 840 000 | 2 840 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 840 000 | 2 840 000 | 2 840 000 | 2 840 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 840 000 | 2 840 000 | 2 840 000 | 2 840 000 |
| Kundefordringer | - | 1 586 250 | 1 083 750 | 1 599 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 193 125 | - | 688 | - |
| Sum fordringer | 193 125 | 1 586 250 | 1 084 438 | 1 599 500 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 500 000 | - | - | - |
| Sum investeringer | 1 500 000 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 448 191 | 2 037 466 | 2 026 692 | 244 688 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 448 191 | 2 037 466 | 2 026 692 | 244 688 |
| Sum omløpsmidler | 3 141 316 | 3 623 716 | 3 111 129 | 1 844 188 |
| Sum eiendeler | 5 981 316 | 6 463 716 | 5 951 129 | 4 684 188 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 3 726 042 | 3 680 735 | 2 799 949 | 1 378 694 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 726 042 | 3 680 735 | 2 799 949 | 1 378 694 |
| Sum egenkapital | 3 750 472 | 3 705 165 | 2 824 379 | 1 403 124 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 287 000 | 1 716 000 | 2 145 000 | 2 574 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 287 000 | 1 716 000 | 2 145 000 | 2 574 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 287 000 | 1 716 000 | 2 145 000 | 2 574 000 |
| Leverandørgjeld | 195 339 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 499 496 | 601 836 | 515 000 | 387 291 |
| Skyldig offentlige avgifter | 249 009 | 440 715 | 466 750 | 319 773 |
| Sum kortsiktig gjeld | 943 844 | 1 042 551 | 981 750 | 707 064 |
| Sum gjeld | 2 230 844 | 2 758 551 | 3 126 750 | 3 281 064 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 981 316 | 6 463 716 | 5 951 129 | 4 684 188 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,33▼ | 3,48 | 3,17 | 2,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,59▼ | 0,74 | 1,11 | 2,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,5 %▼ | 44,1 % | 44,0 % | 37,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 98,1 %▼ | 98,8 % | 98,9 % | 99,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 78,7 %▲ | 77,0 % | 76,9 % | 77,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,7 %▲ | 57,3 % | 47,5 % | 30,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ZIA AS98,1 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
ERNST & YOUNG AS2,3 % 4 139,1 mill.1 422 ansatte 2025
Pricewaterhousecoopers AS24,3 % 4 235,7 mill.1 917 ansatte 2025
BDO AS43,2 % 5 157,6 mill.1 300 ansatte 2025
ZIA AS98,1 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.201.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ahmed-Waqar Zia | 1982 |
| Styrets leder | Ahmed-Waqar Zia | 1982 |
| Revisor | AS REVISION991 096 957 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AHMED-WAQAR ZIA100,0 %f. 1982 · Tårnåsen · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Akershus Revisjon AS33,3 %967 604 364 · 34 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.