- Org.nr.
- 966 767 979
- Adresse
- Østre Nesttunvegen 16, 5221 Nesttun
- Hovedeier
- Zurhaar AS, 100 %
Driftsresultat18 618 19297,0 % margin
Årsresultat24 923 471
Egenkapital701 408 42833,3 % av eiendelene
Ansatte16i Aa‑registeret
Zurhaar Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1993.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 966 767 979
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 04.06.1993
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Østre Nesttunvegen 16, 5221 Nesttun
- Postadresse
- Postboks 131 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 007)
- Aksjekapital
- 95 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Zurhaar Eiendom AS837 024 722 · BERGEN16 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, drift av fast eiendom, samt hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Stølegaten 19 AS20.02.1995 til 18.08.2007
- ZURHAAR & RUBB INVESTOR AS18.08.2007 til 24.10.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 19 189 455 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 19 189 455 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 571 263 | 57 754 | 18 875 | 110 162 | 41 375 |
| Sum driftskostnader | 571 263 | 57 754 | 18 875 | 110 162 | 41 375 |
| Driftsresultat | 18 618 192 | −57 754 | −18 875 | −110 162 | −41 375 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 10 233 858 | 7 870 177 | 8 901 363 | 9 518 842 | 8 555 220 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 316 326 | 264 824 | 488 475 | 297 731 | 190 152 |
| Annen renteinntekt | 2 045 | 5 152 | 3 720 | 984 | 79 |
| Sum finansinntekter | 10 552 229 | 8 140 153 | 9 393 558 | 9 817 557 | 8 745 451 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 2 029 663 | 2 078 601 | - | 377 963 | - |
| Annen rentekostnad | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 599 996 | 710 164 |
| Sum finanskostnader | 2 629 663 | 2 678 601 | 600 000 | 977 959 | 710 164 |
| Netto finans | 7 922 566 | 5 461 552 | 8 793 558 | 8 839 598 | 8 035 287 |
| Resultat før skatt | - | - | 8 774 683 | 8 729 436 | 7 993 912 |
| Skattekostnad (inntekt) på ordinært resultat | - | - | 1 930 431 | 1 920 468 | −1 344 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 6 844 252 | 6 808 968 | 7 995 256 |
| Resultat før skattekostnad | 26 540 758 | 5 403 798 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 617 287 | 1 188 835 | - | - | - |
| Årsresultat | 24 923 471 | 4 214 963 | 6 844 252 | 6 808 968 | 7 995 256 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 24 923 471 | 4 214 963 | 6 844 252 | 6 808 968 | 7 995 256 |
| Totalresultat | 24 923 471 | 4 214 963 | 6 844 252 | 6 808 968 | 7 995 256 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 20 000 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 5 734 016 | 4 227 193 | 6 847 310 | 11 812 755 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −12 230 | −3 058 | −5 003 787 | −12 004 744 |
| Avsatt til annen egenkapital | 19 189 455 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 24 923 471 | 4 214 963 | 6 844 252 | 6 808 968 | 7 995 256 |
| Investering i datterselskap | 1 085 203 685 | 138 487 133 | 138 487 133 | 137 737 133 | 137 737 133 |
| Lån til foretak i samme konsern | 18 730 110 | 14 507 779 | 10 831 900 | 7 773 777 | 5 136 048 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 103 933 795 | 152 994 912 | 149 319 033 | 145 510 910 | 142 873 181 |
| Sum anleggsmidler | 1 103 933 795 | 152 994 912 | 149 319 033 | 145 510 910 | 142 873 181 |
| Fordringer på selskap i samme konsern | 1 003 196 043 | 9 102 781 | 11 760 205 | 11 924 062 | 9 555 220 |
| Andre kortsiktige fordringer | 146 171 | - | 2 | - | - |
| Sum fordringer | 1 003 342 214 | 9 102 781 | 11 760 207 | 11 924 062 | 9 555 220 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 850 | 6 109 | 534 265 | 3 013 | 13 168 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 850 | 6 109 | 534 265 | 3 013 | 13 168 |
| Sum omløpsmidler | 1 003 348 064 | 9 108 890 | 12 294 472 | 11 927 075 | 9 568 388 |
| Sum eiendeler | 2 107 281 859 | 162 103 802 | 161 613 505 | 157 437 985 | 152 441 569 |
| Aksjekapital | 95 100 000 | 95 100 000 | 95 100 000 | 95 100 000 | 95 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 584 483 970 | 4 483 970 | 4 483 970 | 4 483 970 | 4 483 970 |
| Sum innskutt egenkapital | 679 583 970 | 99 583 970 | 99 583 970 | 99 583 970 | 99 583 970 |
| Annen egenkapital | 21 824 458 | 2 635 003 | 2 647 233 | 2 650 291 | 7 654 078 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 824 458 | 2 635 003 | 2 647 233 | 2 650 291 | 7 654 078 |
| Sum egenkapital | 701 408 428 | 102 218 973 | 102 231 203 | 102 234 261 | 107 238 048 |
| Utsatt skatt | - | - | 3 450 | 4 312 | 5 390 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 3 450 | 4 312 | 5 390 |
| Obligasjonslån | 1 383 037 787 | 38 865 452 | - | 7 543 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 14 999 906 | 14 999 906 | 14 999 906 | 14 999 906 | 14 999 906 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 398 037 693 | 53 865 358 | 14 999 906 | - | 14 999 906 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 398 037 693 | 53 865 358 | 15 003 356 | 22 547 218 | 15 005 296 |
| Leverandørgjeld | 5 | - | - | 62 850 | 5 |
| Kortsiktig konserngjeld | 7 379 336 | 5 419 478 | 43 178 952 | 31 615 699 | 30 198 224 |
| Annen kortsiktig gjeld | 300 010 | 599 994 | 1 199 994 | 977 957 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 835 739 | 6 019 472 | 44 378 946 | - | 30 198 224 |
| Sum gjeld | 1 405 873 431 | 59 884 830 | 59 382 302 | 55 203 724 | 45 203 520 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 107 281 859 | 162 103 802 | 161 613 505 | - | 152 441 569 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 128,05▲ | 1,51 | 0,28 | - | 0,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,00▲ | 0,59 | 0,58 | 0,54 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▼ | 5,0 % | 5,9 % | 6,3 % | 5,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 97,0 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 129,9 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,3 %▼ | 63,1 % | 63,3 % | 64,9 % | 70,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 199 341
- Resultat per ansatt, kroner
- 1 163 637
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Zurhaar Eiendom AS97,0 %
19,2 mill. 16 ansatte 2025
0 %255075100
Zurhaar Eiendom AS97,0 % 19,2 mill.16 ansatte 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kristoffer Wisnes Gytre | 1986 |
| Styrets leder | Rune Birkeland | 1957 |
| Styremedlem | Finn Atle Haldorsen | 1966 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Zurhaar AS100,0 %Nesttun · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Zurhaar AS
- Zurhaar Industries AS100,0 %
- Ytrebygdsvegen 215 AS100,0 %
- Zurhaar Eiendom AS100,0 %
- AS Nesttunveien 98100,0 %
- ZR Ternetangen AS100,0 %
- ASKØY SENTER AS100,0 %
- KLM Gården Invest AS100,0 %
- Nesttunveien 100 AS100,0 %
- ZR DRIFT AS100,0 %
- Nesttunparkering A/S100,0 %
- AS Nesttungården100,0 %
- ØSTRE NESTTUNVEI 16 AS100,0 %
- ØNV 12 AS100,0 %
- TO KANTEN AS100,0 %
- AS Nesttunhjørnet100,0 %
- ØSTRE NESTTUNV 14 AS100,0 %
- Nefagården Eiendomsselskap AS100,0 %
- Moldskredgården AS100,0 %
- Apeltunet AS100,0 %
- BØMLO STORSENTER HOLDING AS63,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AS Nesttunveien 98100,0 %943 249 253 · 172 292 ordinære aksjer
- ZR Ternetangen AS100,0 %980 109 143 · 6 003 ordinære aksjer
- ASKØY SENTER AS100,0 %960 308 409 · 2 998 ordinære aksjer
- KLM Gården Invest AS100,0 %983 214 568 · 1 998 ordinære aksjer
- Nesttunveien 100 AS100,0 %983 427 634 · 1 000 ordinære aksjer
- ZR DRIFT AS100,0 %923 674 179 · 1 000 ordinære aksjer
- Nesttunparkering A/S100,0 %833 713 892 · 500 ordinære aksjer
- AS Nesttungården100,0 %933 049 922 · 260 ordinære aksjer
- ØSTRE NESTTUNVEI 16 AS100,0 %974 448 599 · 207 ordinære aksjer
- ØNV 12 AS100,0 %960 480 120 · 200 ordinære aksjer
Vis alle 17 · 7 til
- TO KANTEN AS100,0 %866 767 882 · 150 ordinære aksjer
- AS Nesttunhjørnet100,0 %931 367 781 · 150 ordinære aksjer
- ØSTRE NESTTUNV 14 AS100,0 %929 125 983 · 108 ordinære aksjer
- 930 566 764 · 100 ordinære aksjer
- Moldskredgården AS100,0 %929 101 332 · 60 ordinære aksjer
- Apeltunet AS100,0 %976 843 436 · 50 ordinære aksjer
- 936 297 730 · 630 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.