- Org.nr.
- 821 441 072
- Adresse
- Fjordgata 24A, 7010 Trondheim
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat−3 875−16,6 % margin
Årsresultat−4 100−17,6 % margin
Egenkapital3 149 25399,8 % av eiendelene
7070 Invest AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 821 441 072
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.08.2018
- Registrert
- 22.09.2018
- Adresse
- Fjordgata 24A, 7010 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, eiendom, og konsulenttjenester, samt alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 23 319 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 23 319 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad Il, | 27 194 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 27 194 | 18 501 | 15 371 | −13 083 | 13 762 |
| Driftsresultat | −3 875 | −18 501 | −15 371 | 13 083 | −13 762 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 070 000 | 291 422 |
| Sum finansinntekter | - | 2 760 219 | 1 000 000 | 2 070 000 | 291 422 |
| Annen rentekostnad | 225 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 225 | - | 162 | - | - |
| Netto finans | −225 | 2 760 220 | 999 838 | 2 070 000 | 291 422 |
| Resultat før skatt | - | 2 741 719 | 984 468 | 2 083 083 | 277 660 |
| Skattekostnad på resultat l, | - | - | - | 13 513 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 069 570 | 277 660 |
| Resultat før skattekostnad | −4 100 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −4 100 | 2 727 573 | 981 249 | 2 069 570 | 277 660 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −4 100 | - | - | 2 069 570 | 277 660 |
| Totalresultat | −4 100 | - | - | 2 069 570 | 277 660 |
| Avsatt til annen egenkapital | −4 100 | - | - | 2 069 570 | 277 660 |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 100 | - | - | 2 069 570 | 277 660 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | −13 083 | 13 762 |
| Investering i datterselskap | 1 057 357 | - | - | 1 057 357 | 1 057 357 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | - | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 300 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 372 357 | - | - | 1 057 357 | 1 057 357 |
| Sum anleggsmidler | 1 372 357 | 1 072 357 | 1 057 357 | 1 057 357 | 1 057 357 |
| Andre kortsiktige fordringer | 816 160 | - | - | 1 818 660 | 1 818 660 |
| Sum fordringer | 816 160 | - | - | 1 818 660 | 1 818 660 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 966 204 | - | - | 82 027 | 28 289 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 966 204 | - | - | 82 027 | 28 289 |
| Sum omløpsmidler | 1 782 364 | 2 097 642 | 1 871 642 | 1 900 687 | 1 846 949 |
| Sum eiendeler | 3 154 722 | 3 169 999 | 2 928 999 | 2 958 045 | 2 904 307 |
| Aksjekapital | 60 000 | - | - | 60 000 | 60 000 |
| Overkurs | 3 333 | - | - | 3 333 | 3 333 |
| Annen innskutt egenkapital | −10 570 | - | - | −10 570 | −10 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 52 763 | 52 763 | 52 763 | 52 763 | 52 763 |
| Annen egenkapital | 3 096 490 | - | - | 2 891 769 | 2 822 199 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 096 490 | 3 100 590 | 2 873 017 | 2 891 769 | 2 822 199 |
| Sum egenkapital | 3 149 253 | 3 153 353 | 2 925 780 | 2 944 532 | 2 874 962 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 13 513 | - |
| Leverandørgjeld | 2 250 | - | - | - | 2 500 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 219 | - | - | - | 26 845 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 469 | 16 646 | 3 219 | 13 513 | 29 345 |
| Sum gjeld | 5 469 | 16 646 | 3 219 | 13 513 | 29 345 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 154 722 | - | - | 2 958 045 | 2 904 307 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 325,90▲ | 126,01 | 581,44 | 140,66 | 62,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▼ | 89,9 % | 33,5 % | 71,1 % | 9,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −16,6 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −17,6 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | 99,5 % | 99,9 % | 99,5 % | 99,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
7070 Invest AS−16,6 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−10010
7070 Invest AS−16,6 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 121 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 297 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 158 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Johnsen | 1972 |
| Styrets leder | Frank Johnsen | 1972 |
| Revisor | STATSAUTORISERT REVISOR OLAFSEN AS997 543 327 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK JOHNSEN100,0 %f. 1972 · Trondheim · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- JOTRA AS69,0 %921 572 670 · 207 ordinære aksjer
- Heimdalsterminalen AS50,0 %932 951 037 · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.