- Org.nr.
- 989 574 825
- Adresse
- Holmavegen 9, 4344 Bryne
Driftsresultat2 225 89090,1 % margin
Årsresultat1 596 59664,7 % margin
Egenkapital102 514 54999,3 % av eiendelene
AAL INDUSTRIER AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 574 825
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.12.2005
- Registrert
- 10.03.2006
- Adresse
- Holmavegen 9, 4344 Bryne
- Postadresse
- c/o Aanestad, Holmavegen 9
- Kommune
- Time
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Time (318)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- AAL INDUSTRIER AS934 728 963 · TIME
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kapitalforvaltning, herunder kjøp og salg av aksjer og andeler og hva herved står i forbindelse.
Tidligere navn
- FIRST PARTNERS HOLDING 12 AS10.03.2006 til 28.06.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 469 500 | 300 000 | 1 200 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 469 500 | 300 000 | 1 200 000 | - | - |
| Annen driftskostnad | 243 610 | 183 831 | 66 483 | 13 978 | 11 625 |
| Sum driftskostnader | 243 610 | 183 831 | 66 483 | 13 978 | 11 625 |
| Driftsresultat | 2 225 890 | 116 169 | 1 133 517 | −13 978 | −11 625 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 12 876 | 13 511 308 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 10 027 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 1 047 244 | 1 487 826 | 1 433 | 602 | 316 |
| Annen finansinntekt | 7 568 418 | 3 479 909 | - | - | 1 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | −7 616 309 | 14 274 697 | - | 575 728 | 88 512 |
| Sum finansinntekter | 1 009 380 | 19 242 431 | 1 433 | 589 206 | 13 600 136 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 900 000 | −2 872 740 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 134 | 11 794 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 903 134 | −2 860 946 | - | - | - |
| Netto finans | 106 246 | 22 103 377 | 1 433 | 589 206 | 13 600 136 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 134 950 | 575 228 | 13 588 511 |
| Resultat før skattekostnad | 2 332 136 | 22 219 547 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 735 540 | 360 282 | 208 690 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 926 260 | 575 228 | 13 588 511 |
| Årsresultat | 1 596 596 | 21 859 265 | 926 260 | 575 228 | 13 588 511 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 596 596 | 21 859 265 | 926 260 | 575 228 | 13 588 511 |
| Totalresultat | 1 596 596 | 21 859 265 | 926 260 | 575 228 | 13 588 511 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 13 500 000 |
| Tilleggsutbytte | - | 4 500 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 596 596 | 17 359 265 | 926 260 | 575 228 | 88 511 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 596 596 | 21 859 265 | 926 260 | 575 228 | 13 588 511 |
| Investering i datterselskap | 2 008 000 | 2 008 000 | 27 420 204 | 27 420 204 | 27 420 204 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 20 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 31 869 045 | 25 230 876 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 36 248 520 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 70 145 565 | 27 238 876 | 27 420 204 | 27 420 204 | 27 420 204 |
| Sum anleggsmidler | 70 145 565 | 27 238 876 | 27 420 204 | 27 420 204 | 27 420 204 |
| Kundefordringer | 219 500 | - | 1 500 000 | - | - |
| Konsernfordringer | - | - | 742 849 | 6 742 849 | 11 308 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 019 | 1 498 | - | - | 6 718 665 |
| Sum fordringer | 221 519 | 1 498 | 2 242 849 | 6 742 849 | 6 729 973 |
| Markedsbaserte aksjer | 20 308 388 | 45 051 254 | 1 699 312 | 1 699 312 | 1 123 584 |
| Sum investeringer | 20 308 388 | 45 051 254 | 1 699 312 | 1 699 312 | 1 123 584 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 12 575 432 | 28 986 732 | 31 394 | 87 822 | 101 198 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 575 432 | 28 986 732 | 31 394 | 87 822 | 101 198 |
| Sum omløpsmidler | 33 105 339 | 74 039 484 | 3 973 555 | 8 529 983 | 7 954 755 |
| Sum eiendeler | 103 250 904 | 101 278 360 | 31 393 759 | 35 950 187 | 35 374 959 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Overkurs | - | - | - | 245 115 | 245 115 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 445 115 | 445 115 |
| Annen egenkapital | 102 314 549 | 100 717 952 | 30 072 746 | 29 505 072 | 28 929 844 |
| Sum opptjent egenkapital | 102 314 549 | 100 717 952 | 30 072 746 | 29 505 072 | 28 929 844 |
| Sum egenkapital | 102 514 549 | 100 917 952 | 30 272 746 | 29 950 187 | 29 374 959 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Utbytte | - | - | - | - | 6 000 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 18 020 | - |
| Betalbar skatt | 735 540 | 360 282 | 208 690 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 689 | - | 290 602 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 126 | 126 | 603 701 | 6 000 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 736 355 | 360 408 | 1 121 013 | 6 000 000 | 6 000 000 |
| Sum gjeld | 736 355 | 360 408 | 1 121 013 | 6 000 000 | 6 000 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 103 250 904 | 101 278 360 | 31 393 759 | 35 950 187 | 35 374 959 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 44,96▼ | 205,43 | 3,54 | 1,42 | 1,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,00 | 0,04 | 0,20 | 0,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▼ | 29,2 % | 3,4 % | 1,6 % | 38,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 90,1 %▲ | 38,7 % | 94,5 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 64,7 %▼ | 7 286,4 % | 77,2 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,3 %▼ | 99,6 % | 96,4 % | 83,3 % | 83,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
AAL INDUSTRIER AS90,1 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
AAL INDUSTRIER AS90,1 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tor Egil Aanestad | 1958 |
| Varamedlem | Marit Løge | 1960 |
| Revisor | ORSTAD REVISJON AS913 957 407 | - |
| Regnskapsfører | VASSHUS REGNSKAP971 344 326 | - |
| Forretningsfører | Ingela Helen Jargvoll Ramberg | 1966 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Aanestad Holding AS25,0 %Oslo · 500 B-aksjer
- Kaanestad AS25,0 %Stavanger · 500 B-aksjer
- Ramsvig AS25,0 %Stavanger · 500 B-aksjer
- TOR EGIL AANESTAD25,0 %f. 1958 · Bryne · 500 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Transversus AS80,0 %996 219 879 · 20 000 ordinære aksjer
- STAAN KAPITAL AS50,0 %934 951 999 · 15 000 ordinære aksjer
- Mobideck AS4,29 %916 583 923 · 450 000 ordinære aksjer
- REQ CO-INVEST BERGEN AS4,11 %930 046 809 · 2 303 B-aksjer
- 928 154 246 · 184 038 ordinære aksjer
- Watchbird AS2,08 %829 612 712 · 128 050 ordinære aksjer
- 933 582 221 · 1 500 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.