- Org.nr.
- 999 019 951
- Adresse
- Steinfossveien 5, 9518 Alta
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat1 057 29418,6 % margin
EBITDA1 511 538før av- og nedskrivninger
Årsresultat550 5989,7 % margin
Egenkapital5 324 94260,2 % av eiendelene
ALTA RIVER CAMPING AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 019 951
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 04.10.2012
- Registrert
- 25.10.2012
- Adresse
- Steinfossveien 5, 9518 Alta
- Kommune
- Alta
- Aksjekapital
- 2 033 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ALTA RIVER CAMPING AS972 126 926 · ALTA10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive campingplass, turistnæring, utleie av hytter og lokaler, transport, vakt- og sikkerhetstjenester, investering i fast eiendom og annet som naturlig hører under dette herunder delta i andre virksomhet med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 316 087 | 970 354 | 76 900 | 97 035 | 67 421 |
| Annen driftsinntekt | 5 363 601 | 4 245 560 | 4 900 386 | 4 356 871 | 3 390 647 |
| Sum driftsinntekter | 5 679 689 | 5 215 915 | 4 977 286 | 4 453 906 | 3 458 068 |
| Varekostnad | 41 725 | 45 677 | 54 934 | 55 778 | 44 621 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 1 451 728 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 340 155 |
| Lønnskostnad | 2 391 826 | 2 276 911 | 1 899 119 | 1 605 275 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 454 244 | 538 108 | 504 422 | 424 235 | - |
| Annen driftskostnad | 1 734 600 | 1 754 477 | 1 708 138 | 1 243 504 | 1 078 271 |
| Sum driftskostnader | 4 622 395 | 4 615 172 | 4 166 613 | 3 328 792 | 2 914 775 |
| Driftsresultat | 1 057 294 | 600 743 | 810 672 | 1 125 115 | 543 293 |
| Annen renteinntekt | 3 321 | 1 658 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 12 430 | 5 548 | −91 | 11 159 | - |
| Sum finansinntekter | 15 751 | 7 206 | −91 | 11 159 | - |
| Annen rentekostnad | 334 935 | 376 546 | 327 169 | 302 438 | 282 747 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 401 | - |
| Annen finanskostnad | 56 | 158 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 334 991 | 376 704 | 327 169 | 302 839 | 282 747 |
| Netto finans | −319 240 | −369 498 | −327 261 | −291 680 | −282 747 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 260 546 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 39 060 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 221 486 |
| Resultat før skattekostnad | 738 054 | 231 245 | 483 412 | 833 434 | - |
| Skattekostnad | 187 456 | 86 660 | 113 319 | 189 476 | - |
| Årsresultat | 550 598 | 144 585 | 370 093 | 643 958 | 221 486 |
| Annen egenkapital | 550 598 | 144 585 | 370 093 | 643 958 | 221 486 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 370 093 | 643 958 | 221 486 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 656 847 | 6 915 445 | 7 032 345 | 7 264 447 | 6 866 147 |
| Maskiner og anlegg | 126 100 | 185 900 | 211 800 | 359 600 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 66 801 | 96 601 | 203 401 | 123 400 | 358 400 |
| Sum varige driftsmidler | 6 849 748 | 7 197 947 | 7 447 547 | 7 747 447 | 7 224 547 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 849 748 | 7 197 947 | 7 447 547 | 7 747 447 | 7 224 547 |
| Kundefordringer | 151 142 | 170 373 | 45 925 | 186 725 | 96 138 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 98 164 |
| Andre kortsiktige fordringer | 39 903 | 202 917 | 103 977 | 112 439 | - |
| Sum fordringer | 191 045 | 373 290 | 149 902 | 299 164 | 194 302 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 809 872 | 1 102 270 | 1 191 207 | 898 967 | 1 262 789 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 809 872 | 1 102 270 | 1 191 207 | 898 967 | 1 262 789 |
| Sum omløpsmidler | 2 000 917 | 1 475 560 | 1 341 109 | 1 198 131 | 1 457 091 |
| Sum eiendeler | 8 850 665 | 8 673 506 | 8 788 655 | 8 945 578 | 8 681 638 |
| Aksjekapital | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 |
| Annen egenkapital | 3 291 942 | 2 741 345 | 2 596 760 | 2 226 667 | 1 582 708 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 291 942 | 2 741 345 | 2 596 760 | 2 226 667 | 1 582 708 |
| Sum egenkapital | 5 324 942 | 4 774 345 | 4 629 760 | 4 259 667 | 3 615 708 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 1 196 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | 1 196 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 3 364 819 | 3 713 973 | 4 128 140 | 4 676 827 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 011 692 | 3 364 819 | 3 713 973 | 4 128 140 | 4 676 827 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 713 973 | 4 128 140 | 4 678 023 |
| Leverandørgjeld | 58 733 | 163 466 | 65 074 | 92 709 | 104 597 |
| Betalbar skatt | 187 456 | 86 660 | 113 319 | 190 672 | 37 864 |
| Skyldige offentlige avgifter | 67 097 | 76 051 | 53 755 | 39 366 | 37 587 |
| Annen kortsiktig gjeld | 200 744 | 208 166 | 212 774 | 235 024 | 207 859 |
| Sum kortsiktig gjeld | 514 031 | - | 444 923 | 557 771 | 387 907 |
| Sum gjeld | 3 525 723 | 3 899 162 | 4 158 896 | 4 685 911 | 5 065 929 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 850 665 | - | 8 788 655 | 8 945 578 | 8 681 638 |
| aksjer å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 2 033 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,89▲ | 2,76 | 3,01 | 2,15 | 3,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,66▼ | 0,82 | 0,90 | 1,10 | 1,40 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,2 %▲ | 7,0 % | 9,1 % | 12,9 % | 6,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,6 %▲ | 11,5 % | 16,3 % | 25,3 % | 15,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,7 %▲ | 2,8 % | 7,4 % | 14,5 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,2 %▲ | 55,0 % | 52,7 % | 47,6 % | 41,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 567 969
- Resultat per ansatt, kroner
- 105 729
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ALTA RIVER CAMPING AS18,6 %
5,7 mill. 10 ansatte 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
ALTA RIVER CAMPING AS18,6 % 5,7 mill.10 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sirpa Hannele Haarala | 1961 |
| Styrets leder | Sirpa Hannele Haarala | 1961 |
| Varamedlem | Heikki Toivo Haarala | 1962 |
| Regnskapsfører | T L REGNSKAP AS958 787 472 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HEIKKI TOIVO HAARALA50,0 %f. 1962 · Alta · 1 017 ordinære aksjer
- SIRPA HANNELE HAARALA50,0 %f. 1961 · Alta · 1 016 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.