- Org.nr.
- 936 787 363
- Telefon
- 77638037
- Adresse
- Arthur Arntzens veg 10, 9020 Tromsdalen
- Hovedeier
- TUIL TROMSDALEN FOTBALL, 57 %
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat8 112 97716,6 % margin
EBITDA12 499 715før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 761 0837,7 % margin
Egenkapital18 834 54821,3 % av eiendelene
TUIL AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 1985.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Tromsø Camping971 995 866 · TROMSØ67 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapet er uten eget økonomisk formål og har idrettslig formål, samt hva hermed står i forbindelse med dette. Selskapet kan delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 126 889 | - | 4 604 180 | - | 2 803 328 |
| Annen driftsinntekt | 43 852 309 | - | 37 151 270 | - | 23 987 285 |
| Sum driftsinntekter | 48 979 198 | 48 290 214 | 41 755 450 | 39 309 789 | 26 790 613 |
| Varekostnad | 3 214 251 | - | 2 558 859 | - | 1 548 749 |
| Lønnskostnad | 11 708 709 | - | 9 894 973 | - | 5 529 775 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og imm. eiendeler | - | - | - | - | 4 820 364 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 4 386 738 | - | 4 772 195 | - | - |
| Annen driftskostnad | 21 556 523 | - | 17 785 196 | - | 11 691 722 |
| Sum driftskostnader | 40 866 221 | 38 836 983 | 35 011 223 | 32 720 862 | 23 590 610 |
| Driftsresultat | 8 112 977 | 9 453 231 | 6 744 228 | 6 588 927 | 3 200 003 |
| Annen renteinntekt | 133 177 | - | 201 291 | - | 6 084 |
| Annen finansinntekt | 6 | - | 2 979 | - | 288 |
| Sum finansinntekter | 133 183 | 104 573 | 204 270 | 38 368 | 6 371 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 217 500 | - | 411 596 | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 195 383 | - | 3 499 118 | - | 2 128 458 |
| Annen finanskostnad | 5 698 | - | 1 765 | - | 777 |
| Sum finanskostnader | 3 418 581 | 3 698 864 | 3 912 479 | 2 930 887 | 2 129 235 |
| Netto finans | −3 285 398 | −3 594 291 | −3 708 209 | −2 892 519 | −2 122 864 |
| Resultat før skatt | - | 5 858 939 | 3 036 019 | 3 696 408 | 1 077 139 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 244 974 |
| Resultat før skattekostnad | 4 827 579 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 066 496 | - | 673 255 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 362 764 | - | 832 165 |
| Årsresultat | 3 761 083 | 4 565 718 | 2 362 764 | 2 818 544 | 832 165 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 761 083 | - | 2 362 764 | - | 832 165 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 832 165 |
| Totalresultat | 3 761 083 | - | 2 362 764 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 632 514 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 761 083 | - | 1 730 250 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 761 083 | - | 2 362 764 | - | 832 165 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 258 793 | - | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 1 011 240 | - | 636 793 | - | 198 472 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 270 033 | - | 1 065 216 | - | 198 472 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 85 366 323 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 68 591 296 | - | 75 785 393 | - | - |
| Maskiner og anlegg | 116 896 | - | 304 646 | - | 178 190 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 384 739 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 118 367 | - | 1 268 045 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 69 826 559 | - | 77 358 084 | - | 86 929 252 |
| Investering i datterselskap | 10 458 753 | - | 5 034 422 | - | 2 041 121 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 273 305 | - | 414 810 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 39 479 |
| Andre langsiktige fordringer | 290 000 | - | 25 462 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 748 753 | - | 5 333 189 | - | 2 495 410 |
| Sum anleggsmidler | 81 845 345 | 83 819 987 | 83 756 490 | 86 656 705 | 89 623 135 |
| Varer | - | - | - | - | 90 000 |
| Sum varer | 187 643 | - | 158 992 | - | 90 000 |
| Kundefordringer | 342 737 | - | 642 985 | - | 1 460 037 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 704 489 | - | 3 231 255 | - | - |
| Konsernfordringer | 377 586 | - | 205 210 | - | - |
| Sum fordringer | 2 424 812 | - | 4 079 450 | - | 2 181 272 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 132 472 | - | 4 479 752 | - | 4 204 806 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 132 472 | - | 4 479 752 | - | 4 204 806 |
| Sum omløpsmidler | 6 744 928 | 7 169 118 | 8 718 193 | 9 362 827 | 6 476 078 |
| Sum eiendeler | 88 590 272 | 90 989 106 | 92 474 683 | 96 019 532 | 96 099 213 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 428 423 | - | - |
| Aksjekapital | 3 580 000 | - | 3 473 000 | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −107 000 | - | - | - | −107 000 |
| Overkurs | 20 000 | - | 20 000 | - | 20 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 | 3 493 000 |
| Annen egenkapital | 15 341 548 | - | 7 969 541 | - | 3 420 747 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 341 548 | 11 580 465 | 7 969 541 | 6 239 291 | 3 420 747 |
| Sum egenkapital | 18 834 548 | 15 073 465 | 11 462 541 | 9 732 291 | 6 913 747 |
| Ikke inntektsført tilskudd | - | - | - | - | 6 153 400 |
| Ikke innteksført tilskudd | 4 607 313 | - | 5 383 619 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 607 313 | - | 5 383 619 | - | 6 153 400 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 45 929 518 | - | 55 103 446 | - | 64 277 374 |
| Langsiktig konserngjeld | 4 900 000 | - | 9 250 000 | - | 15 150 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 50 829 518 | - | 64 353 446 | - | 79 427 374 |
| Sum langsiktig gjeld | 55 436 831 | 62 706 748 | 69 737 065 | 79 677 682 | 85 580 774 |
| Leverandørgjeld | 1 196 253 | - | 3 828 258 | - | 112 072 |
| Betalbar skatt | 531 504 | - | 198 057 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 071 229 | - | 904 202 | - | 280 163 |
| Kortsiktig konserngjeld | 7 385 059 | - | 3 082 551 | - | 1 410 965 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 134 848 | - | 3 262 009 | - | 1 801 492 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 318 894 | 13 208 893 | 11 275 077 | 6 609 559 | 3 604 692 |
| Sum gjeld | 69 755 725 | 75 915 641 | 81 012 142 | 86 287 242 | 89 185 466 |
| Sum egenkapital og gjeld | 88 590 272 | - | 92 474 683 | - | 96 099 213 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 3 580 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,47▼ | 0,54 | 0,77 | 1,42 | 1,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,70▼ | 5,04 | 7,07 | 8,87 | 12,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,2 %▼ | 10,4 % | 7,4 % | 6,9 % | 3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,6 %▼ | 19,6 % | 16,2 % | 16,8 % | 11,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,7 %▼ | 9,5 % | 5,7 % | 7,2 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,3 %▲ | 16,6 % | 12,4 % | 10,1 % | 7,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 731 033
- Resultat per ansatt, kroner
- 121 089
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TUIL AS16,6 %
49,0 mill. 67 ansatte 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
Mikkelparken AS5,5 % 42,2 mill.102 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Are Bessesen | 1969 |
| Styrets leder | Morten Erik Lind-Olsen | 1958 |
| Styremedlem | Karl Johan Jakola | 1954 |
| Styremedlem | Trygve Sigmund Myrvang | 1953 |
| Styremedlem | Gunhild Årnes Guttvik | 1979 |
| Styremedlem | Silje Bangsund Lægreid | 1977 |
| Varamedlem | Therese Kristiansen | 1986 |
| Varamedlem | Jan Magne Flaat | 1954 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TUIL TROMSDALEN FOTBALL57,0 %Tromsdalen · 2 041 ordinære aksjer
- TUIL SKI TROMSDALEN10,0 %Tromsø · 358 ordinære aksjer
- Tromsdalen · 358 ordinære aksjer
- TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ 9283 TROMSØ · 358 ordinære aksjer
- TUIL TROMSDALEN TURN10,0 %Tromsdalen · 358 ordinære aksjer
- TUIL AS2,99 %Tromsdalen · 107 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TUIL TROMSDALEN FOTBALL
- TUIL AS57,0 %
- TUIL ARENA II EIENDOM AS100,0 %
- TUIL ARENA IDRETT AS100,0 %
- TUIL AS57,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TUIL ARENA II EIENDOM AS100,0 %916 956 029 · 30 ordinære aksjer
- TUIL ARENA IDRETT AS100,0 %921 067 585 · 30 ordinære aksjer
- TUIL AS2,99 %936 787 363 · 107 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.