- Org.nr.
- 889 107 022
- Adresse
- Gangenesveien 94, 4150 Rennesøy
Driftsresultat−56 037ikke oppgitt
Årsresultat−1 010 343ikke oppgitt
Egenkapital−1 377 389−14,8 % av eiendelene
Altozano Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 889 107 022
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 29.11.2005
- Registrert
- 10.01.2006
- Adresse
- Gangenesveien 94, 4150 Rennesøy
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap med eierskap i andre selskaper i inn- og utland, og annet som naturlig hører til, herunder lånefinasierte investeringer med verdipapirer og valuta. Teknisk konsulentvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 56 037 | - | - | 19 779 | 20 670 |
| Sum driftskostnader | 56 037 | 34 930 | 27 075 | 19 779 | 20 670 |
| Driftsresultat | −56 037 | −34 930 | −27 075 | −19 779 | −20 670 |
| Annen renteinntekt | 1 203 | - | - | 130 916 | - |
| Sum finansinntekter | 1 203 | 1 469 | 136 366 | 130 916 | 126 709 |
| Annen rentekostnad | 955 509 | - | - | 3 | - |
| Sum finanskostnader | 955 509 | 804 522 | 7 446 970 | 3 | 97 |
| Netto finans | −954 306 | −803 053 | −7 310 604 | 130 913 | 126 612 |
| Resultat før skatt | - | −837 983 | −7 337 679 | 111 134 | 105 942 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 24 450 | 23 307 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 86 684 | - |
| Resultat før skattekostnad | −1 010 343 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −1 010 343 | −837 983 | −7 348 356 | 86 684 | 82 635 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 010 343 | - | - | 86 684 | - |
| Totalresultat | −1 010 343 | - | - | 86 684 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 86 684 | - |
| Udekket tap | −1 010 343 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 010 343 | - | - | 86 684 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 80 000 | - | - | 3 946 552 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 9 200 000 | - | - | 3 884 275 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | - | - | 1 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 281 000 | - | - | 7 831 826 | - |
| Sum anleggsmidler | 9 281 000 | 9 302 613 | 4 406 000 | 7 831 826 | 7 421 662 |
| Andre kortsiktige fordringer | 12 500 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 12 500 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 23 293 | - | - | 69 228 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 293 | - | - | 69 228 | - |
| Sum omløpsmidler | 35 793 | 34 420 | 33 246 | 69 228 | 391 790 |
| Sum eiendeler | 9 316 793 | 9 337 033 | 4 439 246 | 7 901 054 | 7 813 452 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | - |
| Overkurs | 2 192 000 | - | - | 2 192 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 392 000 | 2 392 000 | 2 392 000 | 2 392 000 | 2 392 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 5 427 293 | - |
| Udekket tap | 3 769 389 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −3 769 389 | −2 759 046 | −1 921 063 | 5 427 293 | 5 340 609 |
| Sum egenkapital | −1 377 389 | −367 046 | 470 937 | 7 819 293 | 7 732 609 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 053 330 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 14 537 | - | - | 257 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 24 450 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 48 | - | - | 247 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 626 268 | - | - | 56 807 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 694 182 | 9 704 079 | 3 968 308 | 81 761 | 80 842 |
| Sum gjeld | 10 694 182 | 9 704 079 | 3 968 308 | 81 761 | 80 842 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 316 793 | - | - | 7 901 054 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,85 | 4,85 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −7,76▲ | −26,44 | 8,43 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▼ | −0,5 % | 1,8 % | 1,4 % | 1,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −14,8 %▼ | −3,9 % | 10,6 % | 99,0 % | 99,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Joar Gangenes | 1960 |
| Styrets leder | Joar Gangenes | 1960 |
| Regnskapsfører | RENNESØY OG RANDABERG REKNESKAPSLAG SA955 230 728 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOAR GANGENES100,0 %f. 1960 · Rennesøy · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FG Investering AS50,0 %915 678 068 · 500 000 ordinære aksjer
- Ryfylket Coastel AS50,0 %927 040 689 · 50 000 ordinære aksjer
- Rogaland Adventure AS33,3 %928 651 428 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.