- Org.nr.
- 989 704 494
- Telefon
- 23 22 67 67
- Adresse
- Myrens verksted 1A, 0473 Oslo
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat5 465 57220,3 % margin
EBITDA5 822 970før av- og nedskrivninger
Årsresultat6 945 72925,8 % margin
Egenkapital2 301 64717,6 % av eiendelene
ALTUS PULSUS AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 704 494
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 10.03.2006
- Registrert
- 08.04.2006
- Adresse
- Myrens verksted 1A, 0473 Oslo
- Telefon
- 23 22 67 67
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 600 000
- Ansatte
- 58
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ALTUS PULSUS AS989 726 595 · OSLO58 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drifte treningssenter/helsestudio, squash og andre sportsaktiviteter.
Tidligere navn
- Myrens Sportssenter AS08.04.2006 til 29.04.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 581 235 | 6 073 900 | 5 909 494 | 5 953 321 | - |
| Medlemsinntekter | 21 268 335 | 19 286 217 | 18 682 556 | 17 153 529 | - |
| Annen driftsinntekt | 60 750 | 49 000 | 49 000 | 35 | - |
| Sum driftsinntekter | 26 910 320 | 25 409 118 | 24 641 050 | 23 106 885 | 17 644 804 |
| Varekostnad | 883 799 | 929 011 | 958 918 | 813 577 | 613 934 |
| Lønnskostnad | 10 367 879 | 10 008 789 | 9 842 079 | 9 275 191 | 6 344 695 |
| Avskrivning av driftsmidler | 357 398 | 493 982 | 493 348 | 462 389 | 503 481 |
| Annen driftskostnad | 9 835 672 | 9 618 573 | 10 343 236 | 9 660 838 | 7 726 174 |
| Sum driftskostnader | 21 444 748 | 21 050 355 | 21 637 581 | 20 211 994 | 15 188 285 |
| Driftsresultat | 5 465 572 | 4 358 763 | 3 003 469 | 2 894 891 | 2 456 520 |
| Annen renteinntekt | 226 509 | 185 195 | 131 861 | 40 779 | - |
| Annen finansinntekt | 2 344 119 | 1 339 475 | 1 339 564 | 1 339 461 | - |
| Sum finansinntekter | 2 570 628 | 1 524 670 | 1 471 425 | 1 380 240 | 2 329 |
| Annen rentekostnad | 21 | - | 5 022 | 1 665 | - |
| Annen finanskostnad | 147 | 36 | 255 012 | - | - |
| Sum finanskostnader | 168 | 36 | 260 034 | 1 665 | 20 374 |
| Netto finans | 2 570 460 | 1 524 634 | 1 211 391 | 1 378 575 | −18 045 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 214 860 | 4 273 467 | 2 438 475 |
| Resultat før skattekostnad | 8 036 032 | 5 883 397 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 090 303 | 1 000 403 | 642 106 | 658 545 | 544 066 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 572 754 | 3 614 922 | - |
| Årsresultat | 6 945 729 | 4 882 994 | 3 572 754 | 3 614 922 | 1 894 409 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 945 729 | 4 882 994 | 3 572 754 | 3 614 922 | - |
| Totalresultat | 6 945 729 | 4 882 994 | 3 572 754 | 3 614 922 | - |
| Ordinært utbytte | 5 500 000 | 5 000 000 | 3 500 000 | 4 000 000 | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | 1 445 729 | −117 006 | 72 754 | −385 078 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 945 729 | 4 882 994 | 3 572 754 | 3 614 922 | - |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 125 000 | 125 000 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 25 388 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 150 388 | 125 000 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 519 449 | 1 563 046 | 2 015 429 | 1 751 376 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 519 449 | 1 563 046 | 2 015 429 | 1 751 376 | - |
| Investering i datterselskap | 546 500 | 546 501 | 546 501 | 801 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 546 500 | 546 501 | 546 501 | 801 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 216 337 | 2 234 547 | 2 561 930 | 2 552 876 | 2 853 006 |
| Sum varer | 195 345 | 144 826 | 199 824 | 298 872 | - |
| Kundefordringer | 457 236 | 739 176 | 713 385 | 621 946 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 979 151 | 1 667 500 | 1 457 452 | 1 578 008 | - |
| Sum fordringer | 2 436 388 | 2 406 677 | 2 170 837 | 2 199 954 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 250 463 | 6 304 776 | 4 560 685 | 4 164 602 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 250 463 | 6 304 776 | 4 560 685 | 4 164 602 | - |
| Sum omløpsmidler | 10 882 196 | 8 856 278 | 6 931 346 | 6 663 428 | 4 358 443 |
| Sum eiendeler | 13 098 533 | 11 090 825 | 9 493 277 | 9 216 305 | 7 211 449 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Annen egenkapital | 2 191 647 | 711 264 | 828 270 | 755 516 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 191 647 | 711 264 | 828 270 | 755 516 | 1 140 594 |
| Sum egenkapital | 2 301 647 | 821 264 | 938 270 | 865 516 | 1 250 594 |
| Utsatt skatt | - | 10 007 | 51 737 | 76 331 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 10 007 | 51 737 | 76 331 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 10 007 | 51 737 | 76 331 | 121 432 |
| Gjeld til selskap i samme konsern | - | - | 478 429 | 500 616 | - |
| Gjeld til andre selskaper | 1 036 692 | 716 021 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 163 376 | 291 481 | 247 790 | 186 630 | - |
| Betalbar skatt | 1 125 698 | 1 042 133 | 666 700 | 703 646 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 426 221 | 447 030 | 428 079 | 497 554 | - |
| Utbytte | 5 500 000 | 5 000 000 | 3 500 000 | 4 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 544 898 | 2 762 890 | 3 182 271 | 2 386 012 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 796 886 | 10 259 555 | 8 503 270 | 8 274 458 | 5 839 423 |
| Sum gjeld | 10 796 886 | 10 269 562 | 8 555 007 | 8 350 789 | 5 960 855 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 098 533 | 11 090 825 | 9 493 277 | 9 216 305 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,01▲ | 0,86 | 0,82 | 0,81 | 0,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,69▼ | 12,50 | 9,12 | 9,65 | 4,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 66,4 %▲ | 57,2 % | 47,8 % | 52,0 % | 34,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,3 %▲ | 17,2 % | 12,2 % | 12,5 % | 13,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 25,8 %▲ | 19,2 % | 14,5 % | 15,6 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,6 %▲ | 7,4 % | 9,9 % | 9,4 % | 17,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 463 971
- Resultat per ansatt, kroner
- 94 234
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ALTUS PULSUS AS20,3 %
26,9 mill. 58 ansatte 2025
0 %102030
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
ALTUS PULSUS AS20,3 % 26,9 mill.58 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Alexandra Margareth Angelil | 1968 |
| Styrets leder | Bjørn Atle Gravelsæther | 1962 |
| Styremedlem | John-Arne Grøsland | 1964 |
| Styremedlem | Alexandra Margareth Angelil | 1968 |
| Styremedlem | Marianne Johnsgaard Holmsen | 1981 |
| Styremedlem | Kristin Flovikholm Anfinsen | 1973 |
| Revisor | DRAMMEN REVISJON AS991 445 668 | - |
| Regnskapsfører | ZENITH EIENDOM AS984 333 757 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ZENITH ZUM AS40,0 %Oslo · 400 ordinære aksjer
- FOR ME AS33,0 %Oslo · 330 ordinære aksjer
- Zenith Invest AS11,0 %Oslo · 110 ordinære aksjer
- SILJE THORSTENSEN AS4,00 %Fornebu · 40 ordinære aksjer
- Kristmas AS4,00 %Oslo · 40 ordinære aksjer
- Trening AS4,00 %Slattum · 40 ordinære aksjer
- Pontus Johansson AS2,00 %Oslo · 20 ordinære aksjer
- Treningsklubben AS2,00 %Oslo · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Myrens Nittedal AS67,0 %925 244 317 · 546 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.