- Org.nr.
- 921 716 354
- Adresse
- Vangsvegen 111, 2318 Hamar
- Hovedeier
- Utstillingsplassen Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat18 003 21264,7 % margin
EBITDA25 075 012før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 676 33616,8 % margin
Egenkapital86 363 39227,5 % av eiendelene
Ambassadeur Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 716 354
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 18.10.2018
- Registrert
- 15.11.2018
- Adresse
- Vangsvegen 111, 2318 Hamar
- Postadresse
- Postboks 403
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Hamar (479)
- Aksjekapital
- 31 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ambassadeur Holding AS921 848 919 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom, herunder hotelleiendom, og ha eierandeler i selskap som eier og driver fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 27 486 240 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 359 612 | 27 081 323 | 28 284 220 | 27 295 175 | - |
| Sum driftsinntekter | 27 845 852 | 27 081 323 | 28 284 220 | 27 295 175 | 22 216 830 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 863 455 | 1 619 195 | 1 207 111 | 1 171 202 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 7 071 800 | 7 071 800 | 6 947 300 | 6 840 100 | 6 817 600 |
| Annen driftskostnad | 1 907 385 | 2 183 064 | 2 721 423 | 1 871 168 | 1 253 389 |
| Sum driftskostnader | 9 842 640 | 10 874 059 | 10 875 834 | 9 882 470 | 9 745 479 |
| Driftsresultat | 18 003 212 | 16 207 264 | 17 408 386 | 17 412 705 | 12 471 351 |
| Annen renteinntekt | 135 901 | 141 363 | 84 491 | 78 380 | - |
| Annen finansinntekt | 8 489 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 144 390 | 141 363 | 84 491 | 78 380 | 25 728 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 096 359 | 701 775 | 107 303 | 110 971 | - |
| Annen rentekostnad | 10 113 449 | 12 178 889 | 12 062 125 | 8 907 747 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 411 | - | - |
| Sum finanskostnader | 11 209 808 | 12 880 664 | 12 170 839 | 9 018 718 | 7 499 137 |
| Netto finans | −11 065 418 | −12 739 301 | −12 086 349 | −8 940 338 | −7 473 409 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 322 037 | 8 472 367 | 4 997 942 |
| Resultat før skattekostnad | 6 937 794 | 3 467 963 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 261 458 | 1 490 976 | 1 903 528 | 2 591 502 | 1 828 672 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 418 509 | 5 880 865 | - |
| Årsresultat | 4 676 336 | 1 976 987 | 3 418 509 | 5 880 865 | 3 169 270 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 676 336 | 1 976 987 | 3 418 509 | 5 880 865 | - |
| Totalresultat | 4 676 336 | 1 976 987 | 3 418 509 | 5 880 865 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 5 829 430 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 4 676 336 | 1 976 987 | - | 5 880 865 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 676 336 | 1 976 987 | 3 418 509 | 5 880 865 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 309 763 022 | 316 632 296 | 323 944 756 | 329 695 094 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 924 345 | 1 065 445 | 500 974 | 517 574 | - |
| Sum varige driftsmidler | 310 687 367 | 317 697 741 | 324 445 730 | 330 212 668 | - |
| Sum anleggsmidler | 310 687 367 | 317 697 741 | 324 445 730 | 330 212 668 | 333 915 051 |
| Kundefordringer | 300 614 | 556 557 | 1 463 917 | 5 298 516 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 651 261 | 424 592 | 671 349 | 355 792 | - |
| Konsernfordringer | 836 886 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 788 761 | 981 149 | 2 135 266 | 5 654 308 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 317 958 | 559 100 | 89 298 | 71 277 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 317 958 | 559 100 | 89 298 | 71 277 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 106 719 | 1 540 249 | 2 224 564 | 5 725 585 | 5 354 327 |
| Sum eiendeler | 313 794 085 | 319 237 990 | 326 670 294 | 335 938 253 | 339 269 378 |
| Aksjekapital | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | 29 538 661 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 13 505 493 | 13 505 493 | 13 505 493 | 13 505 493 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 73 044 154 | 43 505 493 | 43 505 493 | - | 43 505 493 |
| Annen egenkapital | 13 319 238 | 8 642 902 | 6 665 915 | 9 076 836 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 13 319 238 | 8 642 902 | 6 665 915 | 9 076 836 | 3 195 972 |
| Sum egenkapital | 86 363 392 | 52 148 395 | 50 171 408 | 52 582 329 | 46 701 465 |
| Utsatt skatt | 12 621 433 | 12 524 230 | 12 362 947 | 12 103 617 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 621 433 | 12 524 230 | 12 362 947 | 12 103 617 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 205 468 413 | 233 505 251 | 245 708 763 | 257 912 275 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 872 873 | 13 828 911 | 2 381 399 | 2 573 385 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 207 341 286 | 247 334 162 | 248 090 162 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 219 962 719 | 259 858 392 | 260 453 109 | 272 589 277 | 284 692 397 |
| Leverandørgjeld | 1 408 222 | 1 234 489 | 1 662 188 | 1 529 825 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 11 580 931 | 3 759 342 | - |
| Betalbar skatt | 2 164 255 | 1 329 693 | - | 2 236 847 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 825 055 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 895 497 | 4 667 020 | 2 802 658 | 2 415 578 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 467 974 | 7 231 202 | 16 045 777 | 10 766 647 | 7 875 516 |
| Sum gjeld | 227 430 693 | 267 089 594 | 276 498 886 | 283 355 924 | 292 567 913 |
| Sum egenkapital og gjeld | 313 794 085 | 319 237 990 | 326 670 294 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,42▲ | 0,21 | 0,14 | 0,53 | 0,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,63▼ | 5,12 | 5,51 | 5,39 | 6,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,7 %▲ | 5,1 % | 5,3 % | 5,2 % | 3,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 64,7 %▲ | 59,8 % | 61,5 % | 63,8 % | 56,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,8 %▲ | 7,3 % | 12,1 % | 21,5 % | 14,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,5 %▲ | 16,3 % | 15,4 % | 15,7 % | 13,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ambassadeur Holding AS64,7 %
27,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Ambassadeur Holding AS64,7 % 27,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Gunnerius Aasterud | 1975 |
| Styrets leder | Monica Amanda Haugan | 1969 |
| Styremedlem | Jo Simen Drågen | 1978 |
| Styremedlem | Mona Kristin Haagensen | 1983 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hamar · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HAUGANS HUS INVEST AS
- Utstillingsplassen Eiendom AS77,9 %
- MIDTBYEN PARK AS100,0 %
- UPL HAMAR AS100,0 %
- Vangsvegen 121 AS100,0 %
- Stormyra Eiendom Holding AS100,0 %
- Vangsvegen 91 AS100,0 %
- SVERDRUPS GATE 44 AS100,0 %
- Vangsvegen 73 AS100,0 %
- Vangsvegen 119 AS100,0 %
- Løvstadvegen 7 AS100,0 %
- PEER GYNT KJØPESENTER AS100,0 %
- Vangsvegen 75 AS100,0 %
- Vangsvegen 71 AS100,0 %
- Seminargata 3 AS100,0 %
- Ringgata 65 AS100,0 %
- Fredvang Eiendom AS100,0 %
- HÅKONS GATE 12 AS100,0 %
- Storhamargata 61 AS100,0 %
- Storhamargata 44 AS100,0 %
- Torggt 22 AS100,0 %
- Storhove Innovasjonsbygg AS100,0 %
- Storhamargata 53 AS100,0 %
- RENA PARK AS100,0 %
- Falsensgate Holding AS100,0 %
- Vinstra Veipark AS100,0 %
- CRYO INVEST AS100,0 %
- AS Lykkeboden100,0 %
- AS Grønnegaten 92100,0 %
- Kongsvinger Kompetanse - og næringssenter AS80,0 %
- Ambassadeur Holding AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.