- Org.nr.
- 998 547 830
- Telefon
- 92222138
- Adresse
- Vulkan 5, 0178 Oslo
- Hovedeier
- APM HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−1 416 623−6,8 % margin
EBITDA−1 101 617før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 220 241−5,8 % margin
Egenkapital3 794 04142,1 % av eiendelene
ANNIS MATHALLEN AS er et aksjeselskap innen produksjon av kjøtt- og fjørfevarer, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- ANNIS MATHALLEN AS998 775 159 · OSLO11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av matvarer og annet som er naturlig i denne forbindelse.
Tidligere navn
- ANNI'S PØLSEMAKERI MATHALLEN AS18.08.2012 til 10.12.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 975 533 | 24 826 748 | 25 647 777 | 25 131 518 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 659 | 1 964 | 3 143 | 1 050 | - |
| Sum driftsinntekter | 20 977 192 | 24 828 712 | 25 650 920 | 25 132 568 | 29 918 379 |
| Varekostnad | 16 295 213 | 18 035 800 | 19 419 950 | 19 356 769 | 21 604 610 |
| Lønnskostnad | 3 669 928 | 3 685 046 | 3 611 310 | 3 393 588 | 4 069 565 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 315 006 | 316 387 | 258 640 | 200 104 | 258 143 |
| Annen driftskostnad | 2 113 668 | 1 990 667 | 2 399 591 | 2 085 746 | 1 940 142 |
| Sum driftskostnader | 22 393 815 | 24 027 899 | 25 689 491 | 25 036 207 | 27 872 461 |
| Driftsresultat | −1 416 623 | 800 813 | −38 571 | 96 361 | 2 045 918 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 302 060 | 270 944 | 260 739 | 195 489 | - |
| Annen renteinntekt | 114 | 25 172 | 7 271 | 2 733 | - |
| Annen finansinntekt | 7 016 | 6 840 | 6 594 | 11 331 | - |
| Sum finansinntekter | 309 190 | 302 956 | 274 603 | 209 553 | 0 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 10 218 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 210 | 456 | 108 844 | 20 742 | - |
| Annen finanskostnad | 72 377 | 131 507 | 46 951 | 28 953 | - |
| Sum finanskostnader | 85 805 | 131 963 | 155 795 | 49 695 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 80 238 | 256 218 | 2 200 072 |
| Resultat før skattekostnad | −1 193 238 | 971 805 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 27 003 | 214 511 | 17 739 | 56 355 | 484 407 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 62 499 | 199 863 | - |
| Årsresultat | −1 220 241 | 757 294 | 62 499 | 199 863 | 1 715 665 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 220 241 | 757 294 | 62 499 | 199 863 | - |
| Totalresultat | −1 220 241 | 757 294 | 62 499 | 199 863 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 199 863 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | 773 838 | 84 564 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 220 241 | −16 544 | −22 065 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 220 241 | 757 294 | 62 499 | 199 863 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 430 331 | 745 337 | 736 172 | 868 342 | - |
| Sum varige driftsmidler | 430 331 | 745 337 | 736 172 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 122 573 | 5 675 022 | 5 404 078 | 5 143 339 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 85 000 | 85 000 | 87 686 | 103 682 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 207 573 | 5 760 022 | 5 491 764 | 5 247 021 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 637 904 | 6 532 363 | 6 251 189 | 6 132 502 | 799 834 |
| Sum varer | 327 810 | 798 340 | 929 400 | 1 558 832 | - |
| Kundefordringer | 255 019 | 690 724 | 699 318 | 1 185 464 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 36 292 | 34 412 | 22 489 | 60 603 | - |
| Konsernfordringer | 1 246 957 | 1 950 713 | 2 334 504 | 1 358 758 | - |
| Sum fordringer | 1 538 268 | 2 675 848 | 3 056 311 | 2 604 825 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 513 214 | 174 134 | 432 562 | 349 515 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 513 214 | 174 134 | 432 562 | 349 515 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 379 292 | 3 648 322 | 4 418 273 | 4 513 171 | 7 856 453 |
| Sum eiendeler | - | 10 180 685 | 10 669 462 | 10 645 674 | 8 656 287 |
| Utsatt skattefordel | - | 27 003 | 23 252 | 17 139 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 27 003 | 23 252 | 17 139 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 174 284 | 174 284 | 174 284 | 174 284 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 274 284 | 274 284 | 274 284 | 274 284 | 274 284 |
| Annen egenkapital | 3 519 758 | 4 739 999 | 4 756 542 | 4 778 608 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 519 758 | 4 739 999 | 4 756 542 | 4 778 608 | 4 578 745 |
| Sum egenkapital | 3 794 041 | 5 014 282 | 5 030 826 | 5 052 891 | 4 853 028 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 966 666 | 1 062 479 | 1 903 691 | 1 044 998 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 966 666 | 1 062 479 | 1 903 691 | 1 044 998 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 966 666 | 1 062 479 | 1 903 691 | 1 044 998 | 0 |
| Leverandørgjeld | 383 739 | 412 388 | 931 974 | 3 370 821 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 53 545 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 409 842 | 445 666 | 405 681 | 319 040 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 842 588 | 2 649 415 | 1 884 713 | 348 802 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 620 319 | 596 456 | 512 576 | 455 577 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 256 489 | 4 103 924 | 3 734 945 | 4 547 784 | 3 803 259 |
| Sum gjeld | 5 223 155 | 5 166 403 | 5 638 636 | 5 592 782 | 3 803 259 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 017 196 | 10 180 685 | 10 669 462 | 10 645 674 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,56▼ | 0,89 | 1,18 | 0,99 | 2,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,38▲ | 1,03 | 1,12 | 1,11 | 0,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −11,5 %▼ | 10,6 % | 2,2 % | 3,2 % | 23,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,8 %▼ | 3,2 % | −0,2 % | 0,4 % | 6,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,8 %▼ | 3,1 % | 0,2 % | 0,8 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,1 %▼ | 49,3 % | 47,2 % | 47,5 % | 56,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 748 099
- Resultat per ansatt, kroner
- −118 052
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ANNIS MATHALLEN AS−6,8 %
21,0 mill. 12 ansatte 2025
−10 %−50510
ANNIS MATHALLEN AS−6,8 % 21,0 mill.12 ansatte 2025
Norfersk AS2,0 % 2 248,8 mill.126 ansatte 2025
NORDFJORD KJØTT AS3,6 % 2 947,2 mill.481 ansatte 2025
Grilstad AS5,8 % 2 129,4 mill.483 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Daniel Slakter | 1987 |
| Styrets leder | Daniel Slakter | 1987 |
| Styremedlem | Emma Førlandsås | 1998 |
| Styremedlem | Anni Kirstine Byskov | 1961 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | KANTALL AS967 534 579 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- APM HOLDING AS100,0 %Ringebu · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- APM HOLDING AS
- ANNIS RINGEBU AS100,0 %
- ANNIS OSLOBUKTA AS100,0 %
- APM EIENDOM AS100,0 %
- ANNIS MATHALLEN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.