- Org.nr.
- 998 570 263
- Telefon
- 905 23 702
- Adresse
- Nedre Beiarveien 192, 8110 Moldjord
- Hovedeier
- FRANK STEENSEN HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat132 4641,9 % margin
EBITDA750 116før av- og nedskrivninger
Årsresultat22 2380,3 % margin
Egenkapital4 902 33956,6 % av eiendelene
ARNE FRANTZEN AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 570 263
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 28.06.2012
- Registrert
- 02.07.2012
- Adresse
- Nedre Beiarveien 192, 8110 Moldjord
- Telefon
- 905 23 702
- Postadresse
- Klinkerveien 8
- Kommune
- Beiarn
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ARNE FRANTZEN AS971 690 399 · BEIARN8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenør med tilhørende tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 814 906 | 9 952 201 | 10 852 441 | 9 467 172 | 8 036 644 |
| Annen driftsinntekt | 5 000 | - | - | 1 059 074 | 370 861 |
| Sum driftsinntekter | 6 819 906 | 9 952 201 | 10 852 441 | 10 526 245 | 8 407 505 |
| Varekostnad | 157 265 | 701 156 | 1 465 702 | 914 559 | 1 192 840 |
| Lønnskostnad | 3 121 330 | 4 225 554 | 3 897 036 | 3 243 574 | 2 744 359 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 617 652 | 602 178 | 1 171 301 | 925 843 | 608 012 |
| Annen driftskostnad | 2 791 195 | 3 772 991 | 3 432 971 | 3 682 685 | 2 657 540 |
| Sum driftskostnader | 6 687 442 | 9 301 879 | 9 967 009 | 8 766 661 | 7 202 751 |
| Driftsresultat | 132 464 | 650 323 | 885 432 | 1 759 585 | 1 204 754 |
| Annen renteinntekt | 5 446 | 6 066 | 3 825 | 499 | −899 |
| Annen finansinntekt | 2 820 | 795 | - | −97 | 1 153 |
| Sum finansinntekter | 8 266 | 6 861 | 3 825 | 402 | 254 |
| Annen rentekostnad | 112 185 | 149 566 | 221 626 | 137 676 | 76 649 |
| Sum finanskostnader | 112 185 | 149 566 | 221 626 | 137 676 | 76 649 |
| Netto finans | −103 919 | −142 705 | −217 801 | −137 274 | −76 394 |
| Resultat før skatt | - | - | 667 630 | 1 622 310 | 1 128 360 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 168 734 |
| Resultat før skattekostnad | 28 545 | 507 617 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 6 307 | 111 675 | 146 879 | 356 908 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 520 751 | 1 265 402 | 959 626 |
| Årsresultat | 22 238 | 395 942 | 520 751 | 1 265 402 | 959 626 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 22 238 | 395 942 | 520 751 | 1 265 402 | 959 626 |
| Totalresultat | 22 238 | 395 942 | 520 751 | 1 265 402 | 959 626 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 425 000 |
| Konsernbidrag | - | - | −149 897 | - | 323 854 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 116 920 | 115 222 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 22 238 | 395 942 | 553 728 | 1 150 180 | 210 772 |
| Sum overføringer og disponeringer | 22 238 | 395 942 | 520 751 | 1 265 402 | 959 626 |
| Maskiner og anlegg | 2 350 116 | 2 967 768 | 3 453 676 | 3 787 012 | 1 108 648 |
| Balanseførte leasede biler | - | - | 1 644 684 | 2 261 684 | 2 936 817 |
| Sum varige driftsmidler | 2 350 116 | 2 967 768 | 5 098 359 | 6 048 695 | 4 045 465 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 450 000 | 3 000 000 | - | 1 000 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 112 243 | 72 752 | 56 440 | 76 185 | 123 413 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 562 243 | 3 072 752 | 56 440 | 1 076 185 | 123 413 |
| Sum anleggsmidler | 5 912 359 | 6 040 520 | 5 154 799 | 7 124 880 | 4 168 878 |
| Kundefordringer | 1 564 164 | 1 153 808 | 1 352 694 | 2 728 522 | 774 502 |
| Andre kortsiktige fordringer | 112 222 | 112 222 | 168 357 | 688 216 | 158 474 |
| Sum fordringer | 1 676 386 | 1 266 030 | 1 521 050 | 3 416 738 | 932 976 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 065 833 | 2 053 876 | 4 934 679 | 823 446 | 2 450 340 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 065 833 | 2 053 876 | 4 934 679 | 823 446 | 2 450 340 |
| Sum omløpsmidler | 2 742 220 | 3 319 906 | 6 455 729 | 4 240 184 | 3 383 316 |
| Sum eiendeler | 8 654 579 | 9 360 426 | 11 610 528 | 11 365 064 | 7 552 194 |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Overkurs | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 118 000 | 118 000 | 118 000 | 118 000 | 118 000 |
| Annen egenkapital | 4 784 339 | 4 762 101 | 4 366 159 | 3 812 431 | 2 662 251 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 784 339 | 4 762 101 | 4 366 159 | 3 812 431 | 2 662 251 |
| Sum egenkapital | 4 902 339 | 4 880 101 | 4 484 159 | 3 930 431 | 2 780 251 |
| Utsatt skatt | 279 103 | 303 543 | 321 292 | 330 813 | 33 413 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 279 103 | 303 543 | 321 292 | 330 813 | 33 413 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 490 312 | 1 961 147 | 2 438 193 | 2 894 671 | 546 376 |
| Leasinggjeld | - | - | 1 630 919 | 2 147 070 | 2 681 806 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 490 312 | 1 961 147 | 4 069 111 | - | 3 228 182 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 769 415 | 2 264 690 | 4 390 403 | 5 372 554 | 3 261 595 |
| Leverandørgjeld | 394 086 | 431 908 | 880 431 | 667 978 | 378 269 |
| Betalbar skatt | 30 747 | 129 424 | 123 423 | 27 009 | 43 977 |
| Skyldig offentlige avgifter | 402 254 | 346 920 | 430 462 | - | 210 357 |
| Kortsiktig konserngjeld | 562 919 | 562 919 | 562 919 | 562 919 | 415 198 |
| Annen kortsiktig gjeld | 592 819 | 744 464 | 738 731 | 639 693 | 462 548 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 982 824 | 2 215 635 | 2 735 966 | 2 062 079 | 1 510 349 |
| Sum gjeld | 3 752 239 | 4 480 325 | 7 126 369 | 7 434 634 | 4 771 944 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 654 579 | 9 360 426 | 11 610 528 | - | 7 552 194 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,38▼ | 1,50 | 2,36 | 2,06 | 2,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,77▼ | 0,92 | 1,59 | 1,89 | 1,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,6 %▼ | 6,3 % | 7,7 % | 18,6 % | 16,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,9 %▼ | 6,5 % | 8,2 % | 16,7 % | 14,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▼ | 4,0 % | 4,8 % | 12,0 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,6 %▲ | 52,1 % | 38,6 % | 34,6 % | 36,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 852 488
- Resultat per ansatt, kroner
- 16 558
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ARNE FRANTZEN AS1,9 %
6,8 mill. 8 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ARNE FRANTZEN AS1,9 % 6,8 mill.8 ansatte 2025
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 112 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 295 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 163 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Håkon Ingvart Steensen | 1960 |
| Styrets leder | Frank Håkon Ingvart Steensen | 1960 |
| Varamedlem | Bjørg Evjenth | 1965 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK STEENSEN HOLDING AS100,0 %Bodø · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FRANK STEENSEN HOLDING AS
- TOR PAULSEN & SØNNER AS100,0 %
- FRANK STEENSEN TRANSPORTFORRETNING AS100,0 %
- ARNE FRANTZEN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.