- Org.nr.
- 921 964 994
- Adresse
- Greåkerveien 23, 1718 Greåker
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat26 3470,3 % margin
EBITDA358 447før av- og nedskrivninger
Årsresultat−99 525−1,3 % margin
Egenkapital−69 287−2,5 % av eiendelene
B.A MUR OG FLIS AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 964 994
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 10.12.2018
- Registrert
- 10.01.2019
- Adresse
- Greåkerveien 23, 1718 Greåker
- Kommune
- Sarpsborg
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Sarpsborg (12)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- B.A MUR OG FLIS AS822 055 192 · SARPSBORG10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørtjenester, utleie av fagarbeidere, investering i fast eiendom og aksjer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 842 446 | 8 877 486 | 7 079 976 | 6 763 429 | 5 393 812 |
| Annen driftsinntekt | −33 243 | 36 800 | −6 200 | −93 750 | 93 785 |
| Sum driftsinntekter | 7 809 203 | 8 914 286 | 7 073 776 | 6 669 679 | 5 487 597 |
| Varekostnad | 1 255 233 | 2 402 507 | 1 415 655 | 1 481 929 | 739 480 |
| Lønnskostnad | - | - | 4 029 534 | 3 915 998 | - |
| Lønnskostnad Il, | 4 905 753 | 4 726 988 | - | - | 3 560 377 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 189 200 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 332 100 | 337 600 | 294 244 | 262 500 | - |
| Annen driftskostnad | 1 289 771 | 1 289 955 | 1 163 710 | 872 669 | 651 760 |
| Sum driftskostnader | 7 782 856 | 8 757 049 | 6 903 143 | 6 533 096 | 5 140 818 |
| Driftsresultat | 26 347 | 157 237 | 170 633 | 136 583 | 346 779 |
| Annen renteinntekt | 204 | 301 | 210 | 241 | 612 |
| Sum finansinntekter | 204 | 301 | 210 | 241 | 612 |
| Annen rentekostnad | 144 528 | 131 972 | 101 179 | 55 988 | 35 824 |
| Annen finanskostnad | 165 | 39 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 144 693 | - | 101 179 | 55 988 | 35 824 |
| Netto finans | −144 489 | −131 710 | −100 969 | −55 747 | −35 212 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 311 567 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 71 347 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 240 220 |
| Resultat før skattekostnad | −118 142 | 25 526 | 69 664 | 80 836 | - |
| Skattekostnad | −18 617 | 5 616 | 15 723 | 20 925 | - |
| Årsresultat | −99 525 | 19 910 | 53 941 | 59 911 | 240 220 |
| Tilleggsutbytte | 124 000 | 100 000 | 150 000 | 0 | 171 000 |
| Udekket tap | −99 287 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −124 238 | −80 090 | −96 058 | 59 910 | 69 220 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 53 942 | 59 910 | 240 220 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 722 200 | 1 054 300 | 1 338 900 | 706 600 | 969 100 |
| Sum varige driftsmidler | 722 200 | 1 054 300 | 1 338 900 | 706 600 | 969 100 |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 12 900 | 12 900 | 12 900 | 26 900 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 42 900 | 42 900 | 42 900 | 56 900 | - |
| Sum anleggsmidler | 765 100 | 1 097 200 | 1 381 800 | 763 500 | 969 100 |
| Varer | 200 000 | 200 000 | 70 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum varer | - | - | 70 000 | 20 000 | 20 000 |
| Kundefordringer | 1 030 985 | 796 038 | 694 833 | 796 630 | 434 375 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 27 900 |
| Andre kortsiktige fordringer | 92 695 | 83 808 | 56 630 | 123 919 | - |
| Sum fordringer | 1 123 679 | 879 845 | 751 463 | 920 549 | 462 275 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 633 748 | 840 476 | 770 441 | 487 215 | 928 658 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 633 748 | 840 476 | 770 441 | 487 215 | 928 658 |
| Sum omløpsmidler | 1 957 427 | 1 920 321 | 1 591 904 | 1 427 764 | 1 410 934 |
| Sum eiendeler | 2 722 527 | 3 017 521 | 2 973 704 | 2 191 264 | 2 380 034 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 22 430 | 22 430 |
| Annen egenkapital | 0 | 124 238 | 204 328 | 307 956 | 248 046 |
| Udekket tap | 99 287 | 0 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −99 287 | 124 238 | 204 328 | 307 956 | 248 046 |
| Sum egenkapital | −69 287 | 154 238 | 234 328 | 330 386 | 270 476 |
| Utsatt skatt | 0 | 21 657 | 24 039 | 8 316 | 24 849 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 21 657 | 24 039 | 8 316 | 24 849 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 114 915 | 1 317 249 | 1 503 245 | 851 578 | 1 010 294 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 114 915 | - | 1 503 245 | 851 578 | 1 010 294 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 527 284 | 859 894 | 1 035 143 |
| Leverandørgjeld | 158 769 | 146 864 | 298 308 | 81 543 | 85 484 |
| Betalbar skatt | 3 040 | 7 998 | 0 | 37 458 | 61 910 |
| Skyldige offentlige avgifter | 775 137 | 758 009 | 569 358 | 651 285 | 513 655 |
| Annen kortsiktig gjeld | 539 953 | 611 505 | 344 425 | 230 698 | 413 366 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 676 898 | 1 524 377 | 1 212 091 | 1 000 984 | 1 074 414 |
| Sum gjeld | 2 791 814 | 2 863 283 | 2 739 375 | 1 860 878 | 2 109 558 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 722 527 | - | 2 973 703 | 2 191 264 | 2 380 034 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | −7 570 | −7 570 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,17▼ | 1,26 | 1,31 | 1,43 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −40,29▼ | 18,56 | 11,69 | 5,63 | 7,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,9 %▼ | 5,3 % | 6,6 % | 6,0 % | 14,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▼ | 1,8 % | 2,4 % | 2,0 % | 6,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,3 %▼ | 0,2 % | 0,8 % | 0,9 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2,5 %▼ | 5,1 % | 7,9 % | 15,1 % | 11,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 867 689
- Resultat per ansatt, kroner
- 2 927
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
B.A MUR OG FLIS AS0,3 %
7,8 mill. 9 ansatte 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
B.A MUR OG FLIS AS0,3 % 7,8 mill.9 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bakir Ahmic | 1977 |
| Styrets leder | Bakir Ahmic | 1977 |
| Revisor | CENTER REVISJON AS916 788 517 | - |
| Regnskapsfører | AUT. REGNSKAPSFØRER NINA SYNNØVE PETTERSEN895 408 212 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BAKIR AHMIC100,0 %f. 1977 · Borgenhaugen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- B.A MUR OG FLIS 2 AS100,0 %929 602 536 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.