- Org.nr.
- 927 089 599
- Adresse
- Nedreveien 9A, 4018 Stavanger
- Hovedeier
- BMA INVEST AS, 100 %
Driftsresultat44 5421,9 % margin
EBITDA378 612før av- og nedskrivninger
Årsresultat39 7091,7 % margin
Egenkapital−11 176−0,6 % av eiendelene
Babasala AS er et aksjeselskap innen passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 089 599
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.03.2021
- Registrert
- 08.05.2021
- Adresse
- Nedreveien 9A, 4018 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 49.330 Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøyPassasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy i Stavanger (433)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Babasala AS927 107 554 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drosje, transport og logistikk næring som er i tråd med og bidra til folkeforbunds (FNs) mål for bærekraftig utvikling og alt annet som faller under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 379 659 | 786 872 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 1 635 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 379 659 | 788 507 | 581 955 | 767 145 | 38 665 |
| Varekostnad | 377 857 | 0 | 854 | 2 391 | - |
| Lønnskostnad | 744 548 | 165 637 | 5 169 | 130 617 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 334 070 | 167 840 | 99 867 | 72 145 | - |
| Annen driftskostnad | 878 642 | 540 479 | 467 574 | 514 563 | 42 305 |
| Sum driftskostnader | 2 335 117 | 873 956 | 573 464 | 719 716 | 42 305 |
| Driftsresultat | 44 542 | −85 449 | 8 491 | 47 429 | −3 640 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 852 | 60 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 852 | 60 | - | - | - |
| Netto finans | −3 852 | −60 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 40 690 | −85 509 | 8 491 | 47 429 | −3 640 |
| Skattekostnad | 981 | 5 595 | 36 420 | 0 | - |
| Årsresultat | 39 709 | −91 104 | −27 929 | 47 429 | −3 640 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 39 709 | −91 104 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 39 709 | −91 104 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | −80 884 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 39 709 | −10 220 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 39 709 | −91 104 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 1 370 773 | 200 750 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 370 773 | 200 750 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 370 773 | 200 750 | 127 590 | 227 457 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 117 265 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 000 | 5 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 122 265 | 5 000 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 337 668 | 201 920 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 337 668 | 201 920 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 459 933 | 206 920 | 78 293 | 72 174 | 22 390 |
| Sum eiendeler | 1 830 706 | 407 670 | 205 883 | 299 631 | 22 390 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Øreavrunding | - | −1 | - | - | - |
| Udekket tap | 41 175 | 80 884 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −41 176 | −80 884 | 10 220 | 38 149 | −3 640 |
| Sum egenkapital | −11 176 | −50 884 | 40 220 | 68 149 | 20 790 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 594 792 | 171 567 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 18 359 | 130 359 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 613 151 | 301 926 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 613 151 | 301 926 | 29 426 | 124 962 | 6 290 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 46 796 | 43 689 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 23 419 | 25 884 | - | - | - |
| Betalbar skatt | −7 184 | 5 595 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 48 511 | 18 189 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 117 189 | 63 271 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 228 731 | 156 628 | 136 237 | 106 521 | −4 689 |
| Sum gjeld | 1 841 882 | 458 554 | 165 663 | 231 483 | 1 601 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 830 706 | 407 670 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,01▲ | 1,32 | 0,57 | 0,68 | −4,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −164,81▼ | −9,01 | 4,12 | 3,40 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 %▲ | −27,9 % | 3,4 % | 29,5 % | −16,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,9 %▲ | −10,8 % | 1,5 % | 6,2 % | −9,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▲ | −11,6 % | −4,8 % | 6,2 % | −9,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −0,6 %▲ | −12,5 % | 19,5 % | 22,7 % | 92,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Babasala AS1,9 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
TAXI 1 AS1,3 % 91,6 mill.54 ansatte 2025
Babasala AS1,9 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AKKORD DRIVE AS7,7 % 49,2 mill.36 ansatte 2024
DVM Eiendom AS21,8 % 55,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.330.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mukadam Olaitan Ajetunmobi | 1977 |
| Styrets leder | Baliques Ajetunmobi | 1976 |
| Styremedlem | Mukadam Olaitan Ajetunmobi | 1977 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BMA INVEST AS100,0 %Stavanger · 300 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BMA INVEST AS
- Babasala AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.